אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יהדות התורה הכריזה: נתק מהמשטרה ומכלי התקשורת

בישיבת סיעת יהדות התורה הוחלט על ניתוק הקשר מול המשטרה עד להתנצלות, בחינת המשך הציות להחלטות קבינט הקורונה וחרם על כלי תקשורת שפרסמו תחקירים שקריים על הציבור החרדי

החרדים מכריזים: נתק מהמשטרה ומהתקשורת
  סיעת יהדות התורה (דובר הסיעה)

אחרי שבוע סוער, של מכות מכל עבר על החרדים, התכנסה היום סיעת יהדות התורה לישיבה מיוחדת בעקבות שלל אירועי השבוע האחרון.

זה התחיל בשבוע שעבר עם הפסקת התחבורה הציבורית לירושלים ביום שישי, המשיך בליל שבת עם התחקיר השנוי במחלוקת של אולפן שישי בו הוצג כי ועדת החריגים בנתב"ג מעדיפה חרדים והמשיך ביום שני עם בג"צ הגיור הרפורמי.

עוד באותו נושא

ליצמן: "היטפלות ועלילת דם מרושעת"


10

בתום ישיבת הסיעה הודיעה מפלגת יהדות התורה על מספר קווים מנחים עד הבחיות ולאחריהן:

בגזרת בג"צ: "סיעת יהדות התורה דוחה מכל וכל את החלטת בג"ץ על הכרה בגיור רפורמי וקונסרבטיבי. הסיעה תציב כתנאי הצטרפות לקואליציה עתידית לחוקק חוק גיור על פי ההלכה ופסקת ההתגברות."

בנושא החלטות קבינט הקורונה נגד החרדים, החליטה הסיעה לגנות את ההחלטות, וכעת היא "דורשת לחקור את ההחלטה על הפסקת התחבורה הציבורית בשושן פורים לירושלים, החלטה שניתנה שעה קצרה לפני כניסת השבת, שעה שעשרות אלפי איש שבאו או יצאו מירושלים היו בדרכים ללא שידעו שהתקבלה החלטה המונעת מהם לחזור לבתיהם."

הסיעה תפעל מיו"ר ועדת הכלכלה ח"כ מרגי מש"ס לבטל את החלטת קבינט הקורונה, מה שיוביל לביטול הקנסות שהוטלו מכוח החלטת הממשלה.

כמו כן הסיעה "תיוועץ בגדולי ישראל על המשך שיתוף פעולה עם החלטות הממשלה וקבינט הקורונה, המוטות פעם אחר פעם נגד הציבור החרדי, כולל החשש של הטלת סגר בחג הפסח."

חרם על המשטרה ועל התקשורת

צעדים נוספים עליהם הכריזו החרדים: "סיעת יהדות התורה לא תשתף פעולה עם משטרת ישראל ומבקשת מראשי הרשויות החרדיות לנקוט גם בצעד זה, עד להתנצלות משטרת ישראל על הדו"ח השקרי, בו תואר בין היתר כי אלפים מהציבור החרדי שותים לשוכרה בזמן קריאת המגילה או עריכת טישים בשושן פורים בבית שמש. על סמך הדו"ח השקרי והמגמתי התקבלה ההחלטה על ההתעמרות בציבור החרדי בשושן פורים."

בהקשר לתחקיר חדשות 12, הוחלט: "בנוסף, הסיעה תנתק קשר עם כתבים וגופי תקשורת המפרסמים "תחקירים" שקריים ומוטים נגד הציבור החרדי."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
סוף סוף ...
שימי | 03-03-2021 14:51
סוף סוף
2
סוף סוף ברוך...
ינון | 03-03-2021 15:37
סוף סוף ברוך ה עומדים על שלהם-חוטפים מכולם ועוד אותם מאשימים
3
הגמל אינו רואה את דבשתו
כ | 03-03-2021 16:36
אצל החרדים, כל מי שמעז למתוח ביקורת הוא אנטישמי. אין שם מנגנון ביקורת עצמית.
בדיוק ככה...
נו באמת | 04-03-2021 12:20
בדיוק ככה אנטישמים (כמוך) אומרים על היהודים
4
תתנתקו מהכל ותתפטרו משרותיכם והמשכורות השמנות
שמויגר | 03-03-2021 16:38
תותרו על כל התקציבים וגם על אפליה מתקנת בחברות הציבוריות למען הציבור החרדי ואז תתממו למה שונאים אותכם
5
משם ירדה שנאה לעולם
יצחק | 04-03-2021 20:36
הסברו של הרב קוק לשנאה המופנת כלפי שומרי התורה והמצוות, (מתוך מאמרי הראיה) ודברי פי חכם חן: מאי הר סיני, הר שירדה שנאה לאומות העולם עליו.(שבת פט א') הדבר המציין את השינוי שנעשה בישראל ובעולם עי קבלתה של תורה דוקא במדבר, בהר סיני, לא בארץ המיוחדת לישראל כא במדבר במקום הפקר לכל, בעוד אשר התוכן הרושם את האומה לא היה שום דבר חמרי כא המחשבה והדעה, השאיפה של הקדושה והאורה האלקית העליונה, מורה באמת, כי תוכנה הפנימי של תורה הוא עיון ראוי ומוכרח לכל האדם, לכל העמים אשר על פני האדמה. לא ענין עליון ומופלא מן האדם יש כאן כא ענין הולם את האדם, אשר מבלעדו יחשב לחיה רעה, ובתוך הענין השוה ככ לנפש האדם, גנוז כל העליוניות של אוצרות הקודש הכמוסים באורה של תורה. על כן לא נבלט בהר סיני זה התוכן המיוחד לישראל להיות שולטים על הטבע, להיות מוארים באור אלקי עליון ממעל לכל סדרי היצירה הרגילים, שזהו ענין המתבאר עי הנסים הרבים שנעשו לישראל, הנפלאות הם אשר מורים על הפלא העצום שיש באומה פליאה זו. וכן אין התוכן של קבלת התורה ביעודה על הר סיני מציין דוקא איזו סגולה מיוחדת, שהיא נמצאת רק בישראל בתור סימן מיוחד, מה שאין לכל האדם אשר על פני האדמה בו שום חלק ונחלה וכשרון. כי באמת בשביל זה התוכן המיוחד לא היה יותר מקום נאה להופעתה של תורה כא ארץ ישראל, ומכון הר הקודש שנראה כמיחד נחלת ישראל מכל העמים. ואם היה הדבר כך, שיסודה של תורה וקבלתה היה מציין רק את המופלא מכל האדם בטבע, לא היה שום מקום לתרעומת ושנאה על אומות העולם, על אשר נתרחקו מהתורה ולא רצו לקבלה, כי אין אדם נתפס על מעלה שאינה שייכת לו. אבל באמת יסוד קבלתה של תורה בהר סיני, במדבר, היה תוכן מבליט, כי מקורה של תורה הוא מקור מים חייםלכל משפחות האדם, רק אם יסורו מדרכי רשע, ולא ירצו ללכת בשרירות לב, להרע להזיק ולחבל. ומתוך שדוקא בתו האדם הכללי ובצלמו האלקי פגמו העמים כולם בהתרחקם מן התורה, על כן ירדה שנאה לאומות העולם דוקא מהר סיני, וזהו יסוד שמו, נסו ודגלו, עד אשר יתרומם הר האלקים הר הגבנונים ויראה הודו על כל יושבי תבל, ושב ורפא להם, ד' בם סיני בקודש.
חרדים מלבים שנאה נגד אחרים. התבלבלת.
המורה להיסטוריה | 05-03-2021 14:31
האמת מאד פשוטה. ספרי הלימוד של החרדים מלאים בהסתה ושטנה כנגד האחר. נגד רפורמים. נגד חילונים. נגד מזרחיים. נגד מסורתיים. נגד לא יהודים. האמת השנייה קשורה לאמונה המגוחכת שלכם לפיה יהודים שווים יותר מאחרים, והם מיוחדים. זה ממש משעשע. כי באמונה היוקדת הזו שלכם, אתם רק מראים כמה אתם בדיוק כמו כל אחד אחר. צרפתים בטוחים שהם יותר טובים מהבלגים. תושבי דרום ארהב מאמינים שהם יותר טובים מתושבי הצפון. ברצלונאים משוכנעים שתושבי קטלוניה נעלים על כל הספרדים. המוסלמים מאמינים שהם יותר טובים מלא מוסלמים. בקיצור - יהודים הם ככל העמים. כל אחד משוכנע שהוא שווה יותר מהאחר, ושהאמונה שלו מקנה לו מקום בגן עדן וגם זכויות יתר/מטלות יתר בעולם הזה. יהודים זה בני אדם. זה הכל. חלקם רשעים. חלקם טובים חלקם מטומטמים. חלקם חכמים. חלקם מאמינים בשטויות, כמו בדברי קוק, וחלקם לא זקוקים לפולחן כדי להרגיש טוב עם עצמם.
6
האם תכריזו על התנתקות מתקציב המדינה גם?
המורה להיסטוריה | 05-03-2021 8:26
גיבורים גדולים - אנחנו משלמים את כל מחייתכם. כמה משפחות חרדיות מסוגלות לממן את כל צרכיהן ללא תמיכת המדינה? הנחות בארנונה. תזונה חינם בתלמוד תורה ובישיבה. טיפולי שיניים חינם. תקציבים רק לחרדים בכל מקום. הנחות בדיור. תלושי מזון למי שלא משלם ארנונה . כיתות קטנטנות ובתי ספר לכל פלגון חרדי או חסידי - לבנים כמובן. את הבנות הם מצופפים. מאות מיליוני שח כל שנה לכל עיר חרדית ממשרד הפנים. עוד ועוד ועוד תקציבים כדי להפר חוק במדינה. חשבתם אולי איך זה שהם יכלו להגיע בראשון לירושלים? כי רובם לא עובדים! אנשים רגילים, לא חרדים, עבדו ביום ראשון. תושבי מודיעין עבדו. תושבי מודיעין עילית - לא.
תגובה לסתומים פה
החנות הכללית | 07-03-2021 22:38
איך אני מתה לקרוא שאני מממן את החרדים מה זה אני??? גם אני חשבתי ככה מלאת סטיגמות שכמותי,עד שפעם ראשונה בחיי דיברתי עם חרדית נורמלית ולא עם קיצונית ממאה שערים ולמדתי ש90% מהמגזר החרדי מתנבג בדיוק כמוכם,משלם מיסים בדיוק כמוכם,וכו אז די
7
שונאי ישראל
שמיר | 09-03-2021 14:42
למה החרדים לא עומדים בצפירת יום הזיכרות ויום השואה??? עלק יהודים. תפנימו אתה מיעוט שעף על עצמו, מיעוט אלים שכופה את האמנות שלו על אזרחים נורמטיבים. מציעים לכם, רגע לפני מלחמת אזרחים שמאיימת להגיע, שתיישמו צניעות וענווה