עיריית חולון: מצטערים השכרנו את ביה"כ לרפורמים מתל אביב - סרוגים

עיריית חולון: מצטערים השכרנו את ביה"כ לרפורמים מתל אביב

הרפורמים ממשיכים להשתלט בכוח. מנהל הגרעין התורני בא לתאם את שכירת האולם לראש השנה המתקרב, אך מנהל המתנ"ס הודיע לו כי המקום הושכר כבר לקבוצה של רפורמים מתל אביב. בגרעין התורני בחולון חוששים "הקהל שיגיע לתפילות במתנ"ס לא יידע כי הוא נכנס למניין רפורמי".

עיריית חולון: מצטערים השכרנו את ביה"כ לרפורמים מתל אביב
  רבה רפורמית. למצולמת אין קשר לכתבה (פלאש90)

הגרעין התורני בחולון, מקיים בכל שנה מניין לתפילות הימים הנוראים בעבור תושבי העיר חולון. מפאת ריבוי המתפללים הם שכרו את המרכז הקהילתי (מתנ"ס) בשכונת "נאות שושנים" בעיר.  השבוע כשבא מנהל הגרעין לתאם מול מנהל המתנ"ס את שכירת האולם לראש השנה המתקרב, הודיע לו מנהל המתנ"ס כי המקום הושכר כבר לקבוצה של רפורמים מתל אביב.

מהגרעין התורני בחולון נמסר, כי הם מצרים על חוסר הישרות של הקהילה הרפורמית שבאה למקום בו כבר קיים מניין קבוע מזה שנים. הקהילה הדתית בחולון, החלו בפניות למספר גורמים בעיר ביניהם ראש העיר מוטי ששון, כדי להחזיר את המתנ"ס לקהל המתפללים הקבוע שלו. מעבר לכך שהגרעין התורני יצטרך לחפש מקום חלופי לקיום תפילות הימים הנוראים, קיים חשש, כי הקהל שיגיע לתפילות במתנ"ס לא יידע כי הוא נכנס למניין רפורמי. "יש כאן ניסיון להשתלט על קהל מתפללים קבוע, ולהטות אותו לכיוון הקהילה הרפורמית" אמרו בגרעין התורני.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
עכשיו, החרדים יבינו איך זה שמשתלטים להם על המרחב בכוח
אסף | 23-08-2010 11:41
2
לצערי הקהילה הדתית מסורתית נרדמת בשמירה בחולון
גלעד | 23-08-2010 11:52
תבדקו האם יש חברות /ים מקהילת הרפורמים בתפקידים משפיעים ברשת המתנס"ים בחולון? רשת המתנס"ים הנו מיקום משפיע ביותר על הקהילה בחולון. לצערי הפעילות והחשיפה החכמה של הרפורמים תורגש בדור הבא. לאיפה נעלמו מנהיגות כיפות הסרוגות בחולון שיכלו אולי לקרב בן הדתיים לחילוניים . מקווה שלא יתעוררו רק לפני הבחירות.
3
צריך לקעקע אותם מהמדינה
חייים | 23-08-2010 12:03
הורסים ת'יהדות
4
למה בכוח?
מה לעשות? | 23-08-2010 17:01
שילמו, קיבלו
5
מדובר במניין של התנועה המסורתית-קונסרבטיבית, לא רפורמי
טעות בדיווח | 24-08-2010 12:00
6
אל דאגה. לרפורמים ולקונסרבטיבים אין גרעינים תורניים
מתבוננת מן הצד | 24-08-2010 15:28
יש לגרעינים התורניים הזדמנות לעשות עבודת שטח במהלך השנה "להיות שם" בשביל התושבים להכירם מקרוב, לתמוך בהם וכו'. מאידך גיסא, יש לציין כי על האורתודוקסים ללמוד כיצד תפילות יכולות לקרב ציבור חילוני, זו מלאכה שהרפורמים והקונסרבטיבים בקיאים בה והאורתודוקסים לא. הציבור החילוני לא מכיר את התפילות והניגונים כלל ויש להכינו לכך. כמו כן, שילוב נשים עד כמה שניתן לפי ההלכה האורתודוקסית חשוב מאד לציבור חילוני בו הנשים מובילות את מהלך ההתחברות לבית הכנסת.
7
חוצפה!
| 27-08-2010 0:49
8
אבוי! הם יכנסו למניין המסורתי ויטמאו!!!
| 17-09-2010 15:21
גועל נפש, זה בדיוק הקצה השני של היהדות מה שמוצג בכתבה הזאת. עוד נקודה לבקש עליה סליחה ביום כיפור. תתביישו.
9
נאות שושנים והקהילה הקונסרבטיבית- סכנה!
תושבת חרדה מייל אדום | 16-03-2011 22:22
גם בפורים נתנו אישור לתנועה הקונסרבטיבית לקרא את המגילה באותו המתנ"ס וקריאת המגילה המסורתית של הרב השכונתי התבטלה...בושה וחרפה. לפני מספר שבועות הזמינו אותנו מהגן של הילדה( חילוני לחלוטין) לערב נשים במתנ"ס...התרגשנו מאוד, רק כשהגענו הבנו שמדובר באירוע של הפרשת חלה שמנחה אותו רבה קונסרבטיבית...הם החליקו על השכל....???? אני לא מוכנה שהבת שלי תהיה חשופה לתכנים כאלה... חייבים להתעורר ולעשות עם זה משהו... מחר מחרתיים ילמדו את בנותי להניח תפילין לקראת בת המצוווה.