הפרקליטות: מתנגדים לביטול סעיפים מכתב האישום נגד נתניהו

הפרקליטות: מתנגדים לביטול סעיפים מכתב האישום נגד נתניהו

הפרקליטות הגיבה היום לבקשות סנגורי נתניהו, וטענה כי אין למחוק סעיפים מהנספח לכתב האישום, וכן כי אין לבטל את כתב האישום בשל 'היעדר אישורי היועץ המשפטי לממשלה'

author-image
הפרקליטות עם תזה חדשה נגד נתניהו בתיק 4000
  מארק ישראל שלם/פול

בתגובות שהוגשו היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בירושלים, הפרקליטות דחתה שתיים מבקשותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע למשפטו, לגבי מחיקת סעיפים מהנספח לכתב האישום בתיק 4000 ולביטול כתב האישום בשל העדר אישורים של היועמ"ש לפתוח נגד ראש הממשלה בחקירה כנדרש בחוק.

בנוגע לבקשה למחיקת סעיפים מהנספח לכתב האישום, הפרקליטות טוענת כי בניגוד לנאמר בעמדת סנגורי ראש הממשלה, במהלך החקירות של תיק 4000 "הוצגו לנתניהו פעם אחר פעם עובדות האישום והחשדות המיוחסים לו".

עוד באותו נושא

משפט נתניהו | האם מאות סעיפים ימחקו מתיק 4000?


21

הפרקליטות מוסיפה כי גם אם בית המשפט יחליט שיש פגם בכך שנתניהו לא נחקר על כל פרק ופרט, הדבר צריך להיות מוכרע בהמשך המשפט, ולא כעת: "ללא היחשפות למכלול הראיות, למלוא אמרותיו של הנאשם (נתניהו, א"ב) ולעדותו, ככל שיבחר להעיד במשפטו – אין לבית המשפט הכלים להעריך אם אמנם נפל פגם כנטען, ואם נפל – מה טיבו ועוצמתו". בשל כך, לעמדת הפרקליטות אין כל בסיס לבקשה ודינה להידחות על הסף.

בהעברת ביקורת לא סמויה, הפרקליטות הוסיפה כי יש להצר על התנהלותו של נתניהו, כיוון שהוא "בחר בדרך פתלתלה, שבה פיצל את טענותיו המקדמיות במכוון. תחילה ביקש מבית המשפט להורות על תיקון כתב האישום בדרך של הוספת אירועי סיקור פרטניים; ולאחר שבקשתו התקבלה, עותר כעת הנאשם למחיקת אירועי סיקור אלה על בסיס הטענה הכבושה שהייתה ידועה לו זה מכבר".

נספח כתב האישום – עומד בהוראות בית המשפט?

עוד נכתב בתגובת הפרקליטות כי לדברי נתניהו, "הוא נחקר אך ורק בעניין כ-15 מפניותיו לנאשם 2 (שאול אלוביץ) והנה, כבר לכתב האישום המקורי נוסף נספח א', ובו 39 פניות של הנאשם לנאשם 2, שהובאו במפורש כדוגמאות בלבד. אין צורך לומר, כי בחומר החקירה יש התייחסות למאות דוגמאות נוספות שכאלה".

העמדה של הפרקליטות כי 'אירועי הסיקור' המובאים בכתב האישום הינם בסך הכל דוגמאות וכי יש מאות אירועים נוספים, מעלה שאלה מדוע האירועים הללו לא צורפו לכתב האישום המתוקן? כזכור, השופטים הורו לפרקליטות כי במסגרת תיקון כתב האישום, עליה "למסור פירוט של טובות ההנאה שעל פי הנטען ניתנו ונלקחו כשוחד".

תזה חדשה – מהות השוחד בתיק 4000

בנוסף, הפרקליטות מציגה תזה חדשה על מהות השוחד בתיק 4000, לפיה מהות השוחד שקיבל נתניהו היה בעצם 'פתיחת הדלת' של אתר וואלה בפניו, ומתן האפשרות כי יתקיימו אל האתר פניות לטובתו.

נתניהו ידע כי הוא חשוד בקבלת מתת שוחד, "שמהותה היא בפתיחת דלת אתר "וואלה" בפניו, כך שהוא יכול לבקש, במישרין או באמצעות אחרים, בקשות מבקשות שונות – בהתאם לאינטרסים האישיים-הפוליטיים שלו – שתיענינה על ידי האתר".

בהקשר זה, הפרקליטות צרפה ציטוט מתוך חדר החקירות, בו אמר נתניהו כי פנה אל אלוביץ' "המון", אך הוסיף כי הפניות נעשו באותה רמה, "בדיוק כמו (פוליטיקאים, א"ב) אחרים".

התמלול מחקירת נתניהו

הפרקליטות: העברנו תיעוד של אישורי היועמ"ש

הפרקליטות הוסיפה, והגיבה לבקשה להורות על ביטול כתב האישום בשל "היעדר אישורי היועץ המשפטי לממשלה לפתיחה בחקירה". על פי עמדת הפרקליטות, היא מבהירה, "ולא בפעם הראשונה", כי אין יסוד לטענות של נתניהו בנוגע לאישורי היועמ"ש.

על פי תגובת הפרקליטות, "להגנה עברו תיעודי אישוריו של היועץ המשפטי לממשלה בנוגע לשלבי הבדיקה והחקירה הראשוניים בכל אחת מהפרשות – כלומר, ההסכמה לפתיחה בחקירות, כפי שמצווה החוק ועל פי החלטת בית המשפט". בשל כך, הפרקליטות טוענת כי בית המשפט צריך לדחות גם את הבקשה הזאת.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
22 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
ממציאים תירוצים מצוצים
ידידיה שילה | 27-01-2021 18:04
בהתחלה הגישו כתב אישום על דברים שעשו יאיר ושרה, אחר כך הוסיפו אישומים שנתניהו בכלל לא נחקר עליהם. כעת מנסים לטייח את העובדות הפשוטות, שלא היו אישורים לחקירות של תיק אלף. על מי אתם עובדים? אם היתה כאן מערכת משפט כמו שצריך, היו מגלגלים את התביעה הזו מכל המדרגות כבר אחרי הדיון הראשון.
---- חקירה...
זוהר שמעון | 28-01-2021 15:38
---- חקירה זה דבר שיש לו הרבה הבטים שמתגלים ויוצאים לאור... רק מתוך ההקלטות אפשר להבין עד כמה מושחתת המשפחה הזאת. אילו לא היו בני משפחת אחת לא היו מעיזים...
2
אני מקווה שבית...
שרון בן-זאב | 27-01-2021 18:17
אני מקווה שבית המשפט יתעורר ויבטל את כתבי האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, מאחר ואילו הושגו לא כדין עי פרקליטות המדינה וכל יהבם, קנאה בהצלחתו של ראש הממשלה וניסיון פוליטי להדיחו שלא דרך הקלפי!!!!
3
פרקליטות עמלקים רשעים...
חוזה | 27-01-2021 19:24
פרקליטות עמלקים רשעים ארורים אתם תופרים תיקים וחוץ מיזה כלום,אתם לא מיקצועיים,רק חובבנים וגם היום שלכם קרוב יום מר ונימהר שבו יראו אתכם נישרפים באש הגהינום וכולל את הרועץ העמלקי, יומכם מיתקרב לאין שיעור,
4
אברם ברוך, אתה...
למה | 27-01-2021 19:35
אברם ברוך, אתה סניגור של ביבי ועד בחינם? מה שווים כל הקשקושים האלה. חכה בסבלנות למשפט ולגזר הדין.
.... איך יתכן...
אהרון | 28-01-2021 16:04
.... איך יתכן שכל מי שרואה 6: 6 תמונה ברורה ואמיתית הוא שמאלן בעיניכם?! השמאלן של המדינה הוא הביוב שעושה דילים עם ערבים...מחר ימכור אותנו בשני שקל לחמאס כדי לחלץ את עצמו מהדין. איפה העיניים שלכם אתם טיפשים ועיוורים !
--- אולי...
המסקנה פשוטה אך עינייך עיוורות! | 28-01-2021 15:34
--- אולי בגלל שהשמאל ברובו הוא משכיל?! אין במילים שלך שמץ של אובייקטיביות ויושרה... ביבי ודרעי גידלו פה דורות של ריקים ונבערים שלא למדו לימודי ליבה ונשענו על חסדים... החרדיות האשכנזית לומדים גמרא והמוח שלהם מפולפל לכן המעבר שלהם לעולם ההשכלה הטכנולוגיה והמדעים הוא מסלול מהיר בצורה מדהימה.. וכך גם הצפי להשתכרות העתידית שלהם !
שהימנים ילכו לרכוש...
אריה | 28-01-2021 12:54
שהימנים ילכו לרכוש השכלה,ילכו לעבוד.ולא ישבו בבית ספונים מתחת הסינר של האשה כמו החרדים וחלק מהמתנחלים. שהימין יפסיק לבכות ''אכלו לי''''שתו לי'',אני מקופח . שיחנך את הילדים להיות אנשים חושבים ולא ערסים. כל זאת אני אומר בצער כי אני מזרחי , פעם הייתי פעיל ליכוד עד שראיתי שעדיף להיות פעיל בארגון פשע ולא בליכוד. חוץ מזה-4600 אנשים מתו מקורונה עקב ניהול כושל של הנאשם בשוחד והוא עוד משגע את המדינה. הנאשם בשוחד דואג רק לעצמו ולא למדינה.
ממוצע השכר...
בהחלט | 27-01-2021 20:36
ממוצע השכר הקרב שמולאנים גבוה פי 2.5 מאשר בקרב מצביעי ימין
אתה סתם...
בנצי | 27-01-2021 20:09
אתה סתם ממורמר אתה תופתע ואני מחכה לכם השמאלנים העלובים בשדה התעופה בדרך החוצה למדינות הגהינום שלכם באירופה,
5
כמה אנשים עוד...
עד מתי ... ימשך הקרקס הזה ? שעולה בחיי אדם וחורבן כלכלי ... | 27-01-2021 23:09
כמה אנשים עוד צריכים למות ... כמה צריכים לפשוט רגל... כמה צריכים להגיע לפת לחם... לכמה מערכות בחירות נצטרך עוד ללכת ... עד שהמושחת מבלפור פשוט יתפנה למשפטו ...
6
תגובות של שמאלנים...
עודד | 28-01-2021 1:11
תגובות של שמאלנים חוליגנים רוצחי קורונה שמשתמשים בערכים כקרדום לחפור בו עלובי נפש ! מפלגת המשפט בשיא השפל שלה בושה ! וכל זה לא מפריע לשמאלנים נאורים וככה הם רוצים לקבל את אמון העם ! שמאלזיפטים מקומכם עמוק בתהום האופוזציה !
תלכי להיבדק...
ערגג | 28-01-2021 19:26
תלכי להיבדק את מרגישה לא טוב כי אתם כולרות שעושים הרס תתבייש י לך
החרדים הם...
ציפורה | 28-01-2021 15:26
החרדים הם הקורבנות של ביב הנוכל והבוגד עוד לא החליט אם הם בני בריתו או אוייביו מבית...אם בסוף הוא יגיע למסקנה שהם מכשילים אותו הוא יזרוק אותם לכלבים...משתמש וזורק. אני חושבת שמהתחלה לא פעל נכון כלפי המגזר החרדי...לא כינס את ראשיהם ולא ישב איתם כי חשב שהם בכיס הקטן שלו... בנתיים רבים מהם נפטרו מן העולם ביסורים קשים. אפשר היה לפעול מתוך כנות ולא לפעול בעורמה ועל פי האג'נדה המשפטית של העבריין הזה!
, רוצחי...
. | 28-01-2021 7:01
, רוצחי הקורונה וגם מתי הקורונה הם בעיקר חרדים שתורתם אומנותם ... אלפי חולים ומתים בבני ברק , מודיעין עלית , בית שמש , ירושלים ... ובבתי החולים הם 50% מהתפוסה ... כשהם בקושי 10% מהאוכלוסייה...
7
צודקים בפרקליטות הכזבן...
חייב לעוף לנו מהעיניים! | 28-01-2021 15:21
צודקים בפרקליטות הכזבן מנסה להטיל ביצה מסריחה על פי סטנדרט עברייני..הוא חוצפן בולען חזיר ועבריין... אדם חסר גבולות!
אתה צריף...
רוני | 28-01-2021 17:52
אתה צריף לעוף לפניו עם הפה המטונף שלך. כמה נמוך אתה עוד תרד בשביל המלך שלך
מפיץ מחלות...
אבי | 28-01-2021 16:01
מפיץ מחלות .לא טוב לך שלום תצא מהארץ טוס לאיראן
8
@. החרדים הם...
ציפורה פורמן | 28-01-2021 16:12
@. החרדים הם הקורבנות הכי טובים בשביל בוגדן. הוא עוד לא החליט אם החרדים הם בני ברית או מיותרים לו…אם בסוף הוא יגיע למסקנה שהם אבן נגף הוא יזרוק אותם לכלבים… האיש הזה משתמש וזורק. אני חושבת שמהתחלה הקורונה לא עיניינה אותו והוא לא פעל נכון כראש ממשלה וכלפי המגזר החרדי הוא חטא חטא גדול…הוא לא כינס את ראשי הציבור החרדי לא ישב עם הנציגים של הציבור החרדי, כי חשב שכולם בכיס הקטן שלו… בנתיים רבים מהם נפטרו מן העולם ביסורים קשים. אפשר היה לפעול מתוך כנות ולא בעורמה.. אם אני בוחנת את כל מה שעשה עד כה, אני מגיעה למסקנה דפעל במיוחד על פי האג'נדה המשפטית שלו.. אני כגר לא מאמינה לאף מילה שיוצאת מפיו של האיש הזה !
האם היית...
משולם | 28-01-2021 20:51
האם היית מסכים שיגידו לאמא שלך שתלך לעשות קקי ? או לאישתך או לבת האהובה שלך ? בושה בושה בושה .
@ציפורה תלכי לעשות...
טודביק | 28-01-2021 19:22
@ציפורה תלכי לעשות קקי
9
אכלו אותה בפרקליטות...
אורי | 29-01-2021 8:59
אכלו אותה בפרקליטות חשבו שביבי יקפל הזנב ויברח, ועכשיו הם יצטרכו לקפל הזנב ולברוח