הפרטים נחשפים: זהו ההסכם הקואליציוני המלא - סרוגים

הפרטים נחשפים: זהו ההסכם הקואליציוני המלא

רגע אחרי החתימה לממשלת אחדות, בליכוד וכחול לבן הציגו את ההסכם הקואליציוני המלא ועיקרי הסיכומים: נתניהו יכהן כראש ממשלה עד אוקטובר 2021, וריבונות החל מחודש יולי

author-image
הפרטים נחשפים: זהו ההסכם הקואליציוני המלא
  (צילום: לע"מ)

זמן קצר לאחר חתימת ההסכם לממשלת האחדות, בליכוד וכחול לבן הציגוע הערב (שני) את ההסכם הקואליציוני המלא שעליו חתמו ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ. לדבריהם, הממשלה הוקמה "לאור מצב החירום במדינה ועל רקע האתגרים הרפואיים, הכלכליים והחברתיים הניצבים בפני מדינת ישראל".

עיקרי הסיכומים בנושא אופן התנהלות הממשלה שתוקם:

1) הממשלה תהיה שוויונית וכך גם הקבינט המדיני-ביטחוני והקבינט החברתי-כלכלי.

2) יוקם קבינט קורונה בהובלה משותפת של נתניהו וגנץ שירכז את הטיפול במגפה בהשתתפות השרים הרלבנטיים וגורמי המקצוע.

3) עם השבעת הממשלה יושבעו ראש הממשלה נתניהו כראש ממשלה מכהן ויו"ר כחול לבן, בני גנץ כראש הממשלה המיועד שיחל בחודש אוקטובר 2021.

4) במידה ומי מהצדדים יפזר את הכנסת או לא יצביע בעד תקציב המדינה – ראש הממשלה מהמפלגה השנייה יכנס לתפקיד, ורק חצי שנה לאחר מכן יתקיימו בחירות, כשהוא מכהן כראש ממשלת המעבר

5) הממשלה תושבע לאחר השלמת הליך חקיקה שיסדיר את מעמד מ"מ ראש הממשלה ואת קיום הסכם הרוטציה.

6) עם הקמת הממשלה היא תוגדר כממשלת חירום לאומית לתקופה של חצי שנה ולא תועלה חקיקה שאינה קשורה במלחמה בקורונה ללא הסכמה. במקביל יוקם צוות מו"מ שידון בקווי היסוד לממשלת האחדות שתוקם עם תום המאבק בקורונה. ראש הממשלה המכהן יורשה להביא לממשלה ולכנסת החל מחודש יולי את הצהרת טראמפ בדבר החלת הריבונות, לאחר קיום תהליך סדור בנושא.

7) יוקם קבינט פיוס לאומי.

עיקרי הסיכומים בנושא חלוקת התפקידים:

1) תיקי האוצר, הבריאות, ביטחון הפנים, שיכון ובינוי, התחבורה והחינוך יהיו בידי מפלגת הליכוד ושותפותיה.

2) תיקי הביטחון, החוץ, המשפטים, התקשורת, התרבות והכלכלה יהיו בידי כחול לבן ושותפותיה.

3) יו"ר הכנסת יהיה מטעם הליכוד.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
אמרו חז"ל רבי בשעה שמעביר ידיו
אמרו חז"ל | 20-04-2020 20:26
אמרו חזל (ברכות יג:) רבי בשעה שמעביר ידיו על פניו מקבל עליו עול מלכות שמים. ובטור אורח חיים (סימן סא) העתיק הגירסא, מעביר ידיו על עיניו, וכן איפסקא הלכתא בשולחן ערוך (אוח סימן סא סה) להעביר ידיו על עיניו בפסוק הראשון שבקריאת שמע. וטעמא בעי. אך יובן הענין, כי דבר זה בא להורות שעיקר קבלת עול מלכות שמים תלוי בשמירת העינים, ובאם זוכה האדם להיות עוצם עיניו מראות ברע, אזי יוכל לקדש מוחו ולבו וכל רמח איבריו ושסה גידיו לעבודתו יתש, ולזה תקנו חזל להעביר ידיו על עיניו בשעת קריאת שמע, כדי להזכירנו שקבלת עול מלכות שמים תלוי בשמירת העינים. וידוע שחוסר שמירת עיניים מביא צרות רבות ורעות על כלל ישראל רחל, וצריך לעשות גדרים וסייגים על שמירת העינים וטהרת המחשבה והלב, כי העין רואה והלב חומד וכלי מעשה גומרין, [חו] ובזמן שיוצאים לרחובות קריה צריך סייעתא דשמיא מרובה לבלי להכשל בפגם חטא ועון חו. חייבים לעורר לבבות ישראל על אזהרת ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם, כי עין רואה ולב חומד הן המה שורש פורה לכל דבר פשע אשר יעשה האדם לחטוא בהנה, ולכן יש התגברות היצר בענין שמירת העינים וטהרת הלב, וישראל קודשים צריכים להתאזר במסירות נפש להנצל ממצודתו. אך שמא תאמר מאין יקח האדם כח וגבורה עד כדי מסירות נפש להתגבר על נסיונות היצר, לזה הביא את הכתב 'תנה בני לבך לי ועיניך דרכי תצורנה', והרמז בזה, תנה בני לבך לי, להקריב את הלב שהוא שורש חיותו של אדם במסירות נפש, ואיך יבא לידי מדה זו, על זה אמר ועיניך דרכי תצורנה, על דרך מאמרם זל שהתורה נקרא דרך, והיינו ועיניך דרכי תצורנה, שיהיו העינים עוסקים בתורה בנידוד שינה שהוא מעין מסירות נפש, ובכח זה יהא נשרש בקרבו רוח עוז וגבורה להתגבר על נסיונות היצר במסירות נפש. אמנם עדיין צריכין למודעי כלל גדול בקודשת ישראל, והא ענין הצניעות בבית יעקב אלו הנשים, ודבר זה היה יסוד מוסד אצל עם ישראל בדור דור שקדושת ישראל תלוי בצניעות הנשים, והוא שמירה מעולה לכל בני ישראל לבל יכשלו בשמירת עינים ושמירת המחשבה, ובכל הדורות היו בנות ישראל הכשרות עומדות איתן כצור חלמיש מול נסיונות הזמן, וגדרו גדרים סוגה בשושנים לשמור על חומת הצניעות, ועל דבר זה ידוו כל הדווים איך ירדנו פלאים בדורינו השפל בדבר אשר עליה מסרו נפשם אבותינו ואמותינו בכל דור ודור. ובכן כל איש אשר יראת ד' נוגע ללבו צריך להתאזר בעוז ותעצומות לשום עינא פקיחא על תהלוכות בני ביתו שילכו הבנות והנשים מלובשות בדרכי הצניעות מכף רגל ועד ראש בלי שום פשרות. אמן ואמן.
מליוני גויים שנפשם צדקת מכל חסיד ואדמור שבכם
נרפים אתם נרפים | 21-04-2020 12:02
תפסיקו לפטפט שטויות והבלים. צריך שהזכר יהיה עסוק בענייני קיום ולא יבלה זמנו בבילוי במועדוני הגברים כל היום מקדם שחרית עד לפני קריאת שמע. ויקרא בתלמוד ובמשנה על האברים של האישה ועל התשמיש. וזמנו וגופו פנוי. שהאבטלה מביאה לשיעמום... והרהורי חטא. רק העבריינים, הערסים החרדים והערבים ממלאים את בתי הבושת של הגויות הזונות שמובאת ממזרח אירופה. לעבוד כאן. הגבר בעל שרירים וכוחו כשל 15 נשים יחד. אין זה מתאים שישב כל היום עם חולצה לבנה וידפדף בספרים. כמו שאין זה מתאים לשים נזם זהב באף חזיר. הגבר הוא בוס שנועד לעבודה פיזית הכי פשוטה שיפרק בה את כל עודפי האנרגיה המצטברים בשריריו. עבודה כגון לחפור תעלות, לעבד את הקרקע ולקלטר, לקטוף לארוז. לסחוב ולעבוד בסבלות מהבוקר, אחרי ארוחת בוקר, ועד שיחזור עייף להתקלח לחמם את ארוחת ערב. אחכ ינוח מעט ויקום לטפל בכל תחזוקת הבית הוא ובניו כולל נקיון ובישול. וככה אינו פנוי לדבר ומעשה עברה. האישה בנויה פיסית לברוא חיים לא לעבודה פיזית (היום כשהמדע התקדם אין לאישה צורך בזכר בביתה ואפילו אינה צריכה לטיפה הארוחה כי אפשר לה להשתמש בגרעין תא רגיל של האישה עצמה או אישה אחרת או עירבוב של גרעיני נשים. ונשים מנהלות טובות יותר חוקרות מדע ומוסריות מטבע הוויתן מביאות ידידות ושלום לעולם אינן מתחרות ואינן מקיימות מעמדות. אלה ימות העתיד. ימות המשיחה ואתם הזכרים נכשלתם במעשיהם ויותר מזה בהחלטותיו שהביאו רק רוע בעולם
2
אחדות העם
יהודי | 20-04-2020 21:47
ברכות לגנץ ולביבי ראש הממשלה שלנו ולאשכנזי כולנו אחים כולנו עם יפה אחד וחזק.. אנשים עכשיו מבכים על יקיריהם וכולנו צריכים להתחזק ולהיתאחד די די יחד בהצלחה אמן
3
ב"ה
אזרייה | 20-04-2020 22:28
הסכם בכיה בושה ביזיון ! עם מפלגות שעוד היום איימו להפיל את המחנה השפויי עם 15 ! תומכיי מחבלים !
4
יום שחור ממש. דלף החוצה: עסקן העדה החרדית...
יום שחור ממש. | 20-04-2020 22:58
יום שחור ממש. דלף החוצה: עסקן העדה החרדית ותולדות אהרן, צבי מיכל הלר, בשיחה עם איש השיטור שרוליק וורטיימר, מאנשי פרוש, אחרי אחת הפשיטות המשטרתיות על מאה שערים בחול המועד האחרון. שרוליק, כל הכבוד למשטרה שנכנסו למאה שערים. בוא נראה שהם תופסים את הנכונים. הם הבעיה. צריך לתפוס אותם, אבל בלי רחמנות. חבורת שקצים וחוצפנים.
5
גנץ הוא נאיבי חסר תקנה
צרדכי | 20-04-2020 23:26
אם מקווה להתמנות לראשות הממשלה בעוד שנה וחצי. נתניהו כבר ימצא את את הדרך הקונספירטיבית להשאר בתפקיד.
6
בושה. הסכם כניעה!
נעם | 21-04-2020 3:19
בעוד שנה וחצי גנץ ראש הממשלה. וכל התיקים החשובים אצלו! בטחון משפטים כלכלה וכו'. כן הם ממשיכים אצלו! תקראו את ההסכם! 15 מנדטים של בוגדים שמוכנים לשבת עם המשותפת ישלטו במדינה שלטון ללא מצרים!
7
מגוחך
מכ | 21-04-2020 10:50
בכותרת: זהו ההסכם הקואליציוני המלא בכתבה: מביאים את עיקרי הסיכומים
8
36 שרים
אוחנה | 22-04-2020 12:37
זה טוב לביבי...הוא תמיד יגיד לא רק אני מושחת