פרופ' ישראל אומן זכה בפרס לב על מפעל חיים - סרוגים

פרופ' ישראל אומן זכה בפרס לב על מפעל חיים

זוכה פרס נובל, פרופ' ישראל אומן קיבל אתמול את פרס לב על מפעל חיים בתרומה לתורה עם דרך ארץ במסגרת כנס התורה והארץ ה – 21. "תורה עם דרך ארץ זה יסוד היסודות"

פרופ' ישראל אומן זכה בפרס לב על מפעל חיים
  פרופ' אומן ופרופ' דנא-פיקארד בהענקת הפרס (יח"צ)

אתמול (ד') נערך במרכז האקדמי לב כנס תורה ומדע ה – 21. הכנס השנתי, שנערך על ידי המרכז האקדמי לב, אוניברסיטת בר אילן והישיבה יוניברסיטי, הפך למסורת בנוף הישראלי התורני.

הכנס התמקד במפגש שבין ידע תורני לידע מדעי בתחומים שונים של מדעי הטבע והטכנולוגיה, מדעי החברה ומדעי הרוח, ובהשלכותיו של מפגש זה בחיי היום-יום. במהלך הכנס נערכו ארבעה מושבים מקבילים שכללו עשרים וארבע הרצאות בנושאים שונים – ענייני מזון בהלכה, יישום ההלכה בזמן הזה, היסטוריה, יהדות ומתמטיקה, חשיבה, למידה וניהול. בנוסף, הוצגו במהלך הכנס מאמרים על ידי חוקרים מובילים בתחום.

במסגרת הכנס הוענק פרס לב, ע"ש פרופ' זאב לב ז"ל, לחתן פרס הנובל פרופ' ישראל אומן. פרס לב מוענק אחת לשלוש שנים על ידי המרכז האקדמי לב. הפרס מוענק זאת הפעם הרביעית עבור מפעל חיים בולט בתרומה לתורה עם דרך ארץ. השנה החליטה ועדת הפרס, המורכבת מנציגי המרכז האקדמי לב ונציגי משפחת לאו (לב), להעניקו לפרופ' אומן.

"תורה עם דרך ארץ אינה תוצרת הרב הירש או תוצרת גרמניה. תורה עם דרך ארץ, זה מה שהתורה אומרת, זה מה שהמשנה אומרת" אמר פרופ' אומן והוסיף כי: "הביטוי תורה עם דרך ארץ הוא דברי רבי ישמעאל בגמרא. במחלוקת רבי ישמעאל ורבי שמעון בר יוחאי, אפילו אביי ורבא לא חולקים ופוסקים אליבא דרבי ישמעאל. תורה עם דרך ארץ זה יסוד היסודות, ואני מברך את המרכז האקדמי לב שהוא המגשים מספר אחד במדינה לכך – הרבה עשו כרבי ישמעאל במכון לב ועלתה בידם".

"תורה ומדע אינם תחומים נפרדים" מסביר פרופ' נח דנא-פיקארד, ראש הקתדרה למחקר במתמטיקה, תורה וחינוך במרכז האקדמי לב ויו"ר הכנס. עוד מוסיף פרופ' דנא-פיקארד כי: "אנו עוסקים בתחום זה בצורות שונות – מציאת פתרונות טכנולוגיים לבעיות הלכתיות, חקירת השימוש במכשור רפואי לאור ההלכה, עיון הלכתי בתהליכים רפואיים, ניתוח סוגיות תלמודיות בכלים מתמטיים מודרניים ועוד".

פרופ' דנא-פיקארד מציין, כי הכנס השנתי לתורה ומדע מושך כל שנה ציבור גדול ומגוון יותר – גברים ונשים, חוקרים בפועל וציבור המתעניין במחקרים חדשים בתחום. "רמת ההרצאות הניתנות בכנס עולה משנה לשנה, עובדה המעידה על חשיבות הנושא. תחום המחקר הזה מביא תובנות חדשות בתורה ובמדע, וחוקר את עולמו של הקב"ה בכל רבדיו מנקודת מבט רוחנית" מסכם פרופ' דנא-פיקארד.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו