מרכז השומרון: צעירים יהודים ניצלו מלינץ'

צעירים שטיילו הבוקר בסמוך לכפר בורין שבמרכז השומרון הותקפו על ידי ערבים שניסו לבצע בהם לינץ'. לאחר שחולצו מהכפר שרפו ערבים טרקטורון השייך למטיילים. "משום מה נדם קולו של השר שמגנה כל קשקוש על קירות בתי ערבים", ציינו בוועד מתיישבי השומרון

מרכז השומרון: צעירים יהודים ניצלו מלינץ'
  אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר (צילום: פלאש 90)

שני צעירים תושבי היישוב יקיר טיילו הבוקר עם טרקטורונים ברחבי השומרון. כשהגיעו לפאתי הכפר בורין נתקלו המטיילים, באמצע שנות ה-30 לחייהם, בקבוצת ערבים שהקיפה אותם, לקחה להם את הטרקטורונים וניסתה לבצע בהם לינץ'.

"זהו מקרה חמור של ניסיון לפגוע במטיילים תמימים שבנס הסתיים רק בשריפת טרקטורון על ידי הערבים", סיפר שגיא קייזלר, מנכ"ל הוועד, שפגש את הצעירים לאחר החילוץ.

המטיילים סיפרו לקייזלר ששניהם חמושים באקדחים אך הם בחרו לא להשתמש בכלי הנשק כדי לא לדרדר את המצב. לאחר החילוץ נלקחו הצעירים לחקירה קצרה במשטרה ושוחררו זמן קצר לאחר מכן.

unnamed (5)

הטרקטורון השני (צילום: גדי דעי)

"מכיוון שמדובר באירוע חמור שהסתיים בנזק לרכוש אנו מצפים לגינוי של שר לבטחון פנים יצחק אהרונוביץ' שממהר לגנות כל קשקוש על קירות בתי ערבים", מוסיף קייזלר ומדגיש: "אנחנו בטוחים שהשר אהרונוביץ' לא מפלה בין קשקוש על בית לבין שריפת טרקטורון ויתייחס לשני המקרים באותה חומרה".

סוכנות תצפית מסרה כי מחקירת פרטי הארוע כעת, עולה כי המטיילים לא נכנסו לעומק הכפר אלא חלפו עם הטרקטורונים בפאתי הכפר. נשקיהם האישי הוחזר להם, ולא הוחרם, והם לא נעצרו לחקירה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
איזה לינץ' בדיוק?
יריב | 14-05-2014 12:23
הנראטיב של המתנחלים שנתפסו בכפר הפלסטיני בורין מול העובדות: [הפיצו, כדי למנוע את השחרת פניהם של תשבי בורין] הנה הסיפור על שלושת המתנחלים שנתפסו בכפר הפלסטיני בורין עם הטרקטורונים שלהם קצת יותר בפירוט. אנו מביאים את הפרטים כפי שדווחו לנו ממוניר קאדוס, תחקירן פלסטיני של ארגון "יש דין", שנכח באירוע וסייע לתיאום בין הצדדים. את כל הפרטים ניתן לאמת עם הרשויות יש גם תמונות התומכות במידע שסיפק. המתנחלים הגיעו עם הטרקטורנים מכיוון ההתנחלות הר ברכה, ונכנסו דרך כניסה אחורית לפאתי הכפר, כלומר הם התקדמו מעבר לבתים הראשונים של הכפר וברור היה להם שנכנסו ליישוב פלסטיני לפי חזותו. זו שכונה שספגה הרבה התנכלויות והיה ברור שייחשדו במתנחלים חמושים הנכנסים לשטחם. מי שתפס אותם היו תושבים פלסטינים ולא שוטרים פלסטינים "שהצילו" אותם מההמון כטענת חלק מכלי התקשורת והפרסומים. התושבים הפלסטינים הם אלו שהזמינו את כוחות הביטחון הפלסטינים שהגיעו למקום רק אחרי 40 דקות והעבירו אותם לכוחות הביטחון הפלסטינים ללא פגע. כוחות הביטחון הפלסטינים לקחו מהמתנחלים את הנשק שלהם והעבירו את הנשק ואת המתנחלים עצמם לידי כוחות צה"ל שהמתינו בנקודה סמוכה - כפי שניתן לראות בתמונות. 2 הטרקטורונים נשארו מאחור, אחד מהם הושב לצה"ל ואחד הוצת על ידי מישהו מתושבי הכפר. המתנחלים לא הותקפו, לא ברחו, לא טיילו סמוך לכפר - הם נכנסו ללב הכפר, חמושים, בצורה מחשידה למפגיע, ונעצרו על ידי התושבים בצורה הכי לא אלימה שניתן להעלות על הדעת. מי שגורס אחרת שישאל עצמו איפה הפציעות של המותקפים? ואיך זה שהם ברחו עם בתמונות הם מוקפים פלסטינים? ומה היה קורה לו פלסטינים מבורין היו נכנסים מכניסה צדדית להתנחלות הסמוכה יצהר כשהם חמושים ורכובים על טרקטורונים? אנו מודים ל"יש דין" על המידע ומברכים אותם על תרומתם לטיפול נאות באירוע. צילום: מוניר קאדוס, מ"יש דין". ניתן לעשות שימוש בכפוף לקרדיט. לעוד תמונות מהתקרית: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=684030278325400&set=a.127765680618532.19596.117581211636979&type=1&theater