אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו הגיש בקשה לתקן את כתב האישום נגדו

ראש הממשלה נתניהו הגיש לבית המשפט בקשה לתקן את כתב האישום נגדו, זאת "נוכח הפגמים הקשים שנפלו בו", כגון "המצאת אישיות משפטית חדשה ששמה 'נתניהו ובני משפחתו'"

נתניהו הגיש בקשה לתקן את כתב האישום נגדו
  ראש הממשלה בבית המשפט (Amit Shabi/POOL)

לפני זמן קצר סנגוריו של ראש הממשלה, עוה״ד בעז בן צור ועמית חדד, הגישו לבית המשפט בקשה לתיקון כתב האישום נגדו "נוכח הפגמים הקשים שנפלו בו".

לדברי הסנגורים על פי חוק חל איסור חד וברור על הבאת ראיות בכתב האישום, ועם זאת כתב האישום כולל ראיות למכביר. הכללתם בכתב האישום של פרטים פסולים מקורה במהלך בלתי ראוי של המאשימה בניהול ההליך, אשר מיוסד, בין היתר, על הליך חקירתי פגום ומגמתי ועל שיקולים העומדים בסתירה לעקרונות של צדק והגינות משפטית.

עוד באותו נושא

שופטי בג"ץ: לא תיפתח חקירת הדלפות מתיק 4000


3

טענות עורכי הדין מופנות לנספחי כתב האישום אשר באופן חריג ביותר מביאים תמלולי שיחות המצויות בחורי החקירה בתיקים, ואשר לטענת עורכי הדין הינם מגמתיות נגד נתניהו.

בנוסף נטען כי כתב האישום המציא אישיות משפטית חדשה ששמה "נתניהו ובני משפחתו" או "נתניהו ורעייתו". כתב האישום מתייחס לראש הממשלה ובני ביתו כאילו מדובר באדם אחד.

עורכי הדין סוברים כי התביעה אינה יכולה לייחס לראש הממשלה את מעשיהם, הנטענים, של רעייתו ובנו, ובוודאי שלא ניתן לברוא אישיות משפטית שנקראת "נתניהו ובני משפחתו" לשם כך.

עוד נטען כי כתב האישום אינו כולל פירוט מלא וממצה של "המתת" הנטען, כלומר מה נתניהו קיבל בתמורה למעשיו כראש הממשלה עבור שאול אלוביץ', אשר הפרקליטות טוענת כי מדובר בשוחד.

לטענת הפרקליטים, כתב האישום נעדר פירוט עובדתי מספק, ובכלל זה המועדים שבהם התקבלו המתנות, זהות מוסר המתנות, זהות מקבל המתנות וזהות מבקש או יוזם המתנות. לא ניתן לקבל מצב שבו כתב אישום בעבירת שוחד לא כולל פירוט של המתת שנטען שניתנה.

עורכי הדין מוסיפים כי האופן השיטתי בו נוסח כתב האישום מוביל למסקנה כי מדובר בפגמים שנפלו בכתב האישום באופן לא מקרי.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
הנוכל המקריח מנסה...
בהחלט | 11-11-2020 19:11
הנוכל המקריח מנסה כל תעלול על מנת לדחות את המשפט ולא להתייצב על ספסל הנאשמים. עם שום דבר לא יעזור תמיד אפשר להטיל סגר ולסגור את כל המדינה
זה לא...
ינון | 12-11-2020 9:03
זה לא יקרה! לגוש הימין יש יותר מנדטים מהשמאל! לצערכם הימין יהיה בשלטון בשנים הבאות. תמשיכו בבקשה להפגין כי זה מחזק את גוש הימין.
בהחלט. נפטרנו...
בהחלט | 11-11-2020 20:19
בהחלט. נפטרנו משקרן נוכל אחד באמריקה ובעה נפטר בקרוב גם מנוכל המקריח שלנו שעתיד לחלוק תא בכלא עם שותף גברי וחמוד.
ימח שימך...
ניסן | 11-11-2020 19:34
ימח שימך כלב שמאלני אתה מחכה כמו כלבלב למנה היומית שלך,למה לא תבדוק מה עים ההורים שלך,בטח התפגרו בזמן שאתה מחכה להגיב
2
מורשת ביבי
אדם | 11-11-2020 19:34
תמשיך ללקק להונטה המשפטית כפי ששמרתה ויצרתה והעצמתה את כח הגולם.. ואולי ...
3
למה אתה קורא לו כלב -כי הואל בדיעות שלך??
לניסן-מימנית | 11-11-2020 20:19
אני ימנית שנים עוד מימי זבולון המר ודר בורג ובכל זאת חושבת ש-BB הוא ארכי נוכל לא רק נוכל, מנסה כל הזמן לעשות ר ק מה שטוב לו ולא דואג לציבור:מובטלים, חלת, המתאבדים למיניהם עקב המצב הקשה מאז קום המדינה.
4
ביבי עובד כרגע...
הנבלה והטריפה ... ודחית המשפט ... זקן נכלולי אחד ותשעה מיליון שבויים ... | 12-11-2020 0:26
ביבי עובד כרגע על דרך מילוט חדשה , בהשתתפות חלקים מרעמ תהל ... הוא יתן להם ביטול הריסת מבנים לא חוקיים והם יתנו לו עוד זמן שאול .... וזה ראש הממשלה שאמר עליהם הערבים נוהרים לקלפיות משל היו מוקצים מלהצביע ....