אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תקווה לחולי סרטן הריאות: תרופה בולמת המחלה

האם נמצא מרפא למחלה הקטלנית? "אפטיניב", תרופה המיועדת לטיפול בסרטן ריאות, מעניקה לאחרונה תקווה לחולים במחלה. מטופלים דיווחו על שיפור משמעותי באיכות חייהם

תקווה לחולי סרטן הריאות: תרופה בולמת המחלה
  תקווה חדשה לחולי סרטן (צילום: shutterstock)

"אפטיניב", תרופה המיועדת לטיפול בסרטן ריאות, מעניקה תקווה לחולים במחלה. מחקרים מוכיחים כי היא מצליחה לבלום את המחלה הקטלנית, ואפילו לשפר את חיי החולים.

רן רזניק מדווח בישראל היום כי אפטיניב מצליחה לעכב חלק מפעילות מהחלבונים שמביאים להתפתחות הגידול הסרטני.

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

יש לציין כי בשלב הזה לא כל החולים במחלה יכולים לקבל את הטיפול, משום שהוא מיועד רק לסוג מסוים של חולים. בהמשך, כך מקווים, התרופה תותאם לסוגים נוספים של המחלה.

רשויות הבריאות בארה"ב ובאירופה אישרה את השימוש בתרופה, לאור מחקרים שנערכו בנושא. המחקרים הוכיחו כי תוחלת החיים של החולים עלתה באחוזים ניכרים, ובעקבות הטיפול התפשטות הגידול נעצרה. בנוסף, המטופלים דיווחו על שיפור באיכות החיים שלהם, ועל צמצום של תופעות המחלה.

ד"ר מיה גוטפריד, מנהלת המכון האונקולוגי בבית החולים "מאיר" בכפר סבא, אמרה כי "המחקרים הוכיחו כי התרופה הצליחה להאריך באופן משמעותי את חיי החולים. הנתונים לגבי השפעת התרופה על מעודדים וטובים מאוד ־ גם שיפור ניכר באיכות החיים, וגם בהארכת זמן התגובה לעומת הטיפול הכימותרפי".

יש לציין כי בשלב הזה אפטיניב לא כלולה בסל התרופות הממלכתי. החברה שמייצרת את התרופה הגישה בקשה למשרד הבריאות לכלול את התרופה בסל שירותי הבריאות.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו