הפרקליטות: ניסיון לייצר אווירת פגם בחקירות נתניהו - סרוגים

הפרקליטות: ניסיון לייצר אווירת פגם בחקירות נתניהו

בתגובה שהוגשה היום לבית המשפט, הפרקליטות מתנגדת לחשיפת חומרים חדשים אשר נדרשו במסגרת גילוי חומרי חקירה, ומסרבת להתייחס לחלקם בטענה כי מדובר בהליך מוקדם מדי

הפרקליטות: ניסיון לייצר אווירת פגם בחקירות נתניהו
  Alex Kolomoisky/POOL

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בירושלים את תשובתה לבקשות לגילוי חומרי חקירה במשפט נתניהו, והודיעה כי היא מתנגדת לבקשותיהם של פרקליטי ראש הממשלה נתניהו והזוג אלוביץ'.

בתשובת הפרקליטות נטען כי לא רק ש"ליבת" חומר החקירה הועברה לידי הנאשמים עוד טרם קיום השימועים בתיק, אלא גם כל "חומר החקירה" המצוי בידיה הועבר לעיונם על פי דין, ולא אחת – הועבר לנאשמים אף מעבר לכך. למרות זאת, הפרקליטות שבה ובחנה ביסודיות ובאופן מעמיק את בקשות הנאשמים לקבלת חומרים נוספים, ובהתאם לכך אף הוסיפה והעבירה לידי הנאשמים מסמכים ספורים. משכך, לעמדת הפרקליטות, דין בקשות הנאשמים להידחות.

עוד באותו נושא

פרקליטי נתניהו: עמדת היועמ"ש – דחוקה ודמיונית


20

בתשובה לבקשות הנאשמים הודגש המאמץ העילאי של רשויות האכיפה לעמוד, זה חודשים ארוכים וככל הניתן, בעיקריה ובדקדוקיה של זכות העיון בהתאם לחוק, בכלל זה הנגשת חומר החקירה שנמסר לעיון הנאשמים באמצעות סריקתו, אספקת המידע המלא בדבר החומר שנאסף בתיק, ועמידה לרשותם של הנאשמים בבקשותיהם השונות לאתר חומר כזה או אחר. כל זאת, על מנת להבטיח שלנאשמים ניתנת ההזדמנות המלאה להעריך את חומר הראיות ועל מנת לייעל את שלב בירור הטענות הנוגעות לחומר החקירה.

למרות זאת, כך טוענת הפרקליטות, בחרו ראש הממשלה נתניהו והזוג אלוביץ' להרחיב ככל הניתן את חזית המחלוקת, עד כדי כך שגם סוגיות שזכו למענה מלא ומספק במסגרת ההתכתבות המקדימה בין הצדדים, בקשות בעניין חומרים שהוחרגו זה מכבר מגדר "חומר חקירה" ובקשות הבהרה שקשה להבין את הקשר בינן לבין ההליך במשפט נתניהו – כל אלה מצאו מקומן בבקשות לגילוי חומרי החקירה לבית המשפט.

הפרקליטות מוסיפה כי במסגרת זו נעשו בבקשות ניסיונות כאלה ואחרים למתוח את יריעת ההגדרה של "חומר החקירה" שיש למסור לנאשמים, הכול תוך סתירה חזיתית וחוזרת של הלכות בית המשפט העליון בנושא, וגם לפיכך דין הבקשות להידחות.

עוד באותו נושא

מקורבי נתניהו: הערב ברור שהתיקים נגדו תפורים


84

עוד הודגש בתשובה כי מרבית הבקשות לגילוי חומרי חקירה של ראש הממשלה והזוג אלוביץ' הוקדשו לתיאורים דרמטיים ונרחבים על התנהלותה "השערורייתית" – לשיטתם – של החקירה בענייננו, בכלל זה טען ראש הממשלה בדבר "הליכי חקירה נפסדים ופגומים מן היסוד" והזוג אלוביץ', בדבר "תרגילי חקירה אגרסיביים" – טענות שזכו להדהוד רב בתקשורת, עוד בטרם נשלחו לתביעה. לעמדת הפרקליטות, לטענות אלה, המבקשות להטיל דופי בדרך פעולת רשויות אכיפת החוק, אין כל בסיס.

הפרקליטות טוענת כי נוכח הניסיון ליצור אווירת "פגם" בהליכי החקירה שתוארו בתשובתה, נראה בבירור כי ראש הממשלה והזוג אלוביץ' מבקשים להפוך את היוצרות ולהקדים את הדיון בטענה של הגנה מן הצדק משלב הטענות המקדמיות לדיון בהיקפה של זכות העיון, תוך עקיפת ההלכה הפסוקה המטילה עליהם נטל כבד להוכיח טענה זו. לדברי הפרקליטות: "ניסיון פסול זה הולך כחוט השני כמעט בכל בקשות וטענות נאשמים 3-1".

ב"קדימונים" האמורים, הנאשמים מבקשים מבית המשפט לקבל כעובדה הנחות עובדתיות שונות שהם העלו, כאילו אלה כבר הוכחו בבית המשפט. הפרקליטות חולקת על הנחות עובדתיות אלה, שאינן משקפות את המציאות. עם זאת, היא לא תוכל להשיב לכל אותן טענות בדבר פגמים לכאורה שנפלו בחקירה במסגרת ההליך לחשיפת חומרי החקירה, אלא בהליך הנכון שבו תיטענה הטענות באופן מלא – בין במסגרת טענות מקדמיות, בין בהליך שמיעת הראיות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
בית המשפט
יו יו, גם | 21-10-2020 17:47
צריך לשלוח את הפרקליטות לעשות את שעורי הבית בשנית.
2
יש דין ויש...
מולנר | 21-10-2020 18:13
יש דין ויש דין,העולם לא הפקר,הפרקליטות הוציאה כספי ציבור על סך 300,000,000 שקלים על מנת לחפש בכל החורים והסדקים למצוא משהו מפליל על נתניהו,החולירות האלה ביבזו כספי ציבור על חקירות שלא היו בשום נחקר רק לחפש את נתניהו ולרמוס,מה שאני מאחל לכם זה שתלכו כל הפרקליטות והפרקליטים במוסד הזה בצלח א דין,כפרה על משפחת נתניהו ,והשם ישלם לכם ולילדים שלכם ולנכדים שלכם על כל העולות שעשיתם בכל החקירות,ושלא ישאר אחד ללא כאבים ויסורים עד אובדן החיים ,אלה רשעים שהרסו מישפחות אנשי עסקים, וכל מי שיושב היום בכלא ברובו שאין לו אמצעים וניכנס לכלא כי אין לו אמצעים להשיג הגנה לחפותו,עיסקאות של סוחרי סוסים ככה זה מיתנהל אצל החולירות האלה ,וכל מה שאיחלתי להם שיהיה רק התחלה וילך וחמיר בעזרת השם
, מניין...
והעובדות - מה יהא עליהן ? | 21-10-2020 19:18
, מניין לך מה עלות החקירות ? בדקת מה תקציב המשטרה וכמה ממנו מופנה לחקירות ? פייק טענות מוחלט. לא מאות מליונים וכנראה אפילו לא עשרות מליונים. ואם יש חשש לשחיתות - צריך להשקיע כמה שנדרש כדי לחשוף את האמת. כשיגיע כל החומר לבית המשפט - נראה כולנו מה נחשף. לקלל פרקליטים ושוטרים שעושים את מלאכתם לפי מיטב שיקול דעתם - לא ממש חוכמה גדולה.
3
לצערי הפרקליטות לא...
ענת | 21-10-2020 18:44
לצערי הפרקליטות לא רק מושחתת, אלה מביאה שקרים ובדיות לבית המשפט.. בואו עכשיו נראה את תגובת רבקה פלדמן השופטת הראשית. נראה אם הכיוון שלה למשפט צדק, או לגבות את הפרקליטות.. אין ספק שהמתפרות עבדו חזק כדי להפיל את נתניהו בתיקים שמעולם לא הוגשו באף מדינה דמוקרטית..