אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אלוביץ' לבג"ץ: משנים סדרי עולם בתיק 4000

עורכי הדין ז'ק חן ומיכל רוזן עוזר תוקפים את עמדתו של מנדלבליט בעתירה הדורשת שיפתח בחקירה פלילית על הדלפת חומרי חקירה מתיק 4000: "התרת הרסן ומתן "אור ירוק" להדליף חומר חקירה ללא מורא".

אלוביץ' לבג"ץ: משנים סדרי עולם בתיק 4000
  יונתן זינדל/פלאש 90

עורכי הדין של הזוג אלוביץ', ז'ק חן ומיכל רוזן עוזר, הגישו היום (ראשון) לבג"ץ תגובה על טענותיו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אודות העתירה אותה הגישו אשר תורה למנדלבליט לפתוח בחקירה פלילית בעניין הדלפת חומרי חקירה מתיק 4000.

על טענתו של מנדלבליט כי לא מיצו הליכים, ענו עורכי הדין כי כפי שכתוב בעתירה עצמה, הם פנו למנדלבליט בשלהי חודש מאי, זמן קצר לפני שידור תוכנית "המקור" שהבטיחה זימון עדי תביעה לאולפן כדי לקיים את "המשפט הפומבי" בתקשורת, וביקשו ממנו להפעיל את סמכותו בכדי למנוע את ביצוען של עבירות, אך זה סרב.

עוד באותו נושא

הפרקליטות חוטפת אש: הסתירו את התמונה המלאה


41

פנייה נוספת בדרישה לחקור את ההדלפות מהתיק נשלחה ליועץ בתחילת חודש יוני, וזו לא נענתה במשך שבועיים, ורק לאחר מכן הוגשה העתירה. רק לאחר 50 ימים היועמ"ש ראה לנכון לענות לדרישה בפתיחת חקירה – וגם זו אין בה בכדי לגרוע מהעתירה כיוון שהייתה מוגשת שוב לאחר תגובת היועמ"ש.

בנוגע להדלפת הקלטות שיחה בין הזוג אלוביץ' ואילן ישועה, מנדלבליט מודה כי במועד פרסום הקלטות, רק שני גורמים החזיקו בהן – רשויות האכיפה ועד התביעה, אילן ישועה. כלומר, רק אחד משני גורמים אלה יכול היה להדליפם. בנוסף, הוא מאשר את טענת העותרים ולפיה במועד פרסומן של קלטות השמע, לא היו ההקלטות האמורות בידי אף אחד מצוותי ההגנה בתיק.

"תוחלת החקירה – גדולה ביותר"

במקרה זה, טוענים עורכי הדין, "תוחלת החקירה היא גדולה ביותר. אין המדובר בחומר חקירה שהועבר כבר לגורמים רבים. היקף החקירה הוא מצומצם וכולל את נציגי גופי האכיפה שטיפלו בתיק, ועד התביעה אילן ישועה".

"בין אם קלטות השמע הודלפו על ידי עובדי הציבור או על ידי עד התביעה אילן ישועה – הרי שעסקינן בעבירה פלילית. הדלפת חומר חקירה על ידי עובדי הציבור מהווה לכאורה עבירה לפי סעיף 117 לחוק העונשין; הדלפתו על ידי עד התביעה אילן ישועה מהווה לכאורה, לשיטת גופי האכיפה, עבירה של שיבוש הליכי משפט בניגוד לסעיף 244 לחוק העונשין".

למרות זאת, מנדלבליט טוען כי הדברים הם לא כפי שמציגים עורכי הדין חן ורוזן עוזר מכיוון שהואיל וההקלטות בוצעו על ידי עד התביעה, ישועה, הרי ש"השליטה של רשויות האכיפה בקלטות אלה מוגבלת".

עורכי הדין תקפו את מנדלבליט: "לא ירדנו לסוף דעתו של המשיב בדבר "השליטה המוגבלת" של רשויות האכיפה בקלטות שהוקלטו על ידי ישועה ונמסרו למשטרה במסגרת החקירה. כלום טוען המשיב שיכול ועד תביעה יפיץ חומר חקירה ורשויות האכיפה לא תעשינה דבר כדי למנוע או לפחות לחדול התנהלות זו?".

"התרת הרסן ומתן "אור ירוק" להדליף חומר חקירה ללא מורא"

עוד הוסיפו לתקוף: "אם זו עמדתו של המשיב, על שום מה הוזהרו הנחקרים בתיק שאפילו שיח אודות נושא החקירה עם אחרים יהווה עבירה של שיבוש מהלכי משפט. אחת מהשתיים: או שרשויות האכיפה מזהירות תוך שהן רואות בכך איום סרק – התנהלות פסולה ומסוכנת. או שאי החקירה כאשר גם המשיב חושד שייתכן שעד התביעה הוא שהדליף את הקלטות, היא דוגמה נוספת להטבות שהן מנת חלקו הייחודית, והבלתי לגיטימית, של עד התביעה, אילן ישועה".

עורכי הדין ז'ק חן ומיכל רוזן עוזר כתבו כי המשמעות בפועל של עמדת מנדלבליט, היא "התרת הרסן ומתן "אור ירוק" ואפילו עידוד לכל גורם פוטנציאלי – רשות אכיפה או עד תביעה –  להדליף חומר חקירה ללא מורא".

את תגובתם סיימו עורכי הדין במילים הבאות: "העותרים נושאים עיניהם לבית משפט נכבד זה שלו הסמכות העליונה להכריע בעניין. התרת דמם כך שצנעת שיחותיהם לא רק תתפרסמנה עלי כתב אלא גם תושמענה ברבים, אינה ראויה, אינה מותרת, וככל שנעשתה על ידי גורמי אכיפה או עד תביעה היא עבירה פלילית ששומה על המשיב (מנדלבליט) להורות על חקירתה".

"קבלת עמדת המשיב בתגובתו המקדמית היא שבתיק זה, ישונו סדרי עולם, ומשפטם של העותרים ינוהל חדשות לבקרים בכיכר העיר. העותרים מבקשים כי בית משפט נכבד זה לא ייתן להתנהלות זו הכשר"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
19 תגובות - 16 דיונים מיין לפי
1
מנדלבליט
וולף | 02-08-2020 13:22
חייבים לחקור את המאפיה של מנדלבליט שי ניצן ובו ארי
יש לו שם חדש: המן-דבליט - הוא רשע כהמן
המן-דבליט | 02-08-2020 23:38
רק איננו יודעים, מי רשע יותר גדול. יש לעשות משאל העם
2
מנדבליט שקוע עמוק...
שלם | 02-08-2020 14:47
מנדבליט שקוע עמוק בפרשיות שחיתות ורק בדרך זו הוא משתיק גורמים מושחתים כמוהו שנמצאים גם בבתי המשפט
3
למדתי משפטים ב75....
ס.תחמס | 02-08-2020 15:54
למדתי משפטים ב75. זוכר את עבירת הסוב יודיצה כחמורה וכפוגעת בזכות בסיסית של מי שהוגש נגדו אישום. העבירה עדיין קיימת בספר החוקים השאלה אם ההיגיון עוד קיים
4
מנדלבליט וליאת בן...
דניאל מטודי | 02-08-2020 16:14
מנדלבליט וליאת בן ארי עומדים לאכול מרורים בכל הקשור לתיק 4000 .
5
פניה למנדלבליט האבא...
יעקב באואר | 02-08-2020 16:48
פניה למנדלבליט האבא שלך בטח מתהפך בקבר לאור מה שאתה עושה לנתניהו עדין לא מאוחר לחזור מכתבי האישום המופיעים
6
אלוהים אדירים היכן...
גד | 02-08-2020 17:18
אלוהים אדירים היכן אנו חיים, אלוביץ ופרקליטיו שאו עינכם עינכם השמים ובקשו מהאל עזרה כי פשתה בארץ ובשופטיו הרמיה ועיוות משפט
7
כבר ניגמרו המילים...
ניסים גריידי | 02-08-2020 17:27
כבר ניגמרו המילים כי גם השופטים מושחתים אל תחפשו משפט צדק
8
ההפגנה צריכה להיות...
אלי | 02-08-2020 19:01
ההפגנה צריכה להיות מול בית המשפט המושחת
9
אין עם מי...
אלי | 02-08-2020 19:01
אין עם מי לדבר זה אותה כנופיה
לא אתפלא...
אלי מויאל | 02-08-2020 19:46
לא אתפלא אם בגץ יחליט לא להתערב ויתן איזה נימוק מופרך.
10
חלומות באספמיה. הם...
אלי מויאל | 02-08-2020 19:48
חלומות באספמיה. הם ימשכו את התשובה עד לאחר מועד ההתישנות.
11
בסד נאמר שלעתיד לבוא(מדובר...
בס"ד | 02-08-2020 23:32
בסד נאמר שלעתיד לבוא(מדובר על לפני או בעת בוא המשיח)יחיה הנאת כל מי שעשה רע ליהודים ויפרע מהם. חלק מאלו שפגעו בנו הם הערב רב. עלינו לשתוק ולתת להם לעשות כחפצם עד שיגידו את השאה וקודשה בריך הוא יפרע מהם. אל לנו הימין להשתמש באלימות. יבואו ימים שנחרוק שיניים במאמץ להתאפק,אנחנו חייבים להתאפק מאיימת הדין. קודשה בריך הוא מכוון לכל הקורא לנו. עלינו לקבל זאת באהבה ובציפייה לבוא הגואל הוא משיח בן דוד.
12
אלוביץ [הפיקח??] אינך יודע כי בג''ץ כבר פסק ?
אלוביץ חלק ממשטמה | 02-08-2020 23:37
התיקים נגדך ונגד ביבי כבר מזמן נפסקו. אתה יודע זאת היטב ומשחק את המשחק של המסכן שתלך לעזאזל. הרי החונטה ימח שמם עשו אתך קנוניא, כביכול יאשימו אותך, כדי להצדיק את מטרתם להכניס את ביבי לכלא. אז כך ימח שמם של: 1. שלך. 2. של השופטים. 3. של הפרקליטים כולם. ובקרוב נראה בעזה''י את כולכם מצחצחים לביבי את הנעלים
13
נתניהו הוא הדבר...
ר.מ. | 02-08-2020 23:53
נתניהו הוא הדבר הנורא ביותר שקרה לישראל מאז הקמתה, אדם שהשתן עלה לו לראש חושב שהוא יותר חכם ויודע יותר טוב מכולם, אולם הדבר היחידי שעשה באמת הוא סחיטת הקופה הציבורית לטובתו, טובת משפחתו , בני דודיו וטייקונים שתמכו בו כמו אלוביץ' , יצחק תשובה ואחרים. הוא מושחת אבל לא בקטנה, המיליארדים שהוציא על עניינים בטחוניים צוללות , ספינות , כולם בהתנגדות מערכת הבטחון, מאחורי גבה ובהטבות במיליונים למקורביו. האמת כבר מזמן היה צריך להיות בכלא. אז לפחות שיתפטר. נוכל
14
לדעתי היה מקום...
יצחק | 02-08-2020 23:56
לדעתי היה מקום לדרוש שלא להופיע למשפט עד שמנדלבליט והאנשים שמוזכרים כחבריו יעמדו לדין או למשפט.ואז ברגע הם ייחשדו בעבירות יהיה שובר שיוויון עם ביבי ואז לחוקק חוק חדש שמישנחשד בעבירות לא יכול להחזיק בתפקידיו כך שביבי וכל האירגון פשע של מנדלבליט כולם הביתה
15
כאילו שמה שחשוב...
מי הדליף , מתי , ולמה .... זה בכלל לא חשוב | 03-08-2020 6:36
כאילו שמה שחשוב במשפט הזה , זה מי הדליף .... כולנו ראינו את התכתביות של הזוג אלוביץ עם ישועה שמענו חלק מהקלטות .... ואם היה לנו ספק , אז אין לנו כעת .... כל אדם מהישוב מבין שזו עסקת שוחד , בדיוק כמו שהדברים נשמעו גם בקלטות ביבי ונוני מוזס .... הזוי שהעברת מיליארדים מכספי ציבור לטייקון תקשרת לא מענינת אף אחד ....
16
עלובי החיים הפושע...
זובורובסקי | 03-08-2020 10:07
עלובי החיים הפושע ושופך דמים של תינוקות יהודים ומחיקת 38 מילארד שח עבור קבוצה קטנה באוכלסיה ופיטר יועץ שלא התאים לו ועשה נזקים בעשרות מיליארדים למדינה ועל זה לא פתחתם את הפה העלוב שלכים לא היה ולא יהיה כמו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושעינכים משינאה תיבולנה
.... ואני...
על מי את מדברת ????? | 03-08-2020 10:41
.... ואני חשבתי שאת מדברת על הזקן הנכלולי והשקרן ביבי נתניהו