אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סערת בנט והחרדים: נפתלי למד מצוין את הרב קוק

בנאומו של נפתלי בנט הוא דיבר על 3 כוחות שנמצאים בעם ישראל. האם בנט למד את הרב קוק שמדבר על הנושא? כן, מדינת ישראל חייבת את שלוש האידיאולוגיות הללו. אבל יש גם מספר הסתייגויות

סערת בנט והחרדים: נפתלי למד מצוין את הרב קוק
  (צילום: יונתן זינדל / פלאש 90)

ציפור קטנה לחשה באוזנו של ראש הממשלה שהרב קוק מדבר על הרמוניה בין "שלושה כוחות המתאבקים כעת במחנינו": גוש השמאל הליברלי, גוש הימין הלאומי, וגוש הדתיים והחרדים.

נאומו אתמול (שלישי) בוועידת הג'רוסלם פוסט, שעורר סערה, לקוח מדברים דומים שכתב הרב קוק באורות התחיה סעיף י"ח.

האם נפתלי בנט, כראש ממשלה שאינו ראש ישיבה, עיוות וסילף את הרב קוק? בצורה ברורה אני אומר: בנט למד מצוין את הרב קוק! הבינו כראוי! ומנסה ליישם את תורתו בשדה הפוליטי הלכה למעשה."אומללים נהיה אם את שלושת הכוחות הללו נשאיר בפיזורם, במרידתם זה על זה" אומרים הראי"ה קוק ובנט.

עוד באותו נושא

נאום שלושת השבטים של בנט: לא מנהיג, אולי מנהל?


22

כבר 70 שנה כולם נאבקים בכולם, שמאל, ימין, חרדים ודתיים. נאבקים, פוגעים ונפגעים, כל אחד מושך את המדינה לכיוונו עד כמה שהוא יכול. ומי צודק? איפה האמת? איזה גוש ראוי לכס המלוכה וההנהגה? אומרים הרב קוק ונפתלי בנט – כולם צודקים, מדינת ישראל חייבת את שלוש האידיאולוגיות הללו, ממש חייבת.

אולם חייבים לשלב ולאזן ביניהם. איך עושים זאת? – לא בצחצוח חרבות פוליטיות תקשורתיות ומשפטיות, אלא על ידי יצירת הנהגה משותפת של כולם עם כולם, ממשלה היוצרת איזונים הדדיים, ובכך מונעת הקצנה לכיוון זה או אחר. ומי מרוויח? עם ישראל, תורת ישראל, וההומניזם. כולם מרוויחים.ראש הממשלה מתגלה כ"קוקניק" מובהק, המנסה לתרגם את תורת הרב קוק הלכה למעשה, בנט מעביר את מבטו הכולל והמקיף של הרב קוק מבית המדרש לשדה הפוליטי העכשווי.

הוא ראש הממשלה הראשון בישראל ההולך ברוח זו בראש מורם, אשריו ואשרינו.

אבל יש לי שלוש הסתייגויות:

ראשונה, איך מנצור עבאס נכנס למשוואה? איך הוא קשור לעניין? למה נותנים לתומכי טרור במה פוליטית כה מרכזית? בנושא זה בנט התרחק מיליוני ק"מ מהרב קוק, מבן גוריון וממנחם בגין גם יחד.

שנית, אם הציפור הקטנה תלחש לראש ממשלתנו גם את סיום פרקו של הרב קוק, היא תגלה שהציר המרכזי שעליו הכל חייב להסתובב הוא הדתיים-חרדים, "הקודש" בשפת הראי"ה, כי בעם ישראל התורה היא המרכז.

שלישית, אל תתן לשמאל לאכול את כל העוגה, תוך שהוא מראה לך פנים שוחקות ומאתרגות, וכן אתה, אל תנסה למכור לנו אידיאלים רב-קוקיים כשפיך ולבך אינם שווים.

 

הרב יששכר היימן, מלמד מחשבת ישראל במסגרות שונות, ומחבר ספרים בתורת הרב קוק

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
73 תגובות - 56 דיונים מיין לפי
1
למה החלטת שפיו...
רפאל | 13-10-2021 10:47
למה החלטת שפיו וליבו אינם שווים? קצת מוזר
הרב קוק הקים את הרבנות הראשית... בנט הפוך...
מה הקשר בניהם בכלל? | 13-10-2021 18:35
הרב קוק שמר נגיעה... בנט... הרב קוק למד תורה... בנט... הרב קוק היה אדם ישר... בנט...
2
הרב היימן נתת את התשובה. להתחשב בכולם זה בסדר
אריק | 13-10-2021 10:55
אבל להתחשב רק בשמאל והשפעותיהם המסוכנות עם להטבים ועוד להעביר כסף לחבורת האיסלם על חשבון חיילי צהל סדירים זו חוצפה. נפתלי בנט עבר את כל הגבולות האפשריים בחודשים ספורים וכולם משמאל מאתרגים ומחבקים .
3
על זה נאמר...
כופיתא דחמרא | 13-10-2021 11:01
על זה נאמר 'רוממות א-ל בגרונם, וחרב פיפיות בידם'. ראש ממששת הזדים יודע טוב מאוד לדבר בשפת הרב קוק זצל, אבל מרוב מגלומניות הוא נוהג הפוך לגמרי, ובטוח בעצמו שהוא מושיעם של ישראל... אילו באמת רצה לנהוג על פי הרב קוק, לא היה טוען שצריך להגביל את כוחן של המפלגות החרדיות, אלא ההפך - היה מציין בצער שכוחן מוגבל מדי, ושיש לפעול להגברת כוחן. אילו באמת רצה לנהוג על פי הרב קוק, לא היה מקים קואליציה עם מחבלים שונאי ישראל. וביחס לטענתי זו, אני אומר אותו דבר לגבי נתניהו שרצה גם הוא להקים ממשלה בתמיכת מחבלי רעמ. אסור!!! אסור!!! אסור!!!
4
קקה על הראש...
דוברמן הכלב | 13-10-2021 11:08
קקה על הראש של נפתול
קוק באמת דומה לקקה
ג'פרי | 13-10-2021 16:29
הוא בסך הכל ממשיך דרכו של האפיקורוס אברהם יצחק הכהן קוק ימח שמו
5
מי אמר שהרב...
חיים סער | 13-10-2021 11:10
מי אמר שהרב קוק ע'ה צדק ההפך הוא נכון תורתו הוסיפה שסעים בעם ראה הר המור וערב רב של קיצוניים החנופה לקיבוצים רק הזיקה
לא נכון....
רחל | 13-10-2021 14:10
לא נכון. אני התקרבתי ליהדות בגלל הרב קוק בלבד ולא בגלל החרדים. החרדים כקבוצה חברתית רק חושבים על עצמם ומחללים שם שמיים! חרדים שהחרימו את הציונות והציונים, ספגו מכה קשה בשואה כשמנעו הצלה מרבים בכך שאסרו עלייה לארץ. בזכות הרב קוק יש רבנות ראשית לפחות, בה ונשמר אופייה היהודי של המדינה שזחלתם אליה לאחר השואה. הרב קוק צדק - אכן קמה מדינה יהודית ברצון ה' ובמקום לעסוק בקירוב צמאים לדעת ה' אתם עסוקים בחרמות, במניירות ובפוליטיקות קטנות. איזה חילול שמים עשיתם בקורונה! איפה כתוב שחשוב יותר תפילה במניין מאשר פיקוח נפש??
6
גם נהפך להיות...
ישראל | 13-10-2021 11:16
גם נהפך להיות אנטי חרדי כן אין לא איפה לחזור אדיוט
7
שלושת הכוחות הם,...
SJ | 13-10-2021 11:23
שלושת הכוחות הם, הרפורמיים, שבנט וחבר מרעיו משתייכים אליהם, היבסקים השמאלנית מהגזע ערב רב, והיהודים, שהם מסורתיים, דתלים והחרדים. שני כוחות מול אחד, אך דבר אינו ידוע לרפורמי עם כיפת שקל השקופה, שתמיד היינו מעטים מול רבים ובעזרת השם בסופו של דבר יצאנו, כשידינו על העליונה, נכון זה לפעמים לוקח זמן ואפילו הרבה זמן, אך נצח ישראל לא ישקר.
8
נפטלי רפורמי ...
ראי | 13-10-2021 11:26
נפטלי רפורמי נקודה
9
צ
יהודי | 13-10-2021 11:29
הפסקה של הרב יח באורות התחיה מדברת על משהו אחר לגמרי.........ודאי ישנם 3 כוחות מרכזיים באומה.....אך הרב מבאר שם כי ישנו קודש עליון אשר הוא החומר ממנו עשויות 3 הנטיות של קודש לאום אונברסלאיות.......ממלא אין משמעות הדבר כי הלאו או האונברסלאיות מנותקות מין התורה והמצווה.........ראה איגרת של הרב על אליעזר בין יהודה או על הרצל....הפוך, צריכים הם לקבל דין מדין כאשר מרכז החיים הוא הקודש העליון אשר כולל את שלשת המרכיבים הללו בהכללה עליונה.....והדברים ארוכים.........אין מה לעשות ככה זה שאנשים שלא מבינים כלום מצטטים אותו והופך את התורה למידרשי אליל נפתלי....
10
בנט אתה נוכל...
א | 13-10-2021 11:32
בנט אתה נוכל מספר אחד אל תשכח שיש אחד גדול בשמים מה שאתה שכחת בקרוב תזיכר אל תדאג
11
בנט אני מתביישת...
שושנה | 13-10-2021 11:41
בנט אני מתביישת שיש יצור כמוך בעולם. אתה המיץ של הזבל תוריד את הכיפה מראשך מהר. אתה עוד תקבל עונש כבד ביותר על האמירה האומללה שלך כנגד החרדים. תתבייש לך תתפטר ומהר.
12
בנט ושקד ליברמן...
יבגני | 13-10-2021 11:57
בנט ושקד ליברמן ימכרו את אמא שלהם לערבים בשביל כיסא רשעים ארורים
בדיוק הפוך
ג'פרי | 13-10-2021 16:31
הערבים בשביל הכיסא ימכרו את אימא שלהם לבני השטן בנט לפיד וליברמן ימח שמם
13
תמיד ידעתי שאברהם יצחק הכהן קוק ימח שמו
ג'פרי | 13-10-2021 12:01
יותר גרוע מישו ושבתי צבי ומנדלסון ביחד
מאמרו של הראי"ה קוק זצוק"ל
סעדיה | 14-10-2021 22:29
קראתי מדברי הכתבה ולא הסכמתי עם הדברים. זה שהרב קוק אוהב את עם ישראל, קרא לאחדות העם וכן מדבר על שלושת הכוחות הנצרכים למחננו - זה ברור. וכן מנהיג צריך לדעת לשלב ולהשתמש בכל הכוחות שיש לנו בעם. מעולם הוא התכוון לומר שצריך להיות שותפים ולשלב דברים רעים בהנהגה. הוא מדבר אך ורק על הטוב שבהם! לא מצאתי שכתב שם, שאם יש משהו שמחלל שבת חו צריך לשתף פעולה איתו? והיכן הוא כתב, שאם משהו מחטיא את הרבים ומאפשר חילולי שבת נוראיים של תחבורה צריך לשתף איתו פעולה? דווקא היה אחד כזה בחיפה שהפעיל תחבורה ציבורית בשבת והראיה לא היה מוכן להסתכל בפניו וללחוץ את ידו! ואני מצטרף לגמרי להסתייגות של בעל הכתבה ביחס לשותפים בממשלה שאינם יהודים! ומצרף לכאן דברי הרב על אותם שהיו הראשונים שנתנו כשרות לקנייה מערביי הארץ. ואני לא יכול שלא לעשות אנלוגיה למה שקרה לנו בהקמת ממשלה זו: ... עֵטִי תִּרְעַד בְּיָדִי לְמַעֲשֶׂה הַנְּבָלָה אֲשֶׁר נֶעֶשְׂתָה כָּעֵת לְאַחֵינוּ יוֹשְׁבֵי הַמּוֹשָׁבוֹת. כִּי אַחֲרֵי אֲשֶׁר הוּחְזַק הַדָּבָר עַד כֹּה, שֶׁלֹּא לִתֵּן הֶכְשֵׁר לְהֲגוֹיִים, כְּדֵי שֶׁלֹּא לִדְחוֹק אֶת רַגְלֵי יִשְׂרָאֵל הַמְּדוּכָּאִים וּמְיוּגָּעִים בְּעָנְיָם, וְעֵינֵיהֶם תְּלוּיוֹת לִמְחִיָּתָם עי פִּדְיוֹן הָעֲנָבִים, הִנֵּה עַתָּה אַחֲרֵי אֲשֶׁר נִגְמַר הָעִנְיָן בִּדְבַר סִכְסוּךְ שְׁאֵלַת הַשְּׁמִיטָּה, שֶׁכָּל עִיקָּרָהּ בָּאָה לְטוֹבַת אַחֵינוּ בְּנֵי הַמּוֹשָׁבוֹת, נִמְצְאוּ חוֹתְרֵי מַחְתֶּרֶת, אֲשֶׁר יָעֲצוּ בְּסֵתֶר לִקְנוֹת דַּוְקָא מֵהַגּוֹיִים, וּלְהָרִים קֶרֶן צָרֵינוּ, הַשּׂוֹחֲקִים עַל מִשְׁבַּתֵּנוּ, אֵיךְ שֶׁאֲנַחְנוּ בְּעַצְמֵנוּ רוֹדְפִים אֶת אַחֵינוּ בְּנֵי בְּרִיתֵנוּ. אֵי שָׁמַיִם. אֵין לְשַׁעֵר גּוֹדֶל הַחֶרְפָּה וְחִלּוּל הַשֵּׁם וְעוֹצֵם הָרִשְׁעָה שֶׁיֵּשׁ בָּזֶה. דְּמֵי לְבָבִי כַּסִּיר יִרְתָּחוּ, וּכְאֵבִי עַד לַשָּׁמַיִם מַגִּיעַ, מֵהַמַּצָּב הָאָיוֹם הַזֶּה, מֵהַנְּפִילָה שֶׁל תּוֹרָה וְיִרְאַת שָׁמַיִם אֲמִיתִּית שֶׁיֵּשׁ בְּעִנְיָן זֶה. יְרֵא נָא כָּבוֹד גְּאוֹנוֹ לְתַקֵּן אֶת הַמְּעוּוָּת כְּפִי הַיְּכוֹלֶת (אגרות ראיה שטז). מצרף לכאן הדרכה למי שרוצה ללמוד את כתבי הראיה: ... וַאֲנִי שׁוֹלֵחַ לְךָ אֶת הַסֵּפֶר עִקְבֵי הַצֹּאן וּמֵרֹאשׁ אֲנִי מוֹדִיעֲךָ וּמְבַקֶּשְׁךָ כִּי אֶת הַסֵּפֶר הַזֶּה לֹא תִּקְרָא בּוֹ כִּי אִם תִּלְמוֹד בּוֹ בְּעִיּוּן וְעִמוּק בְּכֹבֶד רֹאשׁ. כִּי הַשִּׁטְחִיּוּת מַשְׁחִיתָה הַרְבֵּה מְאֹד אֶת הַכַּוָּנָה בְּדִבְרֵי חֲכָמָה עֲמוּקָּה. וּכְבֵאוּר עַל הַסֵּפֶר הִנְנִי מֵעִיר אוֹתְךָ אֶת הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה עַל דְּבַר הַמְּחַבֵּר וְסִפְרוֹ. אָבִי ני הַמְּחַבֵּר הוּא מִן הָרַבָּנִים הָאֲדוּקִים, וַאֲשֶׁר מִלְּבַד גְּאוֹנוּתוֹ בְּתוֹרָהּ זָכָה גַּם לְשֵׁם צַדִּיק, וְעִם זֶה הוּא חוֹקֵר וּפִילוֹסוֹף חָפְשִׁי בְּאֵין שׁוּם מַעֲצוֹר לְפָנָיו בִּמְלוֹא הַמּוּבָן שֶׁל הַמִּלָּה הַזֹּאת... וְיַחְדּוֹר עַד יְסוֹדֵי תּוֹרָתֵנוּ, וְגַם עַד חַדְרֵי הַקַּבָּלָה הִגִּיעַ (צֶמַח צְבִי, אִגֶּרֶת א').
14
המימד החמישי, ההקלטות...
רואי | 13-10-2021 12:09
המימד החמישי, ההקלטות החסויות של מנדלבליט, לגור ברעננה במקום במעון הרשמי בבירת המדינה, לדאוג לפנסיות של אנשי קבע בזמן שלוחם שהופקר גוסס. כתב אישום משתנה תוך כדי תנועה לפי הצורך שהוגש נגד ראש ממשלה נבחר, היעלמות של תומר שוויקי, זה אחד הכוחות ההכרחיים שהרב קוק דיבר אליהם?
15
אז אחרי ערוץ 7, סרוגים מצטרפים ללהקת המעודדות
אורי | 13-10-2021 12:10
של ממשלת ההונאה הזאת. מאמר שכולו בושה לציונות הדתית. של נעליך, לפני שאתה מזכיר את הרב קוק בשורה אחת עם גדול הנוכלים
16
רעם ומרץ נכנסו...
ערן רוטשטיין | 13-10-2021 12:10
רעם ומרץ נכנסו למשוואה בגלל שהחרדיים לא רצו להיכנס!
רעמ זה...
יוד | 13-10-2021 13:12
רעמ זה דתיים מוסלמים זו כוונת הליצן בנט שלא מבין דבר וחצי דבר בתורת הרב קוק.כמו מבקרי התנך הגויים שמפרשים את התנך עקום.כמו אדם ללא ילדים שיסביר על חינוך או רווק שיסביר על חיי נישואין.מעוות את הכל בהבנתו העקומה.אפילו לא הזכיר שקרא זאת ברב קוק אלא כאילו זו הבנתו.אין ציפיות מנוכל ורמאי.
17
נפטלי בנט אם...
ראי | 13-10-2021 12:25
נפטלי בנט אם תוריד את מחיר הדירות ב 30 אחוז תיבחר אחרת אתה תעוף
@גם אז הוא...
יואב | 14-10-2021 19:21
@גם אז הוא לא יבחר .אין מי שמצביע עבורו .
18
סרוגים מסננים תגובות...
רק מה שמתאים סרוגים?? | 13-10-2021 12:26
סרוגים מסננים תגובות
@רק מה שמתאים...
אורח | 13-10-2021 13:33
@רק מה שמתאים לסרוגים לא חיבים כלום לבהמות השמאלנים יש לכם את n12.
19
הכותב חמור לא...
יוסי גולדשמיד | 13-10-2021 12:31
הכותב חמור לא רב ותפסיק לערב את הרב קוק עם עוכר ישראל כמו בנט שחבר לאויביי ישראל ולאנטישמים כמו לפיד ובנט כמה עיוותים יש לכותב ומה הקשר הרב קוק הוא לא אשם שאתם קוקאים תפסיקו לערב אותו בשטויות שלכם!!!
אברהם יצחק הכהן קוק ימח שמו
ג'פרי | 13-10-2021 14:50
היה עוכר ישראל יותר מבנט לפיד וליברמן גם יחד
איזו...
אורי | 13-10-2021 14:47
איזו רמה.... אתה דתי? מזלזל ברבנים??? אם אתה לא מסכים עם מישהו הוא חמור? חילול ה' וכבוד התורה כמו הרבה מדיי תגובות כאן
20
כל הכבוד לבנט...
מאיר | 13-10-2021 12:53
כל הכבוד לבנט . סוף סוף אומר לחרדים את האמת בפרצוף ועושה סדר. הם בוכים כי הם כבר לא בשלטון וגונבים לעצמם את הכסף. בפעם הבאה אני מצביע בנט בטוח
אתה אורח...
שמאל | 13-10-2021 13:52
אתה אורח בהמה וזבל. דבר אל עצמך מול המראה!
הבהמות ממשיכים...
אורח | 13-10-2021 13:28
הבהמות ממשיכים אין להם היום הפגנות אז משעמם להם כולכם זבל....
21
הכוח הזה של השמאל הוא כבר לא שייך לעם ישראל
זאב | 13-10-2021 13:41
זה לא השמאל של מפאי. זה אנשים שמתנכרים לעם ישראל ועובדים לעגל השוויון. הרב קוק דיבר על אוניברסליות שהיא כלל יותר גדול מכלל ישראל. השמאל היום הוא אינדידואליזם קיצוני. פרטיקולריות.
22
בנט שבורא עולם...
ליאור | 13-10-2021 13:51
בנט שבורא עולם ישלם לך חתיכת סטן מרושע ..אתה חייב אישפוז דחוף חולה בראש
מי שחייב...
שבי | 13-10-2021 14:09
מי שחייב אישפוז כבר עף .זה שהקפיא בנייה. זה שהצר את צעדי ההתיישבות. זה שתמך במדינה פלשתינית בנאום בר אילן. זה שהצביע להתנתקות. אין שמאל יותר מנתניהו .ברוך שפטרנו
23
חמוד מאוד אתה...
אברהם | 13-10-2021 13:55
חמוד מאוד אתה הכותב איני יודע מי אתה וטוב שכך. איך אתה מעז לכתוב אותו משפט שהרב קוק ובנט התכוונו לאותו דבר. לא משנה כמה תסתייג החמצת את כל העניין
24
מנאום הבחירות שלו...
אסתר | 13-10-2021 14:05
מנאום הבחירות שלו הבנתי...
25
מנאום הבחירות של...
אסתר | 13-10-2021 14:09
מנאום הבחירות של בנט כבר הבנתי.... כול הדתיים הציוניים ובעיקר התורניים מצטטים את הרק קוק, בנט- חי את משנת הרק קוק ופועל לאורה העצום! הסתייגות אחת מהמאמר- פיו וליבו כן שווים, אבל פעם אחת שיקר, בהחלפת השלטון- כי עת לעשות לה' הפרו תורתיך... דתית לאומית, מצביעת ימינה ומרוצה!
מצביעת ימינה בוגדת בעם ישראל ומרוצה
זאב | 13-10-2021 15:29
תמשיכי לחיות בדמיונות שלך
26
אפילו נגיד שהוא...
שלום ל. | 13-10-2021 14:19
אפילו נגיד שהוא מכיר את תורת הרב קוק. צורת התבטאות הזו מתאימה למשטר טוטאליטרי. שיש בידו אמצעי הגבלה. סגנון שיותר מתאים לקשקשן מאשר לראש ממשלה.
27
בושה לראות איך...
רודף צדק | 13-10-2021 14:25
בושה לראות איך הציונות הדתית מידרדרת על זה נאמר ויתרוצצו הבנים בקירבה
28
לצערי,רבים מהדתיים לייט, שונאים חרדיים
דוד | 13-10-2021 14:52
חייבים לומר ביושר, עיתונאיים במקור ראשון, בשבע, ומהדתיים לייט, סולדים מהחרדיים, וקרובים יותר לאחיהם שבשמאל. חבל לפסוח על שתי הסעיפיים, אם ה' הוא האלוקים לכו אחריו, אם לאו, אכול ושתה, תהנו, כמו אחיכם החילוניים מהשמאל.
שנאת עם הארץ סרוג לרבנים ידועה
משה | 13-10-2021 16:16
ככל שהוא יותר עם הארץ, שנאתו לחרדים וקרבתו לאחיו השמאלניים החילוניים, קרובה יותר. יאבד את שני העולמות, לא נהנה בעולם הזה כמו חילוני ,ולא יקבל שכר כחרד לדבר ה' אמתי.
29
התחיל טוב ואז חזר לסורו של סמוטריץ' הילד
חד | 13-10-2021 15:27
תפעילו מוחין דגדלות ב', ילדים!
30
סרוגים נוכלים מסננים תגובות אתר...
לא להיכנס אתר זבל | 13-10-2021 15:27
סרוגים נוכלים מסננים תגובות אתר שלכם לא שווה
31
עד היום כל...
אורח | 13-10-2021 15:41
עד היום כל מה שבטחתה לו קימתה ולכן לו מתאים לך להיות ראש ממשלה הצעתי שתיצא בכבוד לעסקים שלך
32
בנט הוא לא...
סוזנהדות | 13-10-2021 16:08
בנט הוא לא ראש ממשלה אכי טוב אבל ביבי גרוע אסור לו לחזור לשילטון כרגע שלא יהיו עוד בחירות ביבי גרם נזקים גדולים בכול תחום גם בעולם לפחות יש שקט ביבי שרה יאיר חלאס
33
בנט והרב קוק - שני הפכים
קוניק | 13-10-2021 16:09
השמאל הישן בנה את ארץ ישראל, והשמאל הקיצוני היום שותפיו של בנט עושים את ההיפך. שלא לדבר על התנועה האיסלאמית ומועצת השורא. הרב קוק זצל דיבר עח השמאל שבנה ולא על השמאל שרק רוצה להחריב. ראה ערך אביתר בימים אלה.
אם כבר,...
עוז | 15-10-2021 11:24
אם כבר, הרב רוק דיבר על השמאל והקוסמופוליטיות ההומנאית הנובעת מהתורה. אין קוסמופוליטיות בתורה שמוחקת את מצוות ישוב ארץ ישראל למשל. או את השבת או את הצוויון היהודי. לכן לא רלוונטי מאמר הכותב החרטטן.
הרב קוק...
יוסי | 14-10-2021 9:42
הרב קוק לא דיבר על שמאל, הוא דיבר על קוסמופוליטיות, שזה היום העמדה המרכזית של השמאל
34
איזה פירגון ואיזו...
מרים | 13-10-2021 17:30
איזה פירגון ואיזו צביעות. בנט למד את הרב קוק בדיוק כמוני. אני לא יודעת כלום והןא עוד פחות ממני.הרצון שלכם לייפות את חוצפתו של נפלתי בנט פשוט מגעילה אותי!
35
למערכת- למחוק תגובה 4
אסתר הורוביץ | 13-10-2021 19:07
לא ראויה! ולא פחות התגובה...
36
בנט שרמותה של...
יצחק | 13-10-2021 22:08
בנט שרמותה של שמולנים.בוגד.ב ימין.בנט רק מנהל .קטן....מידינה ימחך..ב קרוב.רק ביגלל שרמותה בוגד...בנט..בין כלב..
37
איזה אפולוגטיקה!!!!!!הרב קוק...
אליעזר | 14-10-2021 0:17
איזה אפולוגטיקה!!!!!!הרב קוק זצל ונפתלי בנט יבדלח משדרים באותו תדר!!!!! לא פחות ולא יותר... בנט ,אם כך לא שיקר לבוחריו! בעצם ,כן שיקר ! רק שעשה לשם שמים(אלעק..)שכחת להגיד שהוא חשב על עת לעשות לה', תשקר לבוחריך.תעשה טובה ,כבוד הרב,על תזלזל בתבונה הבסיסית של הקוראים העיתון הנכבד הזה.ואגב ,רעמ נכנס לאיזו קטגוריה? הומניסטים? אל תצחיק אותי..
38
כמעט מדויק
אחד שיודע | 14-10-2021 2:28
הכוונה בדברי הרב קוק זה כשיש שלושה זרמים הם מאזנים ומתאזנים אבל כאן הכל נוטה... ''הפוך גוטה הפוך''
39
מה לבנט עם הרב קוק
אבינועם | 14-10-2021 6:20
בעולם התורה אין הרב קוק בכל הישיבות הקדושות אין הרב קוק הוא לא קיים שם לא בפסקים ולא במחשבה אם בנט תלמיד שלו אז זה מובן
40
בנט אינו אלא...
אדם | 14-10-2021 6:28
בנט אינו אלא קן הקוקיה וחלילה להשוותו או לתת לו תואר הולך בדרך הר קוק אולי בדרך הר של קוק בחולם מסטול וחי בסרטים
41
איזה מאמר עדין...
יעל | 14-10-2021 6:58
איזה מאמר עדין ומלטף..אתה משווה את בנט לרב קוק? ובשם האיזון, בנטט היה צריך לומר: אסור שלערבים יהיה כח על..בקיצור,, בבלט..
42
מאמר מלוקק!! בנט...
דוד | 14-10-2021 7:00
מאמר מלוקק!! בנט לא למד את כתבי הרב קוק..
43
בנט המוקיון חייה...
גיו אסולין | 14-10-2021 10:33
בנט המוקיון חייה ללכת הבייתה
44
אם בנט היה...
אבוש | 14-10-2021 12:16
אם בנט היה חושב אז הוא לא היה מזכיר את הרב קוק אתה כישלון . אל תשניא את עצמך יותר מדי .הלוא גם אישתך.לא מעוניינת להפוך את המגורים שלך גם הילדים לא מעונינים ליהיות חלק ממך הם הם סולדים. ממך כי אתה שקרן
45
שטויות .כול זמן...
דוד | 14-10-2021 12:17
שטויות .כול זמן שמערכת המשפט לא מאמינה לא בהוק ולא בקוק והכוח בידה בנט יכול להמשיך לטחון מים .יזוז מטר ובם לו יהיו תיקים
46
טרם היה ראש...
ציון | 14-10-2021 12:35
טרם היה ראש ממשלה נוכל שכזה הן בישראל אובעלם כולו
47
נוכל מזורגג אתה. לומד.את...
דן | 14-10-2021 13:08
נוכל מזורגג אתה. לומד.את הרב קוק ממך זה נשמע כאילו אתה על קוק
48
החרדיים הלאומיים לזה...
סאם | 14-10-2021 13:16
החרדיים הלאומיים לזה התכוון הרב קוק, ממש לא לברדק שקיים היום בציבור הדתי לאומי שהמציאו עבודת ה' חדשה ולומדים את התורה כמו ספר מדעי מעניין. אלו רוצים להינות מכל העולמות וכנל החרדים המודרניים... עוד דור או שתיים ולא ישאר זכר לצערנו ממסורת ההורים. ה' ירחם עלינו
49
טיפש ובור עם...
ימנית | 14-10-2021 15:07
טיפש ובור עם הארץ היה וכך ישאר
50
אידיאולגיה של דתיים לאומיים נואשים לאהבת הקהל
חרדית | 14-10-2021 16:07
הישראלי החילוני, זה כזה: מי ייתן לי תלמיד חכם ואשכנו כחמור. אחכ נכתוב מאמרים מלאי אוויר חם שיצדיקו את זה.
51
הנוכל זה הכלב...
כלב רפורמי | 14-10-2021 16:40
הנוכל זה הכלב הרפורמים מרעננה
52
זרם אחד והוא...
שלי | 14-10-2021 17:45
זרם אחד והוא הציבור היתר הם כפייה ואסון.
53
הרב קוק למד...
יואב | 14-10-2021 19:12
הרב קוק למד את בנט לרמות מעל 200000 בוחרים שלו?
54
הרב קוק לא...
אביחי | 15-10-2021 8:35
הרב קוק לא אמר שיש להגביל את החרדים. הרב קוק גם סבר שהאידיאל הוא שכולם בסוף יהיו חרדים.
55
קראתי מדברי הכתבה...
סעדיה | 16-10-2021 22:27
קראתי מדברי הכתבה ולא הסכמתי עם הדברים. זה שהרב קוק אוהב את עם ישראל, קרא לאחדות העם וכן מדבר על שלושת הכוחות הנצרכים למחננו – זה ברור. וכן מנהיג צריך לדעת לשלב ולהשתמש בכל הכוחות שיש לנו בעם. מעולם הוא התכוון לומר שצריך להיות שותפים ולשלב דברים רעים בהנהגה. הוא מדבר אך ורק על הטוב שבהם! לא מצאתי שכתב שם, שאם יש משהו שמחלל שבת חו צריך לשתף פעולה איתו? והיכן הוא כתב, שאם משהו מחטיא את הרבים ומאפשר חילולי שבת נוראיים של תחבורה צריך לשתף איתו פעולה? דווקא היה אחד כזה בחיפה שהפעיל תחבורה ציבורית בשבת והראיה לא היה מוכן להסתכל בפניו וללחוץ את ידו! ואני מצטרף לגמרי להסתייגות של בעל הכתבה ביחס לשותפים בממשלה שאינם יהודים! ומצרף לכאן דברי הרב על אותם שהיו הראשונים שנתנו כשרות לקנייה מערביי הארץ. ואני לא יכול שלא לעשות אנלוגיה למה שקרה לנו בהקמת ממשלה זו:… עֵטִי תִּרְעַד בְּיָדִי לְמַעֲשֶׂה הַנְּבָלָה אֲשֶׁר נֶעֶשְׂתָה כָּעֵת לְאַחֵינוּ יוֹשְׁבֵי הַמּוֹשָׁבוֹת. כִּי אַחֲרֵי אֲשֶׁר הוּחְזַק הַדָּבָר עַד כֹּה, שֶׁלֹּא לִתֵּן הֶכְשֵׁר לְהֲגוֹיִים, כְּדֵי שֶׁלֹּא לִדְחוֹק אֶת רַגְלֵי יִשְׂרָאֵל הַמְּדוּכָּאִים וּמְיוּגָּעִים בְּעָנְיָם, וְעֵינֵיהֶם תְּלוּיוֹת לִמְחִיָּתָם עי פִּדְיוֹן הָעֲנָבִים, הִנֵּה עַתָּה אַחֲרֵי אֲשֶׁר נִגְמַר הָעִנְיָן בִּדְבַר סִכְסוּךְ שְׁאֵלַת הַשְּׁמִיטָּה, שֶׁכָּל עִיקָּרָהּ בָּאָה לְטוֹבַת אַחֵינוּ בְּנֵי הַמּוֹשָׁבוֹת, נִמְצְאוּ חוֹתְרֵי מַחְתֶּרֶת, אֲשֶׁר יָעֲצוּ בְּסֵתֶר לִקְנוֹת דַּוְקָא מֵהַגּוֹיִים, וּלְהָרִים קֶרֶן צָרֵינוּ, הַשּׂוֹחֲקִים עַל מִשְׁבַּתֵּנוּ, אֵיךְ שֶׁאֲנַחְנוּ בְּעַצְמֵנוּ רוֹדְפִים אֶת אַחֵינוּ בְּנֵי בְּרִיתֵנוּ. אֵי שָׁמַיִם. אֵין לְשַׁעֵר גּוֹדֶל הַחֶרְפָּה וְחִלּוּל הַשֵּׁם וְעוֹצֵם הָרִשְׁעָה שֶׁיֵּשׁ בָּזֶה. דְּמֵי לְבָבִי כַּסִּיר יִרְתָּחוּ, וּכְאֵבִי עַד לַשָּׁמַיִם מַגִּיעַ, מֵהַמַּצָּב הָאָיוֹם הַזֶּה, מֵהַנְּפִילָה שֶׁל תּוֹרָה וְיִרְאַת שָׁמַיִם אֲמִיתִּית שֶׁיֵּשׁ בְּעִנְיָן זֶה. יְרֵא נָא כָּבוֹד גְּאוֹנוֹ לְתַקֵּן אֶת הַמְּעוּוָּת כְּפִי הַיְּכוֹלֶת (אגרות ראיה שטז). מצרף לכאן הדרכה למי שרוצה ללמוד את כתבי הראיה:… וַאֲנִי שׁוֹלֵחַ לְךָ אֶת הַסֵּפֶר עִקְבֵי הַצֹּאן וּמֵרֹאשׁ אֲנִי מוֹדִיעֲךָ וּמְבַקֶּשְׁךָ כִּי אֶת הַסֵּפֶר הַזֶּה לֹא תִּקְרָא בּוֹ כִּי אִם תִּלְמוֹד בּוֹ בְּעִיּוּן וְעִמוּק בְּכֹבֶד רֹאשׁ. כִּי הַשִּׁטְחִיּוּת מַשְׁחִיתָה הַרְבֵּה מְאֹד אֶת הַכַּוָּנָה בְּדִבְרֵי חֲכָמָה עֲמוּקָּה. וּכְבֵאוּר עַל הַסֵּפֶר הִנְנִי מֵעִיר אוֹתְךָ אֶת הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה עַל דְּבַר הַמְּחַבֵּר וְסִפְרוֹ. אָבִי ני הַמְּחַבֵּר הוּא מִן הָרַבָּנִים הָאֲדוּקִים, וַאֲשֶׁר מִלְּבַד גְּאוֹנוּתוֹ בְּתוֹרָהּ זָכָה גַּם לְשֵׁם צַדִּיק, וְעִם זֶה הוּא חוֹקֵר וּפִילוֹסוֹף חָפְשִׁי בְּאֵין שׁוּם מַעֲצוֹר לְפָנָיו בִּמְלוֹא הַמּוּבָן שֶׁל הַמִּלָּה הַזֹּאת… וְיַחְדּוֹר עַד יְסוֹדֵי תּוֹרָתֵנוּ, וְגַם עַד חַדְרֵי הַקַּבָּלָה הִגִּיעַ (צֶמַח צְבִי, אִגֶּרֶת א').
56
בין למב ועשה...
שרה זכריהו | 18-10-2021 2:16
בין למב ועשה ץק פרסה.בנט נותן יד לאויבים ולתומכי טרור