לא האו"ם יקבע את זכותנו על הארץ - סרוגים

לא האו"ם יקבע את זכותנו על הארץ

יש לי חדשות עבור המועצה. לא היא תקבע אילו שטחים שייכים למדינת ישראל ובאילו שטחים רשאי העם היהודי להתיישב. אנו אוחזים בזכותנו ההיסטורית, הדתית והתרבותית

author-image
לא האו"ם יקבע את זכותנו על הארץ
  המועצה הכללית של האו"ם (צילום: אבי אוחיון\פלאש 90)

עשרה קבין של שנאת ישראל ירדו לעולם. תשעה נטלה המועצה לזכויות האדם של האו"ם והיתר כל העולם כולו.

מועצת זכויות האדם של האו"ם, שכוננה לדון בכל הפרות זכויות האדם בעולם כולו, עוסקת באובססיביות בישראל החל מיום הקמתה. יותר ממחצית (!) ההחלטות שיצאו תחת ידה הן כנגד ישראל.

עוד באותו נושא

"הבוחרים הישראלים מעניינים מאד את ארה"ב"


3

ועידת דרבן, שנתנה לתנועת ה-BDS, תנועת החרם נגד ישראל, את נשמת אפה הראשונה, נוהלה על ידי המועצה. דו"ח ועדת גולדסטון שקבע כי ישראל ביצעה פשעי מלחמה במבצע עופרת יצוקה, הוא שלה. דו"ח דומה יצא תחת ידה במבצע צוק איתן בו ניקתה את חמאס מכל אחריות, וקבעה כי ישראל הרגה יותר מ-650 פלשתינים חפים מפשע.

כשארה"ב עזבה את המועצה לבסוף מפאת הטייתה הבלתי נשלטת והבלתי מרוסנת כנגד ישראל, נכנסו במקומה נציגי מדינות שבשלט הכניסה אליהן כתוב "כאן מפרים זכויות אדם בשיטתיות ובמקצועיות", כמו ונצואלה, סודן ולוב.

בתחילת השנה פרסמה מועצת זכויות האדם של האו"ם רשימה של 112 חברות ישראליות ובינלאומיות הפועלות בשטחי יהודה ושומרון, מזרח ירושלים ורמת הגולן. מטרת הרשימה היא לצור על החברות הללו בחרם בינלאומי משום שהן "מפרות את זכויות הפלשתינים באזור". ומהי אותה הפרה? לא "גזילת קרקעות", כי אין כל טענה שהקרקעות עליהן נמצאות החברות הללו שייכות לפלשתינים, לא "ניצול" העובדים הפלשתינים על ידי מעסיקיהם הישראלים, לא "הפלייתם" של העובדים הפלשתינים לעומת העובדים היהודים, כי אם עצם הימצאותן של החברות הללו בשטחים האלה.

בפרסום רשימתה השחורה ביקשה המועצה למעשה לקבוע, מהם השטחים שיהודים רשאים להיות שמה, באילו שטחים הם רשאים לפעול. ודוק; המועצה מתייחסת אך ורק לחברות בבעלות יהודית.

למרות שלכאורה הרשימה השחורה כוללת חברות ישראליות ובינלאומיות, בארגון 'שורת הדין' בדקנו ומצאנו, שאף אחת מהחברות הללו איננה בבעלות ערבית. ולא שאין חברות שכאלה. חברות רבות בבעלות ערבית ישראלית פועלות לצד חברות בבעלות יהודית באותם שטחים, זו לצד זו. אלא שהמועצה שואפת שכל השטחים שישראל חזרה אליהם ב-67' יהיו נקיים מיהודים. ולפיכך כך נראית  רשימתה.

יש לי חדשות עבור המועצה. לא היא תקבע אילו שטחים שייכים למדינת ישראל ובאילו שטחים רשאי העם היהודי להתיישב. אנו אוחזים בזכותנו ההיסטורית, הדתית והתרבותית שזוהי ארצנו, אליה שבנו לאחר אלפי שנות גלות של דיכוי ורדיפה, וכפי שאמר ראש הממשלה המנוח מנחם בגין: "לא בזכות הכח שבנו לארץ אבותינו, אלא בכח הזכות".

השבוע מתחילים לקרוא את ספר בראשית. למעלה ממאה מדרשים ופירושים יש על הפסוק הראשון בספר בראשית. 70 מתוכם מצויים רק בזוהר. מכולם בחר רש"י דווקא את הפירוש המקבע את זכותו של עם ישראל לשבת בארץ ישראל.

עוד באותו נושא

מרהיב: ספר 'בראשית' בתמונות מיוחדות


5

מה היה לו לרש"י באותה תקופה של האלף הראשונה, לחזות בעיני רוחו שעם ישראל ישוב לציון, ויאלץ להתעמת עם הגויים על זכותו לשבת בארץ? אחת התשובות היא, שרצה לעודד את העם בתקופה החשוכה של צרפת בימי הביניים, כשפרעות ועלילות דם היכו ביהודים, ובמסעות הצלב נכבשה ירושלים והשתלטו עליה הנוצרים, שיום יבוא וציון תיכבש ותיבנה מחדש על ידי היהודים.

בפירושו מבהיר רש"י, שלכאורה היתה אמורה התורה לפתוח בפרשת 'החודש הזה לכם' – המצווה הראשונה בתורה. אלא פתח במעשה בראשית משום ש-"כֹּחַ מַעֲשָׂיו הִגִּיד לְעַמּוֹ לָתֵת לָהֶם נַחֲלַת גּוֹיִם". שאם יאמרו אומות העולם לישראל: "לסטים אתם שכבשתם ארצות שבעה גוים", הם אומרים להם: "כל הארץ של הקב"ה היא; הוא בראה ונתנה לאשר ישר בעיניו. ברצונו נתנה להם, וברצונו נטלה מהם ונתנה לנו". בורא עולם הוא שקובע. הוא ברא את העלם, הוא מנהיג את העולם, והוא בחר לתת את הארץ הזו לעם היהודי.

לפני כחודש הגשנו תביעה בארגון 'שורת הדין' כנגד המועצה לזכויות האדם של האו"ם בשם החברות שבבעלות רמי לוי הפועלות באזור יהודה ושומרון, ומשום כך מצאו את עצמן ברשימה השחורה. התביעה תקדימית, הואיל ולאו"ם יש חסינות.

אלא שכאן, מאחר ורשימת החברות היא גזענית, עקב היותה נקיה מיהודים, היא אינה יכולה לחסות תחת אמנת האו"ם המוקיעה גזענות ופועלת נגדה. משחרגה המועצה מהמנדט שניתן לה, ופעלה בניגוד לאמנת האו"ם המכתיבה לה דרכיה, אין היא יכולה להנות מחסינות מפני התביעה.

זכותנו על הארץ הזו לא ניתנה על ידי מועצת זכויות האדם של האו"ם, כי אם ניתנה לאבותינו והובטחה לנו במשך כל הדורות. לכן היום, לאחר מאבק בן אלפי שנים, כשאנו סוף סוף השולטים בארץ הזו, שומה עלינו לממש את הזכות הזו, ולא רגע אחד מאוחר יותר.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
התורה נתנה לישראל
גלגל | 16-10-2020 16:36
ניצנה בחרה לדבר בלשון התורה, נענה לה באותו לשון. אכן, זכותנו על הארץ מכוח ההבטחה לאבותינו. ופה השאלה: אם הקבה הבטיח לנו את הארץ, למה הוא מצווה אותנו מלחמת חובה, היינו ל כ ב ו ש אותה מידי ז' עממים? משום שהתורה לא מצפה מהם להכיר בזכותנו! ובכן, איך ניצנה חושבת לממש את הזכות הזו?! לעולם האום לא יכירו בזכותנו. יש לממש את ההבטחה בארץ ולא לצפות שהאום ישנה את עורו!
2
התנך נכתב בכדי...
לא בשמיים | 16-10-2020 16:52
התנך נכתב בכדי לערער על הלגיטמיות של תושבי ארץ כנען המקוריים - הכנענים. התנך עושה לכנענים רצח אופי מציירם כעבדים וכבלתי מוסריים. התנך מעניק הילה של קדושה לעיבריים ומגדיר כיצד יהיו נבדלים מהכנענים. התנך הוא תורה מעמדית בדומה לכתבים הודיים.
3
לא האום יחליט...
ארה"ב תחליט .... | 16-10-2020 18:35
לא האום יחליט ... צודקת ... ארהב תחליט
4
לא דרכנו. נראה...
פפה | 17-10-2020 20:45
לא דרכנו. נראה כי הגב' הנכבדה לא למדה בישיבה ציונית דתית. היא למדה יל החשיבות שבתן הרשיון על ידי אומות העולם. אפשר להפנות אותה אם צריך... חבל על הבורות. בנוסף צריך לזכור את רשי הראשון. שברצונו נתנה לנו וברצונו הגלה אותנו. למרות שרוצים לומר שיש מקור, לא מצאנו במפורש שלא יכולה להיות גלות שלישית. להיפך מתיאור הנביאים לא רק שתהיה ורראנו על בהפטרת סוכות שחצי העם יצא בגולה הרי שכל הנשים ( ובכלל זה הגב אם תחיה) תשכבנה. חייבים לחכות לאום שיחחיט בבעלותנו ההיסטורית. אחרת יכולה לבוא קטסטרופה. ולא השואה זה לא מה שמתואר בנביאים.
5
שרת החוץ או...
חיפאי | 18-10-2020 5:40
שרת החוץ או שגרירת ישראל באום. כל פעם אני נהנה מדבריך המחכימים עם בקיאות גם בשפת הגויים ובקיאות במקורותינו. השילוב החזק ביותר עלי והצליחי. ואל תתרגשי מהתגובות כאן. האתר שפה הוא החביב על השמאל לנגח את הימין