אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עוקף מימין: ידיעות אחרונות שוקל להוציא מקומון ביו"ש

מול הכוונה של 'ישראל היום' לרכוש את מקור ראשון, בידיעות אחרונות מגיבים ומתכוונים להוציא לאור מקומון חדש ביו"ש שיתחרה על דעת הקהל הדתית-ימנית

עוקף מימין: ידיעות אחרונות שוקל להוציא מקומון ביו"ש
  מקומון מעבר לקו הירוק? בית ידיעות אחרונות (פלאש90)

עיתון ידיעות אחרונות יעקוף מימין את מקור ראשון?

אחרי הרכישה של 'מקור ראשון' על ידי 'ישראל היום' הכניסה את המערכת העיתונאית והפוליטית לסחרור. הראשון שככל הנראה עתיד להפגע מהמהלך הוא יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, שזכה ליחס מפנק ב'מקור ראשון' של בן צבי, וחושש כי כעת יהפוך גם מקור ראשון ל'ביביתון' כמו שמכונה 'ישראל היום'.

תגובתו הבוקר לפיו עיתון ישראל היום הוא פראבדה, כמו שאמר הבוקר בגלי צה"ל, בנוסף להצעת החוק לסגירת החינמון, עליה חתמה איילת שקד בתמיכתו של בנט, מלמדות על הפאניקה שחשים בבית היהודי מהשתלטות תומכי נתניהו על מקור ראשון.

באופן מפתיע, מי שתומך בבנט ומפרגן לו הוא עיתון ידיעות אחרונות, הנחשב שמאלני יותר מאשר 'ישראל היום'. אם אצל שלדון אדלסון תוקפים את בנט בכל הזדמנות, דווקא בעיתון של נוני מוזס כותבים על בנט באור חיובי, לא ידוע האם הסיבה היא שנאת נתניהו או דווקא אהבת בנט שחבר לכתב העיתון בעבר – יאיר לפיד.

אלא שבידיעות לא מתכוונים לשבת בשקט מול השתלטות תומכי נתניהו על הקהל הדתי והימני. לסרוגים נודע כי בידיעות שוקלים להוציא לאור מקומון חדש שיופץ ברחבי יהודה ושומרון שיילחם בהשפעה של מקור ראשון או לחילופין הקמת עיתון מגזרי לכלל הציבור הדתי בדומה ל'בשבע'.

בינתים מדובר בדיבורים תיאורטיים, אך לא מן הנמנע כי אחרי שלב התאוששות של מקור ראשון ובחינת התכנים אותם יכתיבו המו"לים החדשים, ייבחן המהלך בצורה רצינית יותר. מי שלא מפחד מתחרות הוא ראש קבוצת 'בשבע', דודו סעדה, שאמר לסרוגים, כי יש מקום גם לעשרים עיתונים מגזריים.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מי שחושב שהציבור טמבל
ניסן | 31-03-2014 11:11
ויסכים לשלם עבור ביביתון טועה רק ירגיזו את הציבור ואז יבטלו את המינוי וזה לא יהיה בשלבים אלא מיידי