אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הגל השני של הקורונה: 129 נדבקים חדשים מאז אתמול

הגל השני של הקורונה. המטה לבטחון לאומי מעדכן את מספר נדבקי הקורונה העדכני. מאז אתמול התווספו 129 חולים חדשים - 118 אתמול, ו-11 נוספים מאז הבוקר

הגל השני של הקורונה: 129 נדבקים חדשים מאז אתמול
  (צילום: חיים גולדברג/סרוגים)

הגל השני של הקורונה. המטה לבטחון לאומי מעדכן את מספר נדבקי הקורונה נכון להבוקר (ד'). מאז אתמול התווספו 129 חולים חדשים – 118 אתמול, ו-11 נוספים מאז הבוקר.

אתמול, לא נפטרו חולים מהקורונה, ומספר המונשמים עומד על 28. עד כה נדבקו 17,343 בני אדם בנגיף, אך בניכוי המחלימים, בסך הכל חולים כעת 2,098 אנשים, רובם המוחלט במצב קל. מספר המחלימים הכללי צפוי לעבור הערב את ה-15,000.

כ-4,000 תלמידים ומורים נמצאים בבידוד ביתי, עקב חשש להיחשפות לחולי קורונה ועוד כ-6,000 תלמידים נמצאים בבית עקב סגירת המוסד הלימודי בשל הימצאות של תלמיד חולה.

עוד באותו נושא

הגל השני: 10,000 תלמידים ומורים נכנסו לבידוד


4

הארכת התקנות לשעות חירום

אתמול אישרה הממשלה תקנות חדשות לשעת חירום, חלקן הן הארכה של תקנות קיימות או עדכון שלהן.

לפי תקנות שעת חירום, נקבע כי במקוואות טהרה יחס השוהים במקווה של גברים, יהיה זהה ליחס שנקבע לרוחצים בבריכות שחייה – לא יותר מאדם אחד לכל 6 מ"ר במים (במקום עד 3 טובלים, כפי שקבוע היום).

על ההחלטה לאזור מוגבל נקבע, כי תקנות שעת חירום המאפשרות הכרזה על אזור מוגבל על ידי ועדת השרים לעניין אזור מוגבל, יוארכו עד ליום ג', 16.6.20. בנוסף נקבע כי הרכב ועדת השרים ישונה כך שלוועדה יצטרף ראש הממשלה החלופי ושר הביטחון ושר הכלכלה. כמו כן, נקבע כי ההחלטה להכריז על אזור מוגבל תתקבל ברוב קולות, בהסכמת ראש הממשלה וראש הממשלה החלופי.

בתוך כך, הממשלה האריכה עד יום ג', 16.6.20, את התקנות המחייבות הוכחת מקום בידוד וקיום הוראות הבידוד לשבים מחו"ל. אנשים אשר לא יוכלו לקיים בידוד ביתי ימשיכו ויופנו למלונות על חשבון המדינה, וזאת כדי למנוע הדבקה שמקורה בחוזרים מחו"ל.

משרד הבריאות קורא לציבור "להמשיך ולהיות שותף למאמץ למניעת ההתפשטות של נגיף הקורונה בישראל". לפי בכירי המשרד, "בשבוע האחרון אנו חווים עלייה מסוימת בהיקף התחלואה בקורונה בארץ, ולכן חשוב להמשיך ולהקפיד על 3 הכללים הבסיסיים: ריחוק פיזי, עטיית מסיכה ושמירה על היגיינה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
תשאלו את ילדיכם מה קורה סביבם...
איש יהודי | 03-06-2020 16:38
ביליתי חצי יום בטלפון עם מורים ומנהלים של מוסדות חינוך שונים בהם לומדים ילדיי. מתברר לי שרוב הילדים, רוב היום, ללא מסכות - והמנהלים מתייחסים לזה כמשהו אבוד. מעירים להם, אך אין אכיפה כלשהי. לצערי הרב אני לא שולח את ילדיי ללימודים יותר עד שלא יהיה שינוי משמעותי - אני חושב שלא אחראי לשלוח ילדים למוסדות בהם רוב התלמידים ללא מסכות. דברו עם הילדים שלכם. תבררו מה קורה אצלם בשיעורים ובהפסקות. לפי משרד החינוך, כל ילד מכיתה ב' ומעלה צריך לחבוש מסכה (פה ואף!) במרחבים ציבוריים, ומכיתה ד' ומעלה גם בשיעור. האם זה מיושם במוסדות של ילדיכם? אם לא - אתם מסכנים את עצמכם ואת כל היקרים לכם.
2
בלי מסיכות ליד מבוגרים בסיכון
הבעיה | 03-06-2020 16:55
זהירות !