"ראוי שהביטוח הלאומי והבנקים ישמטו חובות בשמיטה"

בכנס בנושא שנת השמיטה אמר סגן השר לשירותי דת הרב אלי בן דהן כי "מן הראוי היה שהביטוח הלאומי, הבנקים, רשות השידור וגופים ציבוריים נוספים יקבעו עקרונות שבמסגרתן הם יוותרו על חובות של חייבים פרטיים"

"ראוי שהביטוח הלאומי והבנקים ישמטו חובות בשמיטה"

"מדינת ישראל מתכוונת לתת פיצוי מלא לכל חקלאי שיחליט לא לעבד את האדמה שלו בשנת השמיטה. מדינת ישראל היא קודם כל יהודית ורק אחר כך דמוקרטית", כך אמר הבוקר סגן השר לשירותי הדת, הרב אלי בן דהן בכנס עמדו"ת (עם, מדינה ותורה) במכללת אורות ישראל שעמד בנושא החברה הישראלית ואתגרי השמיטה.

הרב בן דהן המשיך והדגיש כי "מדינת ישראל תסייע לחקלאים בשמירת מצוות השמיטה. מדינת ישראל מוכנה לקחת על עצמה עול גדול בכדי ששנת השמיטה תישמר במלואה." השר הדגיש שרוב מוחלט של החקלאים יסתמכו על היתרי המכירה.

בנושא המרחב הציבורי בערים וברשויות המקומיות הבהיר סגן השר כי המשרד לשירותי דת בא בדרישה שבשנה הקרובה בערים וברשויות המקומיות לא ישתלו בגינות הציבוריות עצים ודשאים. "עשינו כבר כנסים בעניין עם מנהלי מחלקות השפ"ע (שיפור פני העיר) כדי לזרז אותם לבצע את כל הנטיעות והשתילות כבר עכשיו במקום בשנת השמיטה ובשנה הבאה ישפרו את פני העיר בעניינים שלא נוגעים לשתילה ונטיעה", סיפר סגן השר.

בעניין השמיטה החברתית, אמר סגן השר כי "הגופים המוסדיים של מדינת ישראל יכולים לשמוט חובות. ביוזמה משותפת עם השר אורי אורבך קראנו לגופים מרכזיים במשק לוותר לאזרחים ותיקים על החובות שלהם. מן הראוי היה שהביטוח הלאומי, הבנקים, רשות השידור וגופים ציבוריים נוספים יקבעו עקרונות שבמסגרתן הם יוותרו על חובות של חייבים פרטיים. אני מאמין שבכך נביא לידי מודעות את מחשבת השמיטה."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
ראוי שסגן השר הנכבד יחשוב שוב
אני | 14-05-2014 16:40
גם לפי הלכה חובות שמסורות לבי"ד אינם נשמטים כך שזה לא כל כך פשוט שהציבור יוותר על החובות של החייבים ורק שאלה לכבוד סגן השר : מי יממן את החובות שישמטו ? אותם ישרי דרך שמשלמים ופורעים תמיד את כל חובותיהם ? למה שאחד ילוה או יצבור חובות בביטוח לאומי ובשאר רשויות המס ויקבל על כך מתנה ? זו דרך התורה ?