אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מי שהחזיר עובדים בחל"ת מאפריל גם יקבל מענק

שר האוצר ישראל כ"ץ החליט להוסיף למתווה המענק למעסיקים גם את אלו שהחזיר עובדים באמצע חודש אפריל, בדומה לאלו שהחזירו את עובדיהם בחודש מאי. "מאחר שהם פתחו את עסקיהם בהתאם להנחיות הממשלה"

מי שהחזיר עובדים בחל"ת מאפריל גם יקבל מענק
  (צילום: פלאש 90)

לאחר שתזכיר החוק הקודם עורר זעם בקרב מעסיקים רבים, שר האוצר ישראל כ״ץ החליט, בתיאום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, לתת מענק בסך 3500 שקל גם למעסיקים שהחזירו עובדים מחל״ת מה- 19 באפריל, בדומה למי שהחזירו עובדים מה -1 במאי.

שר האוצר ישראל כ"ץ: ״לאחר שמתווה החוק לעידוד התעסוקה אושר בממשלה ובקריאה ראשונה בכנסת ללא כל שינוי, שקלנו את הנושא ובהתייעצות עם יו״ר ועדת הכספים משה גפני, יו״ר הקואליציה מיקי זוהר ויו״ר סיעת כחול לבן איתן גינסבורג, הוחלט לצרף את אותם מעסיקים למתווה המענקים מאחר שהם פתחו את עסקיהם במועד זה בהתאם להנחיות הממשלה".

סכום הכסף הנדרש למענקים הוסדר במסגרת התוכנית. התוספת תתבצע במסגרת הליך החקיקה בכנסת ודיוני ועדת הכספים. בנוסף לכך , כפי שסוכם, יוקצו למעסיקים קיימים 500 מיליון שקל הכלולים בתוכנית, בהתאם לקריטריונים שיגובשו לאחר השימוע הציבורי ויובאו לאישור ועדת הכספים בהמשך.

לפני כשבוע משרד האוצר הציג את המתווה למענק עידוד תעסוקה, העומד על היקף של 6 מיליארד שקלים. על פי המתווה עסקים שיחזירו עובדים מחופשה ללא תשלום יקבלו מענק בסכום של 7,500 שקל בעבור כל עובד שיוחזר לשוק העבודה החל מה-1 ביוני, ו-3,500 שקל על כל עובד שהוחזר החל מה-1 במאי. כעת צורפו גם אותם שהחזירו עובדים מה-19 לאפריל.

המענק יינתן בארבע פעימות שוות בכל חודש בגין כל עובד זכאי, החל מהעובד הראשון שנקלט החל מהתאריך שנקבע. הוא ישולם החל מחודש יולי בגין משכורת חודשים מאי ויוני. לאחר מכן ישולם המענק בגין כל חודש מיד לאחר תשלום המשכורת לעובד ולאחר דיווח לשירות התעסוקה על ידי העובד והמעביד.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
פניה לשר,האוצר,לתת,פיצוים,,לנצולי,שואה,,מי,תו
סי | 03-06-2020 14:55
ביצוע,מידי,,זכויות,,נצולי,,שואה,,מי,תוניסיה,,עפ,,חוק,,נכי,רדיפות,,הנאצים,,התשייד,,1954,שחוקק,,בגלל,סעיף,,הויתור,,מחקים,,65,,שנה לזכויות,אלה,חוץ,,מהבטחות,,עד,היום,,לא,חוסל,,עול,,זה,שנהשה,,נגד,,נצולים,אלה,,בנידון,,בניגוד,,לעובדות,,שי,,סומך,,עיו,,מחלקה,,יעוץ,,וחקיקה,,מישרד,,המישפטים,,מיום,,22,10,,08,,ומי,,02,11,,08,,וחיום,,3,,12,,15,,
2
ומה בענין חזרה מחלת לאחר מכתב פיטורין?
אבע | 08-06-2020 22:13
ומי שהוחזר מחלת לשלושים יום כמחייב בחוק לפני פיטורין המעסיק גם מקבל מענק?