אלוביץ' מגיב לכתב האישום: לא היו יחסי שוחד עם נתניהו - סרוגים

אלוביץ' מגיב לכתב האישום: לא היו יחסי שוחד עם נתניהו

בתגובה לכתב האישום בתיק 4000, שאול אלוביץ' טוען כי התערבותו בסיקור משפחת נתניהו תאמה את תפיסת עולמו, ובעיקר נועדה לאזן את הסיקור "השלילי הקיצוני" נגד נתניהו

author-image
אלוביץ' מגיב לכתב האישום: לא היו יחסי שוחד עם נתניהו
  הדס פורוש/פלאש 90

הזוג אלוביץ' הגיב היום (שני) לכתב האישום שהוגש נגדם במסגרת תיק 4000, בו כפרו במיוחס להם. בכתב התגובה נכתב כי "בין שאול אלוביץ' לבין רה"מ נתניהו לא התקיימו יחסי שוחד".

עורך דינו של שאול אלוביץ', ז'ק חן, כתב כי: "בדעתו של מר אלוביץ' לא עלה שבכך שהוא נענה לפניות בנוגע לסיקור רה"מ ובני משפחתו באתר "וואלה" שבבעלותו, או בכך שמיוזמתו הוא נתן את דעתו לסיקור האמור – הוא נתן שוחד".

עוד באותו נושא

יו"ר הכנסת בודק אם אפשר לתת לנתניהו חסינות נוספת


21

עוד נכתב כי "התערבותו האמורה לא זו בלבד שתאמה את תפיסותיו ועמדותיו (אלוביץ' אינו נמנה עם מחנה השמאל, א"ב), אלא שהיא הייתה בעיקרה ניסיון לאזן, ולו במקצת, להשקפתו, את הקו הפוליטי של האתר ואת הקו השלילי הקיצוני, הקטנוני והמקומם שננקט בו נגד רה"מ נתניהו ובני משפחתו".

"פעולותיו של מר אלוביץ' לא נעשו על ידו בעד פעולה הקשורה בתפקידו של ראש הממשלה נתניהו. לא כתוצאה מקשר, הסכמה, או הבנה כזו ביניהם, ואף לא במסגרת ציפייה כזו".

עו"ד ז'ק חן

חן: אלוביץ' לא נהנה מ"פעולות שלטוניות"

עוד נטען כי אלוביץ' "גם לא קיבל מראש הממשלה "טובות". הוא לא קיבל "הטבות רגולטוריות" שראש הממשלה השפיע עליו שלא כדין, כפי שנטען נגדו עד מועד הגשת האישום. הוא גם לא נהנה, שלא כדין, כנטען באישום, מ"פעולות שלטוניות" טריוויאליות ומחויבות על פי דין, שמר נתניהו עשה במסגרת תפקידו על בסיס עבודת גורמים מקצועיים, המלצתם ובנוסח שהועבר אליו לחתימה".

במסגרת התשובה, חן מביא ציטוט של שאול אלוביץ', מתוך תרגיל החקירה שנעשה לו, בו הוא מדבר עם בנו בלי ידיעה שהוא מוקלט: "אין לי מה לתת להם, הם רוצים ממני סחורה שאין לי מה לתת להם חוץ מללכת להרשיע את ראש הממשלה בדבר שהוא לא עשה; אם היה לי להיות עד מדינה היה לי על מה, אולי גם הייתי מתפתה בסוף אולי היה, אבל אין לי על מה, אני יכול רק לשקר".

עו"ד מיכל רוזן עוזר

רוזן עוזר: "האין" בכתב האישום חייב להדהד ולהשמיע קולו

בתשובתה של איריס אלוביץ', אשר הוגשה על ידי עו"ד מיכל רוזן עוזר, נטען כי "ההיכרות בין איריס אלוביץ' לראש הממשלה נתניהו היא היכרות רופפת, וכל כולה במפגשים חברתיים בודדים בין בני הזוג. איריס אלוביץ' מעולם לא ניהלה שיחה עם ראש הממשלה מעבר לשיח המקובל במפגשים מעין אלה.  גם במפגשים אלה שוחחה בעיקר עם גב' נתניהו".

רוזן עוזר הדגישה: "בכל הנוגע לאיריס אלוביץ' "האין" בכתב האישום חייב להדהד ולהשמיע קולו. העדר נוכחותה בעולם העסקי, העדר נוכחותה בפעילות הרגולטורית, העדרה מצמתי קבלת החלטות, העדר קשר בינה לבין פקידי רגולציה; וכמובן העדר הקשר בינה לבין ראש הממשלה נתניהו".

"ה"אין" אינו מתמלא מתוך יחסי הנישואין שבינה לבין שאול אלוביץ' וניסיונה של המאשימה לעשות כן, כשהיא נשענת על סטריאוטיפים, הוא עקר ומקומם. איריס אלוביץ' אינה צלע מצלעו של בן זוגה, היא נבראה ישות נפרדת, אדם בפני עצמו, יש לה את שלה ואין לה את שאינו שלה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
תכלס
nhg | 18-01-2021 10:19
הוא צודק
... איזה...
איזה פה ג'ורה ... | 18-01-2021 20:07
... איזה רוקח ... מלאך המוות
הינה המגמגם...
רוקח | 18-01-2021 13:40
הינה המגמגם השמאלני,הרבה זמן לוקח לך להגיב בגלל הגימגום? עו ביגלל הטימטום? הבעיה שלך לא ניתנת לפיתרון רק שני כדורים כלוריד c יפתרו את הבעיה ותפסיק לגמגם,שינה עריבה לתמיד,
ההטבות המפליגות שנתן ביבי לבזק זה גם מאהבת מר
אמממממ | 18-01-2021 10:52
ברור הכל זה מאהבת מרדכי - גם ההטבות המפליגות שנתן ביבי לבזק שהיתה בשליטת אלוביץ זה סתם בשביל לאזן את המונופול המושחת שהתחיל לשקוע..... ולא אין שום קשר לנסיונות של אלוביץ ואישתו לאזן את הסיקורים של משפחת נהנתניהו....
2
טוב, אם אלוביץ...
יופי | 18-01-2021 11:07
טוב, אם אלוביץ אומר אז אפשר לבטל את המשפט וללכת הבייתה. הכל טוב.
סתם משועממים...
מישפטן | 18-01-2021 13:42
סתם משועממים שאין להם מושג במישפט,או בפסקי דין מיתלהמים על מנת להראות את טיפשותם והבורות עד לאן אפשר לרדת,זה מאוד מצער שהמגיב או מגיבה לא ניחנו בחכמה,
3
יש הרבה הקלטות...
בקרוב נדע מה חושבים השופטים ... וזה מה שקובע ... | 18-01-2021 17:18
יש הרבה הקלטות של כל עובדי וואלה ... יש הרבה הודעות בטלפונים של עובדים ... מהימים שבהם אלוביץ קרא לעצמו שר התקשרת ... אז הוא לא ממש הקפיד ... לא על מוצא פיו ולא על המקלדת ... בקרוב נדע מה חושב בית המשפט ...