האינתיפאדה מגיעה לנגב: נסיון פיגוע על ידי בדואים

תושבים בדואים הכינו מארב אבנים לנוסעת יהודית עם שלושה ילדיה בכנסיה לכפר רתמים. בנס היא נמלטה ללא פגע. ח"כ שקד: "מדובר בנסיון הריגה, וחציית קו אדום ברור".

האינתיפאדה מגיעה לנגב: נסיון פיגוע על ידי בדואים
  מחסום אבנים בנגב (רתמים)

האינתיפאדה מגיעה לנגב.

היום (א') נסעה תושבת כפר רתמים שבנגב במכוניתה בשעות הצהריים, עם שלושת ילדיה . כאשר הגיעה לכביש הגישה לכפר רתמים ראתה במרחק של כ 400 מטר משער היישוב סלעים גדולים מוצבים על הכביש, אשר כוונו לגרום להאטה של מכוניות.

כאשר האטה , הותקפה ונרגמה ממרחק של שני מטרים על ידי  מספר תושבים בדואים מן הכפר ביר הדאג', אשר היו רעולי פנים ורכובים  על טרקטורונים . בנס הצליחה האישה לעקוף את הסלעים ונותרה ללא פגע.

בתגובה לאירוע ירדו הלילה תושבי רתמים לציר הכניסה ליישוב, בניסיון להבהיר לתושבי הכפר ולממשלת ישראל שישנם קווים אדומים שאותם לא חוצים.

אירוע זה מצטרף לאירוע נוסף אשר אירע לאחרונה, בו טרקטורון הבא ממול רכב בו נהג זוג, שהאשה בחודש תשיעי להריונה, גרם להאטת רכבם של הזוג. כאשר האטו אל מול הטרקטורון, חזו בתושב בדואי אשר צעק עליהם וחבט במכוניתם במוט ברזל.

איציק צור, ממזכירות הכפר רתמים אמר: "מזה שמונה חודשים תושבי כפר רתמים מוצאים את עצמם במציאות בלתי אפשרית שבה קבוצה קטנה מתוך הכפר ביר הדאג' מגיעה לכביש הגישה לרתמים, מבעירה צמיגים זורקת אבנים ומתנכלת לתושבי היישוב. ברמת נגב הוקמה יחידת משטרה קטנה ואיכותית לאחרונה, אך ככל הנראה היא זקוקה לעוד תגבור משמעותי. תושבי כפר רתמים שבאו לעשות ציונות בנגב לא צריכים למצוא עצמם תחת איומים של קבוצת מיעוט קציונית מן הכפר על ציר התנועה ביישוב.

יו"ר סיעת הבית היהודי , ח"כ איילת שקד אמרה בתגובה לאירוע: "לתושבי כפר רתמים ולתושבי הכפר ביר הדאג, אין סכסוך על חלקות אדמה , משאבי קרקע וכדומה, ואין שום סיבה להתפרעויות חסרות מעצורים אלו.  בשעה שבממשלה ובכנסת מתגבשת התוכנית להסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב, אכיפה והחוק והסדר צריכים להיות השלב הראשון לפני מסירת קרקעות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
גברת שקד את רק הצבעת בעד לתת להם 150 דונם!!!! חשבון נפש
אלי | 19-05-2013 23:41