צפו בתחקיר המקור ערוץ 10 על ישיבות ההסדר

בתכנית המקור בערוץ 10 שודר אתמול תחקיר על ישיבות ההסדר, בה נחשף כי בכמה ישיבות לא עמדו בביקורות של משרד הבטחון ושלושה בוגרי הסדר התוודו כי לא בכל הישיבות לומדים. אם פספסתם, אתן מוזמנים לצפות בתחקיר

צפו בתחקיר המקור ערוץ 10 על ישיבות ההסדר
  בודקים את ישיבת שדרות (צילום מסך)

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
מעניין מאוד אם יש קשר לזה ש
תימון | 20-02-2014 16:42
עופר שלח (ממפלגת יש עתיד ש"אוהבת" הסדרניקים) ורביב דרוקר הגישו בעבר תוכנית....
2
איזה עיתוי
| 20-02-2014 23:03
מדוע כל התחקירים הם נגד הדת,נגד העם,נגד המדינה,נגד הצבא,נגד כל מה שהוא 'ישראלי' מדוע כל(רוב ככל) אנשי התקשורת פוסטאנטי ציונים?
3
יש כאן ממש צביעות אופיינית
שקד | 21-02-2014 12:33
הייתי בהסדר וגם בצבא ואני יכול לומר שגם בצבא רוב האנשים (שהם בכלל לא קרביים) מתבטלים כל היום, מוציאים גימלים על ימין ושמאל ואם הם עובדים אז זה עד שש שבע בערב ואז הולכים ועושים מה שהם רוצים. לגבי פסיכומטרי וכי אין חיילים שעושים אותו בשנה האחרונה או במשך חלק גדול מהשירות שלהם? הצבא הרי מעודד לעשות ועוד שמוציאים חיילים לקורסים שונים בסוף השלוש שנים וחלק מזה השלמת בגרות וכו'. אז רק בגלל שהם נמצאים במערכת הצבאית זה מותר?! ואין אנשים שעובדים בזמן הצבא (גם בזמן הישיבה מותר בתנאי שמוציאים אישור עבודה מהמדור אליו הבייניש שייך)? אין אנשים שעושים יומיות וחוזרים בארבע הביתה? לבוא לחפש תלמידים בישיבה ביום ראשון בבוקר ב-9 אחרי שהתלמידים היו בבית בשבת ולהגיד שיש פחות מחצי זה פשע וחוצפה, וזה קורה לא אחת! בצבא לא מצפים בכלל מחייל לחזור לבסיס ביום ראשון עד 9 אם הוא סוגר במשך שבועיים! ולגבי בחורי הישיבות, רק מיעוט זניח לא לומד בכלל, הרוב לומדים רוב היום, ויש גם כאלה שלומדים מהבוקר עד שהם הולכים לישון בלילה, הרבה יותר מכל חייל רגיל (למעט אולי מיעוט הקרביים בשנה וחצי הראשונות שלהם בשירות כשאחרי זה הם הופכים לסמרטוטים, מהיכרות). מי שהתראיין ולא למד ועשה הכל תוך כדי, כנראה פשוט שונא את עצמו שונא את החברה בה הוא נמצא וכביכול בשם היושר והצדק בא ומדליף את השטות הזאת שהוא היה שותף לה לתקשורת שכמובן ששה ושמחה לדקור עוד פעם את הציונות הדתית שהיא כל כך מפחדת ממנה, ובצדק. האמת תצא לאור ובעזרת ה' כל עם ישראל יהיה שותף למסגרת הנהדרת הזאת ונזכה לבנות ולהיבנות ולקרב את הגאולה.
4
לשם השוואה
שקד | 21-02-2014 13:17
אני רוצה לראות חייל/קצין בצה"ל שמתראיין לתקשורת בלי רשות דובר צה"ל! אני רוצה לראות כמה נעדרים/משתמטים/עריקים יש בצהל, ואל תאמרו הם יקבלו בראש, זה לא תמיד נכון בייחוד שאפשר להוציא פטור מהצבא בקלות היום! מי אמר שתלמידי ההסדר צריכים להיות רבנים? האם בזה זה נמדד?! המטרה של הישיבות היא לגדל תלמידים שיהיו אנשי תורה ומעשה ומיעוט מתוכם, מי שיכול וראוי, יהיה לרב! הלימוד בישיבה הוא ממש קרש הצלה להרבה בוגרי ישיבות תיכוניות ותיכונים דתיים שלא מצליחים ויכולים להתמודד עם תופעת החילון שכל אותם אנשים כביכול מכובדים בציונות הדתית לא שמים לב אליה! בזה שתלמיד מגיע לישיבת הסדר וקשה לו בהתחלה אבל בסוף הוא לומד 8 שעות ביום מינימום הרווחנו, יש כאן ממש פיקוח נפש רוחני! אבל וודאי שאנשים כמו שטרן וכל אותם עיתונאים לא מעניין הצד הדתי בכלל ורק בגלל זה הם חושבים שאין מקום להסדר.
5
מה פסול בכך שהבית היהודי דואג לבוחריו?
| 21-02-2014 14:02
זה מה שהוא אמור לעשות!
6
"הרב בני לאו- מבכירי הציונות הדתית" חחח מראה כמה התוכני
| 21-02-2014 15:00
התוכנית לא רצינית...
7
שקר!
משה | 23-02-2014 8:54
אביעד הומינר לא פיקד על ביינישים .. זה שקר! הוא היה מ"כ אצלנו בפלוגה! זה דוגמא!
8
יום אבל על מדינת ישראל
שימי | 23-02-2014 14:17
לומדי תורה יושלכו לבתי כלא בעוון לימוד תורה בגלל רשעות הבית היהודי
9
מה שמפריע להם זה הבית היהודי
שימי | 23-02-2014 16:53
למה?? כי הם מפחדים!!! עיתונות זולה!!!
10
שימו לב לעמיחי גורדין. אחד מארבעת המוסקטרים
אנתרופלוג | 24-02-2014 8:00
לא יודע אם שמתם לב, אבל הדור הקודם של הראביי המתיפיפים די מיצה את עצמו בעולם התורה הדתי לאומי. הציר שרלו-פירון-סתיו די כבר לא באופנה (אחד נעלם לגמרי מהמפה וישיבתו מפרפרת, השני עוסק עכשיו בהרס ברמה לאומית אבל איבד סמכות (שאף פעם האמת לא הייתה לו) בעולם התורה, והשלישי מאז הפסדו ברבנות הראשית מחפש דרכים להשיב את 16 מיליוני השקל שהושקעו בקמפין ולא סיפק את הסחורה) אבל עכשיו יש לנו ציר חדש של ארבעת מוסקטירים: חיים נבון-עמיחי גורדין-אמנון בזק-יוני רוזנצוויג. כמה קווי מתאר משותפים למתיפיפים החדשים: א) בניגוד לדור הקודם הם ממש ממש בלי סמכות (כולם רמי"ם נידחים אי שם/ רבני קהילות קיקיוניות) ב) כולם ללא שום מספר משמעותי של תלמידים אבל מדברים כאילו הם מייצגים את העולם הדתי לאומי כולו ג) האחד עסוק כל היום בפייסבוק להפוך כל קדושה לריאליה; השני עסוק בלהשמיץ (במבט מיוסר יש לציין) את ישיבות ההסדר כמו בכתבה פה; השלישי עסוק בלהסביר איך לחלל שבת ולהרגיש טוב עם זה; והרביע עסוק בלייסד את הקראות החדשה (מה שהוא קורא 'לימוד פשט' ללא 'חוסר האוביטקטיביות' שחז"ל מנסים להכניס כדבריו) ד) כולם כמובן מגולחים למשעי וחברי 'בית הלל' ה) כולם מקבלים רוח גבית מאתר כיפה ומקור ראשון, רק שלמצער תלמידים לא באים אליהם ו) כולם יעלמו מהר מאד מחיינו
11
שאפו ל10: קלעת בול במטרה
שפרה | 24-02-2014 13:00
12
תמיד יש
d | 02-03-2014 21:59
שוליים ויוצאי דופן.. הרוב לומד תורה לשמה וזה הרוב שאני מכיר.. השמצה מגעילה
13
כתבה ביזיונית ומעצבנת!!
גבי | 02-03-2014 22:33
תלמידי ישיבות ההסדר הם מלח הארץ. אנשים שבד בבד יושבים ימים כלילות בישיבה ללמוד תורה ויוצאים כולם ליחידות קרביות. כרגיל בכל דבר טוב תמיד ינסו למצוא את החסרונות.. אולי זה מתוך קנאה? אני רוצה לראות בציבור החילוני אחוז גיוס כל כך גבוה ליחידות קרביות. מנסיוני בצבא, חייל שהיה קרבי גם אם זה רק שנה ו 4 תורם הרבה יותר מכל ג'ובניק שרוב היום מתבטל.. שלא לדבר על שירות המילואים שלמיטב ידיעתי רק קרביים בדרך כלל עושים. למה על טבח שעושה שבוע שבוע לא עושים כתבה? פשוט ביזיון!