מיקי רוזנטל מפתיע: "הכסף לא נמצא רק בהתנחלויות"

בדיון בכנס רמלה הפתיע ח"כ מהעבודה ואמר כי הכסף החסר לא נמצא רק בהתנחלויות. סלומינסקי "כל טייקון יודע היום שהוא יכול להרים טלפון לראש הממשלה כשהוא בצרה"

מיקי רוזנטל מפתיע: "הכסף לא נמצא רק בהתנחלויות"
  הכסף לא רק בהתנחלויות. רוזנטל (פלאש90)

בכנס רמלה ה-7 שמתקיים היום (ג') ועוסק במצב הכלכלי של מדינת ישראל, דו"ח העוני ושחיתות בקרב אנשי ציבור, הסכימו חברי כנסת מיקי רוזנטל מהעבודה ויו"ר וועדת הכספים, ניסן סלומינסקי מהבית היהודי כי מדובר בתופעה שיש לעקור מן השורש.

בפאנל שעסק ביחס לבעלי ההון וחברות הענק, בירך יו"ר וועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי חלקים מהטייקונים וטען כי יש לשאת אותם על כפיים המביאים רק ברכה למדינה אך מנגד ישנה קבוצת טייקונים שמקדמת את עצמם על חשבון של הציבור שלאחר כל הפסד שלהם, הם מייד מעבירים את האחריות על הציבור הרחב.

"כל טייקון", אומר יו"ר וועדת הכספים, ניסן סלומינסקי, "יודע היום שהוא יכול להרים טלפון לראש הממשלה כאשר הוא בצרה ומיד הוא מיד עונה להם. איפה עוד נשמע דבר כזה?" תוקף יו"ר וועדת הכספים.

עוד הוסיף סלומינסקי כי: "יש כסף עצום למדינת ישראל אך הכסף הוא של הציבור. אני יכול להצביע על מיקום נוסף של הכסף והם הועדים במשק שיותר גרועים מהטייקונים כדוגמא נמל אשדוד וחברת חשמל."

ח"כ מיקי רוזנטל: "יש קושי גדול עם החברה הצרכנית שאנחנו מפתחים במדינה. גם היא לא צומחת לבד אלא יש מי שמעודד אותנו לצריכת יתר והדבר הזה מייצר אלילים חדשים המסכנים את חיינו כאן. כולם מדברים על חינוך אך בפועל מדינת ישראל משקיעה מעט מאוד בחינוך ואני חושב שהכסף הולך לביטחון. היעד שהייתי מציב הוא הפערים התהומיים בחברה הישראלית. זהו אמור להיות יעד מרכזי בחברה הישראלית והדרך להשקיע בזה היא בחינוך. החינוך הוא לא רק ידע אלא גם ערכים בגלל שהזנחנו את זה, אנחנו משלמים על כך בענק. הכסף לא נמצא רק בהתנחלויות אלא גם בהתנחלויות"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו