אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

משפט נתניהו: האם המבקר ומשרד המשפטים מסתירים מסמכים קריטיים?

מבקר המדינה ומשרד המשפטים התנגדו למסירת מסמכים שלטענת גורמים משפטיים יכולים לשפוך אור על החלטות נתניהו בתיק 4000. מדוע מסתירים את המסמכים מהציבור ואף מפרקליטי נתניהו?

מכתבים שיכולים לשפוך אור על תיק 4000 נקבעו כחסויים
  יונתן זינדל/ פלאש 90

השופט אברהם רובין מבית המשפט המחוזי בירושלים קבע בסוף השבוע האחרון כי שני מכתבים של משרד המשפטים שבכוחם לשפוך אור על החלטותיו המקצועיות של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בהן הוא מואשם במסגרת תיק 4000 – יהיו חסויים.

לטענת גורמים משפטיים המסמכים יכולים להביא עד לכדי זיכוי נתניהו מכלל האישומים בתיק 4000 שנחשב לחמור ביותר מבין תיקי האישום כנגד ראש הממשלה. כזכור, בעוד כשבוע יפתח משפטו של ראש הממשלה בתיקים 1000, 2000 ו-4000.

עוד באותו נושא

תמצית כתב האישום נגד ראש הממשלה


7

הפסיקה הגיעה בסופה של עתירה מנהלית שארכה כעשרה חודשים, במהלכה דרש העיתונאי אלי ציפורי לקבל במסגרת חופש המידע שני מכתבים שנשלחו ממשרד המשפטים למשרד מבקר המדינה בסוף שנת 2016 ובתחילת שנת 2017. מקורות שונים במשרד המשפטים טוענים שהם יכולים לנקות את ראש הממשלה מאישום במרמה והפרת אמונים, ואולי אף משוחד.

עו"ד אביעד ויסולי המייצג את ציפורי תוקף את עמדת המבקר ואת פסק הדין: "מדובר בפסיקה תקדימית גורפת ועצומת מימדים, אשר הפכה את מבקר המדינה ל'עיר מקלט' למידע שעובדי ציבור רוצים להסתיר מעיני הציבור. מדובר ב'חיסיון' שהמחוקק מעולם לא נתן למידע, ופרשנות אשר תרוקן מתוכן את החובה למסור מידע לפי חוק חופש המידע".

עו"ד יוסי כהן המייצג את נתניהו אומר לסרוגים: "מוזר שרשויות האכיפה, פה היועמ"ש והפרקליטות, ממשיכים להסתיר חומר שהם הגדירו אותו כחומר חקירה שיכול לסייע לראש הממשלה להוכיח את חפותו. הם עומדים על הרגליים האחוריות במשך זמן רב ומסרבים להמציא את המכתבים, זה לא הגיוני".

מבקר המדינה יכול לפרסם חלקים מהמכתבים

משרד המשפטים התנגד למסור את המכתבים כחלק מבקשת חופש המידע בטענה כי "המידע המבוקש מהווה חלק מחומרי חקירה, כך שהוראות חופש המידע אינן חלות עליו ואין מקום למוסרו". מבדיקה שערך ציפורי עם סנגורי נתניהו, הם לא קיבלו את המכתבים ממשרד המשפטים.

מבקר המדינה עצמו לא טמן ידו בצלחת והתנגד בעצמו למסירת המכתבים בטענה שהדבר נעשה בכדי למנוע תקדים של מסירת מידע חסוי בין המבקר ובין הגופים המבוקרים. עם זאת, הבקשה הופנתה למשרד המשפטים, ולא למשרד המבקר, כך שמסירתו של המידע על ידי משרד המשפטים לא יוצרת תקדים כלשהו – מה גם שמבקר המדינה יכול לפרסם חלקים מהמכתבים של הגופים המבוקרים, הכל כראות עיניו.

בעתירה נגד החלטת משרד המשפטים שלא למסור את המכתבים נטען כי המקרה שונה, מכיוון שאין כאן בקשה לקבל מסקנות או ממצאי ביניים של מבקר המדינה הנהנים מחיסיון , אלא מכתבים של משרד המשפטים, שאינם נחשבים כחסויים. מנגד, המדינה טענה כי ישנו סעיף בחוק מבקר המדינה שקובע כי לא מגלים ממצאים שלא פורסמו בדו"ח המבקר, וכי המכתבים האמורים נמצאים תחת הגנת סעיף זה. נשוא המכתבים, נתניהו, שצורף כמשיב לעתירה, צידד בקבלתה ובמסירת המסמכים האמורים לידי ציפורי.

"הגיעו למסקנה כי מבחינה מקצועית החלטות ראש הממשלה היו תקינות"

גורם משפטי בסביבת ראש הממשלה מסביר את חשיבות המכתבים ואת תרומתם להגנת נתניהו: "עצם העובדה שכשהסתכלו על הפרשה בלי עדי מדינה כאלה ואחרים, אלא על ההחלטות עצמן ובחנו במשקפיים מקצועיות האם הן תקינות או לא, והגיעו למסקנה כי מבחינה מקצועית החלטות ראש הממשלה היו תקינות ולא נפל בהן רבב זהו דבר משמעותי".

עוד הוסיף כי: "תיק 4000 הוא תיק נסיבתי. אין ראיות ישירות שקושרות את ראש הממשלה למה שנטען בכתב האישום, אלא מניחים שנתניהו הבין שהסיקור החיובי ניתן בעד פעולה שעשה בתפקידו. כשמנטרלים את כל השיח הזה ומסתכלים רק על ההחלטות עצמן ורואים שהן תקינות, זה דבר שהוא רלוונטי מאוד בתוצאות הנסיבתיות".

לגבי הטענה כי קיים הפרש זמן של כשלוש שנים בין מכתבי משרד המשפטים ובין הגשת כתב האישום, אומר גורם משפטי נוסף בסביבת ראש הממשלה כי זה לא משנה: "הם לא אומרים שהמסמך לא רלוונטי כי אלה תקופות אחרות, אלא מסתירים אותו בטענות מתחכמות שהמסמך הוא פלילי ולא מראים מסמך מסוג כזה".

"מה לא מראים? אנחנו מדינה עם מערכת משפט אחת וגוף ייעוץ משפטי לממשלה אחד. אם עורך דין מסויים במשרד היועמ"ש סבר שנתניהו פעל כדין וכשורה ולא הפר אמונים בתיק 4000, תן לנו לראות את זה. במיוחד כשהוגש נגד נתניהו כתב אישום, אז מחוייבים לגלות את כל חומרי החקירה".

בסוף השבוע שעבר, כאמור, פסק השופט אברהם רובין כי המסמכים האמורים לא ימסרו לציפורי במסגרת בקשת חופש המידע. בנוסף, קבע רובין תקדים לפיו כל מסמך שנשלח למבקר המדינה אין למסור אותו ללא אישור המבקר, וכי במקרה של סירוב אין צורך לנמק אותו כיוון שחלה עליו חובת סודיות אוטומטית וגורפת: "מסקנתי היא כי ההוראות האמורות מצדיקות לפרש את המונח "ממצאי ביקורות" ככולל לא רק את מסקנות המבקר מהחומר שנאסף על ידו, אלא גם את החומר שנאסף על ידו, כגון תגובות של גופים מבוקרים לטיוטות דו"חות ביקורת".

קבלת עמדת משרד מבקר המדינה לפיה כל מסמך שנשלח למבקר במסגרת ביקורת כזו או אחרת נחשב לחסוי, עלול להפוך את ביקורות המבקר ל'עיר מקלט' של מסמכים שאין ברצונו של עובד מדינה כזה או אחר למוסרם, למרות שאינם חסויים מצד עצמם.

הדבר עלול להביא לפגיעה חמורה ביותר בזכות הציבור לקבלת חופש המידע ויכול להביא לכך שבמרוצת הזמן כל המסמכים שאינם 'נוחים' למערכת יהיו חסויים מעיניי הציבור. על פניו, נראה כי עמדה זאת של משרד מבקר המדינה ופסיקתו של השופט רובין שאימצה אותה, אינה עולה בקנה מידה אחד עם עיקרון השקיפות, טוהר המידות והתנהלות הגונה של משרדי הממשלה, בפרט משרד המשפטים ומשרד מבקר המדינה.

עוד באותו נושא

מנדלבליט הכריע: נתניהו יואשם בשוחד בתיק 4000


28

נציגיו של מתניהו אנגלמן התנגדו למסירת המכתבים

למרות שהבקשה הוגשה עוד בתקופת מבקר המדינה הקודם, נציגי המבקר הנוכחי, מתניהו אנגלמן שמונה על ידי נתניהו לפני כשנה, הופיעו בשבוע שעבר בבית המשפט המחוזי בירושלים והתנגדו בכל תוקף למסירת המסמכים. עו"ד נועה שניר שייצגה את המבקר אמרה בדיון שהתקיים ביום רביעי האחרון: "לא נוכל לפרסם את התשובות לטיוטה כי בטיוטה יש ממצאים לכאוריים שיכול להיות ששונו לאחר מכן".

"יכולה להיות פגיעה בצדדים שלישיים ואולי שינינו נוסחים ונקטנו לשנות, ולכן חשיפה של תשובה היא לטיוטה ולא לדו"ח הסופי, ויש לנו קושי לחשוף לאחר הפרסום מהטעם של הניסוחים הלכאוריים והממצאים לכאוריים. זו טיוטה בשלבי התהוות וחומרים גולמיים ראשוניים ולכן זה הופך לממצאים וזה מתייחס לטיוטה ולא לדו"ח הסופי. צריך לבחון גם את העובדות צריך לבחון אותם האם הגופים האחרים מסכימים איתם והאם הם רלוונטיים ולכן יש קושי".

עם זאת, בקשת חופש המידע לקבלת המסמכים לא הופנתה למשרד המבקר ולא דרשה קבלת ממצאי וניסוחי טיוטה של דו"ח המבקר, אלא מסקנות שהתקבלו במשרד המשפטים עצמו לגבי החלטותיו של נתניהו עת כיהן כשר התקשורת לגבי התנהלותו בפרשת בזק שלימים קיבלה את השם תיק 4000. מתמצית המכתבים שפורסמו בדו"ח המבקר, נראה כי כאשר משרד המשפטים נעמד לימינו של נתניהו כאשר בחן בהיבט מקצועי בלבד את החלטותיו במהלך הפרשה, ובשל כך מסתבר כי המסמכים עשויים לשפוך אור על תיק 4000 ויתכן מאוד שישמשו את פרקליטי נתניהו במהלך המשפט.

"אם המכתבים יגיעו לידי פרקליטי נתניהו, האישום נגד נתניהו בתיק 4000 יתפורר"

עו"ד אביעד ויסולי המייצג את ציפורי מסר לסרוגים: "אם החלטה זו לא תבוטל בערעור לבית המשפט העליון, יוכל מעתה כל עובד ציבור הרוצה להסתיר מידע, לשלוח אותו למבקר המדינה ולטעון כי אין לגלותו מחמת איסור הפרסום של 'ממצאי ביקורת של המבקר'. השופט רובין הרחיב עוד יותר את החיסיון שהטיל על מסמכים שמועברים למבקר המדינה, כשפירש את איסור הפרסום כחיסיון מוחלט על אותם מסמכים. חוק חופש המידע מעולם לא "צומצם" בפסיקה למימדים מזעריים כאלה".

ויסולי הוסיף לגבי הסירוב למסירת המסמכים ומשמעותם במשפט ראש הממשלה: "מעבר לכך, המדינה טענה לכל אורך הדרך כי המכתבים הללו, בהם היא, ככל הנראה, קובעת כי נתניהו לא היה בניגוד עניינים בפרשת בזק, הם 'חומר חקירה'. ערב הדיון המדינה חזרה בה, ומתברר שהמדינה לא העבירה את המכתבים הללו לעורך דינו של נתניהו, חרף דרישתו, לפני השימוע".

"די ברור שאם המכתבים הללו יגיעו לידי פרקליטי נתניהו, האישום נגד נתניהו בתיק 4000 יתפורר. חמור ביותר שהמדינה מסתירה מפרקליטי נתניהו חומרי חקירה העשויים לזכות אותו מאשמה. עצם ההסתרה יכולה להיות עילה לזיכוי".

ויסולי הוסיף ומסר כי בכוונתו לערער לערער לבית המשפט העליון בשמו של ציפורי "על ההחלטה חסרת התקדים של השופט רובין להטיל חיסיון גורף על מסמכי רשויות ציבוריות המועברים למבקר המדינה".

עוד באותו נושא

מסתמן: זה עורך הדין החדש בצוות ההגנה של נתניהו


5

 

מפרקליטות המדינה נמסר: "ההליך אליו מתייחסת פנייתך הוא עתירת חופש מידע של אלי ציפורי, שנדחתה אך עתה ע"י ביהמ"ש, בנימוק שמשרד המשפטים מנוע מלפרסם את תגובתו לטיוטת דו"ח מבקר המדינה. ככל שהסניגורים מעוניינים לקבל מסמכים הקשורים לטענתם לחומר החקירה, פתוחה הדרך בפניהם לפנות לפרקליטות בנושא".

ממשרד מבקר המדינה נמסר: "על פי חוק חופש המידע, מבקר המדינה אינו רשות ציבורית בכל הנוגע למסירת מידע שהגיע אליו לצורכי ביקורת, ועל כן איננו מעבירים מסמכים שהגיעו אלינו במסגרת הליך הביקורת. בנוסף, משרד המבקר מעוניין לשמור על אמון המבוקרים ולא לפגוע בעבודת הביקורת המבוססת על קבלת מידע,ועל כן נוקט בגישה זו. לעניין עצמו, משרד המבקר בראשות המבקר דאז שפירא, התנגד אך ורק למסירת מסמכים שנכתבו בתגובה לדו"ח ביקורת (ולא לחומרים גולמיים) מחשש שהדבר עלול לחשוף ממצאים שלא נכללו בסופו של דבר בדו"ח הסופי. פסק הדין מאמץ גישה זו וטוען כי מדובר בחלק מסמכות המבקר. בכל הנוגע לקבלת מסמכים ממשרד המשפטים יש לפנות אליהם.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
59 תגובות - 46 דיונים מיין לפי
1
כרגיל
קלמן | 18-05-2020 11:44
כרגיל טיוח טיוח ועוד טיוח ....טייחים עלק שופטים
מיליון איש אוהבי ביבי חייבים לצאת להפגנות
אביחי המנ-דבליט פויי | 18-05-2020 14:58
חצי מילון איש יפגינו נגד השופטים הנוקטים דרך בולשביקית סטאליניסטית. הם יעשו כל העןלה על רוחם להאשים את ביבי. לא ניתן זאת !!! 200 אלף אש יפגינו מול ביתה של החונטאית אסתר חיות [חיות טרף? טה?] ן 300 אלף איש יפגינו מול הנודניק השקרן והאיש שצריך לשבת בכלא על עבירות חמורות ש''ט הלא הוא אביחי המנדבליט
חומר שיכול לסייע לראש הממשלה להוכיח את חפותו
אבי יצחק | 18-05-2020 13:33
מוזר שהיועמש והפרקליטות, ממשיכים להסתיר חומר שהם הגדירו אותו כחומר חקירה שיכול לסייע לראש הממשלה להוכיח את חפותו. הם עומדים על הרגליים האחוריות במשך זמן רב ומסרבים להמציא את המכתבים, זה לא הגיוני.
2
משפט נתניהו .
נתי | 18-05-2020 12:07
אין במדינה אמת .היא מיוצרת מטעם ובהתאם לנסיבות השאלה מי ומה האינטרס
מכבי צהוב
איתי וייס | 20-05-2020 15:18
אולי פעם 20 בית משפט על פי חוק קובע תנו לו הכבוד מה הבעיה אנשים רעים יאלה מהר נמאס
3
המשפט מתקרב ותעשיית הספינים של הנוכל מבלפור
חחח | 18-05-2020 12:37
מתחילה ... בקרוב נתחיל להחשף לפרשיות מסמרות שער על השופטים. בשלב הבא נשמע על שחיתויות בכלא מעשיהו...
ספינים ? מצד מי בדיוק ??
ליאורה | 18-05-2020 16:12
שיפתחו לציבור את כל הראיות .ולא יסתירו מידע זה הספין רק שלכם השמאל ו האנרכים ..רק שאלה אליך שמאלן ....שאני מגיעה לייצג נחקר בחקירה ...ויש לחוקרים עדים ..אני מורשית עפ החוק לתחקר את העד .או העדה ..ולהתעמת איתה ..מדוע לרהמ לא ניתנה הפריולגיה הזאתי בחקירות ?? ושהוא ביקש התעמתות אם העדים .מסרו הפרקליטות והיועמש לא גדולה ..תנן לי הסב ר בבקשה ..המסקנה היא שהם רצו בכל כוחם להרשיע את רהמ ושהעם לא יבחר בו .אחר כך בבית משפט אחרי שנים אחרי שכבר קברו אותו מצדם שיזוכה ....את הרצח הפוליטי הם הצליחו ....אבל העם ברובו .שמכיר ומבין על מה מדובר פה ..ולמרות ההתגייסות הכמעט מלאה של רשתות השידור והתעמולה נגד רהמ השכם והערב .ומזכירה רוב הרשתות הם תאגיד ציבורי ...הם לא יכולים לאכול את הגלולה המרה להם שהוא נבחר ברוב מוחץ והנה הוא שוב רמ ....
הגיוני במקרה זה. אולם
רון | 18-05-2020 13:30
הפרקליטות עשתה לה למנהג הסתרת ראיות שיכולות לזכות. לדוגמה ראה מקרה זדורוב ודברי גרסטל על כך. וזה שנותן בסיס לטענות האלו למרות סלידתנו מנתניהו. פרקליטות לא יכולה לנהוג כך והבעיה הגדולה שבתי המדפט מאפשרים להם להשתולל באין מפריע בכדי להשיג הרשעה. כמובן שזה לא חל עליהם עצמם והם מתגוננים באמצעות אותן זכויות שהם שוללים מאחרים
4
ח
לוי | 18-05-2020 12:50
המדינה היא מאפיה כל האזרחים נתפקים בגלל זה מגיע לכל בוחרי ליכוד
ספינים
א | 19-05-2020 11:23
אני די משוכנע השופטים אישרו את הצוללות למצרים, הזמינו ארוחות שחיתות ויש בוודאי שופט אחד שהיה אוסף בקבוקים ריקים, שולח את הנהג שלו למכור אותם ומשלשל את הכסף לכיסו. ברור מעל לכל ספק שחלק מהשופטים מכים את עובדיהם.
5
ממשיכים להסתיר חומר שיוכיח את צדקת ראש הממשלה
ליאת פרידהיים | 18-05-2020 13:31
מוזר שרשויות האכיפה, היועמש והפרקליטות, ממשיכים להסתיר חומר שהם הגדירו אותו כחומר חקירה שיכול לסייע לראש הממשלה להוכיח את חפותו. הם עומדים על הרגליים האחוריות במשך זמן רב ומסרבים להמציא את המכתבים, זה לא הגיוני
עוד ספין מבית נתניהו לקראת משפטו המשמש ובא
בולשיט | 18-05-2020 21:00
ופתי מי שמאמין לנוכל
לליאת
התמים | 18-05-2020 13:54
זה סתם ספין מבית היוצר של שקרניהו : גם לפי הנטען - מדובר במכתבים שהתייחסו להחלטותיו השונות לפני שידעו שיש שיקולים זרים. כל החלטה בפני עצמה יכולה להיראות ולהיות נכונה. אבל כאשר מתברר בדיעבד שהיו שיקולים אחרים ונסתרים להחלטה - החלטה שנראית ראויה, כבר איננה ראויה. למשל, עיריה יכולה להתקשר בחוזה עם קבלן לסלילת כביש. לגופה ההחלטה נראית נכונה. יש צורך בכביש, יש קבלן ויש חוזה. אבל אם מתברר שהקבלן נתן שוחד כדי לקבל את החוזה - ההחלטה אינה ראויה אלא מושחתת. המכתבים התייחסו למצב לפני שהתבררו מלוא העובדות.
6
שוחד ניתן בעיקר כדי לזרז או לא לתקוע החלטות
חסוס | 18-05-2020 13:39
זאת שההחלטה של ביבי הייתה טובה או לא טובה לא אומר אם היה או לא היה שוחד. ההצעה הייתה תקועה כמה שנים ושוחד (אם היה) יכול להחליק אותה קדימה.
נשמע שאתה מומחה בשוחד
יפה | 18-05-2020 14:06
למדת את זה מעסקני המפדל?
7
מסמכים
יאיר | 18-05-2020 13:42
מגוייס חדש מבקר המדינה גילה את עורו מושחת בכסות צדיק
המבקר מונה ע"י נתניהו-דווקא הוא מתנגד לגילוי
צדוק | 20-05-2020 7:07
מדובר במסמכים ארכאיים שציפורי ( שליח של יאיר נתניהו)הפך אותם לענין חריג.איני סומך על ציפורי ועל שיקול דעתו החד צדדתי.מי שמינה את המבקר זהו נתניהו באופן אישי!לכן התנגדות המבקר לגילוי המסמכים נוגדת את המעשיות של ציפורי.גם פסיקת בית המשפט מוכיחה שציפורי הוא בלון נפוח.
8
הבוער בעם יושר
אלגריסי דליה | 18-05-2020 13:48
איזה פושעים אתם בא לי להקיא עליכם על המשטרה על הבגץ על הארון ברק על כל ה0מולנים הקיצונים גועל נפש אנשים רשעים ועלובים אין יושר אין אמת אין כלום כח כסף זה מה שיש לכם אפסים
9
תיק ארבעת אלפים
אור | 18-05-2020 13:51
חייבים לחשוף את המכתבים כי יש פסק בית דין המחוזי. התיק נסגר קרוב לודאי. שאחת היועצות המשפטיות כנראה נויפלד פתחה אותו שוב והיועץ המשפטי טעה ולא שם לב והוא נפתח שוב
10
זה ספין עלוב.
סרק סרק | 18-05-2020 13:56
כל המסמכים עומדים לרשות פרקליטי נתניהו. אין שום סיבה למסור את המסמכים לאלי ציפורי.
11
עד מתי ימשיכו עם עוות דין באופן שערורייתי?
עדי | 18-05-2020 14:42
זהו עיוות דין מובהק ושערוריה קולוסלית לא להרשות לנתניהו לקבל מסמכים שבידי מבקר המדינה והפרקליטות - כדי לאפשר לו להוכיח את צדקתו וחפותו. צדק צריך לא רק להעשות, אלא גם להראות!!! - ואילו במקרה הזה נעשה עוול חמור לראש הממשלה!!!
12
לשמאל אין מעצורים כשמגמתו להוריד את נתניהו מה
מינה | 18-05-2020 15:07
כידוע, השמאל איבד את השלטון מזה כ-40 שנה, וכל מאמציו להחזירו לידיו דרך הקלפי עלו בתוהו. לכן, השמאל מקדש עתה את כל האמצעים הפסולים והנאלחים, כדי להשיב לידיו את השלטון עי הפללת נתניהו בכל מחיר ועי הסתרת האמת מביהמש והציבור. מי יתן שהקרמה תחזיר לעושי העוול מידה כנגד מידה.
די כבר עם הטענות העלובות על הסמאלנים
סמאלן | 20-05-2020 7:12
מספיק להשריש את הסמאל כאשם בכל זה מגוחך.הסמאל לא מעורב בבזק,בידיעות ומוזס,וגם לא במכירת צוללות למצריים.הסמאל גם לא קיבל שקל מ16 מליון השקלים שקיבל ביבי מתנה מבן דודו הנדיב הידוע...
13
מנדלבליט
מפחיד | 18-05-2020 15:23
לא יתכן שמנדלבליט יחליט שכל נמסמכים חסויים. שמה שלא מתאים לו ישאר חסוי. פרשת הרפז, קלטות, חסוי. שני מכתבים שיכולים להוציא אור במשפטו של ביבי, חסוי. דייי באמת מה קורה שם? מאפיה?
14
תגובה לכתבי אישום נתניהו
מלכין | 18-05-2020 15:43
מה חשבתה מנדלבליט סוף האמת לצאת לאור כמה תיקים תפרתה ?כמה עוולות מונחות על צאוורך ועוד אנשים שכמהים להרשיע את בנימין נתניהו .?דע לך עוות דין שנעשה לאדם אלוקים נלחם עבורו ואלוקי כל בשר יפרע מכל המלעיזים והחוטאים .
15
תגידו תאמת בפנים
טובה | 18-05-2020 16:02
תגידו הפאק אליטות .והמשטרה ..והרועץ המשפטי ..לא רוצים כלום רק דבר אחד להפליל רמ נבחר אפילו שאתם יודעים שהכל מצוצה מה עצבע.תגלו שגורמים שונים בארץ ובעולם החליטו לעליל ולתפור תיק לרמ נבחר דמורטי .ושלא הצלחתם להפיל אותו דמוקרטית אז אתם מפילים עליו אשמות תפורות רצח פוליטי
אל תכתבי הגיגים מטופשים חסרי טעם.מיותר ומעליב
טובה תעשי טובה | 20-05-2020 7:16
תכתבי ישר שהסמאלנים הפכו את ביבי לדרייפוס...
16
חחחחחח קיקושיאדה
שרלוק | 18-05-2020 16:06
תמשיכו להפיץ פייק ניוז . ביבי בדרך לכלא יצא בגיל 80 עייף תשוש .
17
שוחד, מירמה והפרת אמונים. איפה המוסר היהודי?
ראובן | 18-05-2020 16:09
עאלק לשפוך אור. העיתונאי והוגה הדעות אלי ציפורי. כולכם משתפים של הנאשם. איפה המוסר היהודי? בדיר החזיר בבלפור
18
התגובה לתמים .שהוא בכלל לא תמים שמאלני אם דיפ
ליאת | 18-05-2020 16:16
אם אתה צודק שהם סתם מכתבים ולא ראיות חותכות ...שיתנו למי שמגיע לו לעיין לעיין ....זה רק ספינים של האנרכיה החונטה המשפטית והפרקליטות להסתיר מידע קונקרטית
19
זה לא רציני
ירא שמיים | 18-05-2020 16:17
ושאלת ודרשת וחקרת היטב - איך אפשר לזכות או לחייב בן אדם על פי מסמך אחד או שניים?. בשביל זה יש בית משפט שרואה את כל החומר , שומע את כל הצדדים ואת העדויות וכו' ובסוף פוסק .
20
בושה
ניסים | 18-05-2020 16:25
אחד שומר על התחת של השני,הפרקליטות אמורה לייצג את משרד מבקר המדינה בקובלנות או בכל נושא אחר,לא פלא שהם מיישרים קו איתם,גועל נפש!!!
21
הרכבת ממשלה
לי מה דרום | 18-05-2020 17:42
בינמין נתניהו, המון בהצלחה אין כמוך האפת את כול החכמים נשארת בכוונה אם פחות חכמים ,ברקת,שקיד, נפתלי בנט ,הם יעלו לפחןת לרכוש קצת ניסיון לעתיד,מצד אחד דואג למדינה ומצד אחד נראה שלא איכפת לך
22
קשקוש בלבוש
יוסי לב | 18-05-2020 18:28
מציע לקוראי הכתבה לחפש באינטרנט מידע על העיתונאי המוזכר בכתבה ואז תבינו למה זה קשקוש בלבוש.מטרת הכתבה בעיניי היא שוב ליצור דה לגיטימציה על רשויות החוק ולהפחידם לפני תחילת משפטו של הנאשם נתניהו .לא להתרגש כמו שאמר הנאשם נתניהו לא יהיה כלום כי אין כלום
23
המכתבים המוסתרים
קובי | 18-05-2020 18:45
עצם הסתרת המכתבים הקשורים בתיק 4000, מהווה עילה דיה לזיכוי מוחלט. בין כה וכה יהיה זיכוי לא יהיה כלום , כי לא היה כלום.
24
תי
י9ה | 18-05-2020 19:45
תיקי נתניהו. תיקים הזויים. כל עובד ציבור עם או בלי מסמכים נגוע בארץ קטנה כשלנו בעזרה להארכת ויזה. למשל, על פי הכתובים גם פרס זל עזר פעם לאותו נשוא התיק להאריך ויזה ומגיע לו לאור מה שהוא עשה למדינת ישראל. כתבה אוהדת חחחחח חוק ישראל היום בה בעקבות כתבות אוהדות של מספר חברי כנסת. סיגרים. מי עישן במדינה זו סיגרים רבים????? למי היה אז סיגרים אם לא קיבל אותם במתנה????? רק שאלה??? תחטטו ותגישו תלונות במידון שישפטו את כל המדינה הזו תחת כותרות אלה. צבועים. הפרקליטות הצבועה הדואגת לילדיה וקרוביה. ושומרת זה על ישבנו של זה בחירוף נפש.
25
אם לא שמים את כל הקלפים על השולחן זה עוול
אברהם | 18-05-2020 20:10
ככה לא בונים עילת תביעה פלילית אם מאשימים לשווא ואחר כך מסתירים מביהמש מידע שעשוי לזכות נאשם.
26
פתח מילוט.
יצחק | 18-05-2020 20:41
עדיין לא הבנתם ? ברור להם שהליך משפטי ממש יצמיח קוץ ודרדר. אז? ובכן המטרה היתה שכל ההליך והאישומים והחזרה היומיומית חודשים ארוכים כל אלה יהוו בליץ שיגרום לרוהמ לנטוש. אבל. שי ניצן ומנדאלבליט השאירו לעצמם תא מפלט הסתרת החומר הנל ואז יטענו הסנגורים טענה מן הצדק. ויבוטל הסעיף הנל... אלא. ששכחו שיש דין ויש דיין.
27
ו... עוד מסמר בארון הקבורה של מערכת המשפט
מה מה מה? | 18-05-2020 21:01
זה יהיה הארון הראשון שהקבור דופק בו את המסמרים מבפנים. יש איזה תקדים שהם פסחו עליו בדרך לתפירת התיק לנתניהו? אפס שקיפות, אפס אמינות. מערכת המשפט בישראל פועלת בשילוב ידיים אמיץ להאשמת אנשים כאשר תפקידה הוא בכלל לחשוף את האמת ולא לתפור תיקים ולהיתפס בנשיכת בולדוג באזרחים.
28
משפט ראש הממשלה המבויים
פנינה סטרוגו | 18-05-2020 23:57
אם מר אביחי מנדבליט לא יוריד מכבודו יופיע בתקשורת לפני תחיל ת משפטו של ראש הממשלה יספר האמת על הזיבה שהביאה אותו להכריז עלראש הממשלה אשם בלושת התיקים התפורים שזה קרה תחת סחיטה אותו עי שי ניצן וליאת בן ארי שעבדו על התיקים יחדיו. יצא בעונש קל בהקשר זה בלבד????????⚖???????? בחשד לפלילים שנעשו עי והנשמעים בתוכנם של הקלטות יוכל לקבל הנחה בעונשו. אך רק אם יספר לפני תחילת משפטו של ראש הממשלה ⚖ דע מר מנדבליט שעונשו של האל חמור ביותר על האשמת ראש הממשלה בשקרים. תחליט מימי תפחד משי ניצן או מבורא העולם
29
משרד המשקרים
ניר | 19-05-2020 0:03
משרד המשפטים מסביר בתשובתו שהשופט קבע שאין לפרסם תשובות לטיוטה, אבל הבלוף הוא שמה שנתבקש הוא חומר גולמי שלא קשור לטיוטה ואי אפשר לשנות את נוסחו (או שאולי כן) אז מה הבעיה? אז הם מציעים שאפשר לפנות אליהם לקבלת החומר, עוד פעם בלוף, הרי זה בדיוק מה שנעשה, בקיצור משרד השקרים והמריחות. משרד המבקר גם מיתמם וטוען שחומר גולמי אפשר לקבל הוא לפנות למשרד המשפטים, אז למה התנגדתם הרי לא ביקשו את זה ממכם בתור מה התערבתם בכלל. וזה לא משפט נתניהו !! זה משפט העם !! לפי רוב השקרים והתככים אפשר להיוכח שזו רק מגמה להחליף את השלטון.
30
סרוגלעך, אתם הזויים
נמר | 19-05-2020 6:19
נו, עוד שופט שמחליט ''לתקוע'', סתם כך, את האל-הכל-יכול... תתעוררו: הנאשם החליף מנכ''ל המשרד כדי לקבל חוות דעת תומכת ברצונו להיטיב עם ידידו שאול... על חשבוני, על חשבונכם, על חשבון האזרחים. די כבר עם השמיכה שאתם נותנים למושחת
31
אור השמש
חיליק | 19-05-2020 7:25
גילוי האמת בלתי נמנע.
32
מושחתים
יאיר | 19-05-2020 8:38
אלה מושחתיך ישראל
נתניהו הוא המושחת
יעקב | 20-05-2020 6:04
לנתניהו יש 3 תיקים פליליים נתניהו הוא עבריין וזה יוכח במשפטיו
33
עיוות דין
גבי | 19-05-2020 8:59
והרי כבר נאמר שאין לנתניהו שום סיכוי למשפט הוגן. המערכת כולה נקראה לדגל ונעמדת חזית אחת. שוטרים פרקליטים ושופטים. כל בקשה של נתניהו תידחה על הסף בכל מיני נימוקי ברק. הסתרת חומר בעל פוטנציאל לזיכוי היא דרך ידועה בפרקליטות מיסוי וכלכלה וזכתה בעבר לביקורת בבית המשפט. כאשר ההסתרה מתגלית אם היא מתגלית אז תמיד אומרים שמדובר בטעות בתום לב.
34
מתנייהו
גקי | 19-05-2020 10:19
משהוא שאני לפחות מנסה להבין.כל מינוי של נתנייהו בסופו של דבר מיתהפך עליו ויוצא נגדו.מבקר המדינה הוא מינוי של ביבי וביום פקודה האיש פועל נגד האינטרסים שלו.משהוא רקוב כניראה במערכת המשפט שלא נותנת לאף אחד היזדמנות להרים ראש.אלה מזמינים של מאפייה מסוכנת ביותר.המדינה ממש לכודה במלתעות האוייב מבית.
35
זה כבר לא ביבי זאת מערכת משפט שצריכה להדיר שי
אלונה שמואלי | 19-05-2020 11:24
שינה מכל אזרח ואזרח בלי קשר לדעות פוליטיות! זו מערכת שקרי ורקובה ולכן ברבה חפים מפשע יושבים בכלא על מנת ליצור נצחון למשטרה ולפרקליטות. אם הכל נקי למה הפרקליטות מסתירה מסמכים???? תתעוררו אחרת הגורל של אזרחי מדינת ישראל בסכנה באם לא תהיה טלטלה במערכת אכיפת החוק!!! ממתי מסתירים מסמכים ותהא הסיבה מה שתהיה מבהיל!!!!!!!
36
הצביעות חוגגת
דון קישוט | 19-05-2020 11:53
פתאום לביבי אכפת מעלויות גבוהות וביזבוז כסף עקב הגעתו למשפטו. ביבי באמת מאמין לטיעון הזה ! אבל לביבי לא אכפת וגם לשרים לענייני שום דבר מעלויות כספיות ממשלה עם 35 שרים. ככה זה שהעם מטומטם (וביסמוט) ומצביע רק ביבי המלך (העירום)
37
מנדבליט הדתי
אריה | 19-05-2020 13:23
תוריד את הכיפה חתיכת אפס שקרן ותגלח גם את הזקן המגעיל שלך חתיכת בהמה אתה מבזה את הדת היהודית חתיכת שקרן בושה
38
מנדלבליט
אברי | 19-05-2020 13:38
עוד כתבלב מחורטט שכותב שטויות במיץ עגבניות... קשקוש בגרוש
39
מליון וחצי מתעבים את המושחתים הנהנתנים מבלפור
קלמן מס'1 | 19-05-2020 15:46
ניפגש בהפגנות.
40
המושחת מתחיל לפחד תעשיית הפינק ניוז בעיצומה!
מלכישוע | 19-05-2020 18:35
המושחת מתחיל לפחד...תעשיית הפייק ניוז בעיצומה!!
41
אי נוחות ממערכת המשפט
המודאגת | 19-05-2020 20:05
אנו שומעים בחרדה מה שקורה במערת המשפט ואחרים מעשים פסולים ליכאורה שמעורבים בה אנשים שקבלו תפקידי מפתח בממשלה וגם מינויים חריגים לפני שנים העם מבין שצריך לבוא שינוי גדול ולנקות את העננה הזאת שהעם יבין שצריך לפעול לשנות את הדברים המכוערים הללו מחכים לשינוי
42
נתניהו וגרוריו מחפשים קרבן משפטי חדש?
אור | 19-05-2020 20:49
אוחנה אולי ניצל מלהיות שמאלני לדעת יהיר הבן, ומתניהו בסיכון להיחשף כאיש בצלם רחמנא ליצלן. חונטת נתניהו עושה טיהורים ובקרוב יהיה משפט הפרקליטים כמו משפט הרופאים אצל השמש הקודמת סטאלין. למה סרוגים הופך לסייען?
43
ציפורי עושה רעש מהומה מיותרת כשליח של נתניהו
רונית | 20-05-2020 6:58
מזה כשנתיים ציפורי מתערב בענינו של נתניהו במטרה לקעקע את הטיעונים נגד ביבי. חלק גדול מטענותיו של לוחם הצדק החדש מצוצות מהאצבע או ממוחו הקודח.ציפורי תוקף בכל הזדמנות ללא בסיס.מענין שעל מינוי 36 שרים כשישנם כמליון מובטלים לא תשמעו ממנו ציוץ קל שבקלים...
44
חבורה של
מ | 20-05-2020 16:00
פושעים יושבים בבגץ שעושים מה שעולה על רוחם ומצפצפים על כולם הגיע הזמן לצאת להפגנות ולזעזע את המדינה עד ששופטי השקר ילכו הביתה אין אימון במערכת השיפוט מושחתים לכו הביתה
45
משפט צדק לא...
לפטר את מנדלבליט. הוא נוכל שקרן תיראו את דפת הגוף כשהוא מדבר האיש עבריין | 17-06-2020 23:35
משפט צדק לא יהיה פה זוהי רדיפה לא נתפלא שיש שחיתות בבית משפט .השינאה מעבירה אנשים על דעתם
46
ואשיבה שופטייך כבראשונה...
השיבה שופטינו | 20-07-2020 13:05
ואשיבה שופטייך כבראשונה ויועצייך כבתחילה