אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

במחאה על ה"עוצר": 5 חרדים קיצונים נעצרו במאה שערים

במהלך מחאה של חרדים קיצוניים במאה שערים על העוצר חלק מהשכונות בירושלים, יידו המפגנים אבנים לעבר השוטרים וניסו לפרוץ את המחסומים. בעקבות כך, 5 מהם נעצרו על ידי המשטרה

מחאה על ה"עוצר": 5 חרדים קיצונים נעצרו במאה שערים
  (כוחות משטרה במאה שערים צילום: דוברות המשטרה)

במהלך מחאה של חרדים קיצוניים במאה שערים על הסגר בירושלים, יידו המפגנים אבנים לעבר השוטרים וניסו לפרוץ את המחסומים. בעקבות כך, 5 מהם נעצרו על ידי המשטרה.

שוטרים הותקפו באבנים וחפצים (קרדיט: מחאות החרדים הקיצונים)

כמה עשרות התקהלו באזור מאה שערים, הם כאמור יידו אבנים לעבר השוטרים וניסו לצאת לרחובות סמוכים, חרף העוצר על שכונות בעיר. השוטרים שפעלו במקום הדפו אותם בחזרה לתוך השכונה.

בהמשך, עצרה המשטרה 5 חשודים על הפרת הסדר והתקהלות אסורה והם הועברו לחקירה. מהמשטרה נמסר כי "כוחות משטרת ישראל ממשיכים לפעול במקום".

אוכפים את הגבלות משרד הבריאות בשכונות החרדיות (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

בתוך כך, לאחר שיחה של שר הבריאות יעקב ליצמן, שר הפנים אריה דרעי ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, ולאור נתונים ראשוניים מעודדים בערים בני ברק וירושלים עם סימנים ואינדקציות חיוביים.

בנוסף התחייבותם של ראשי הערים בני ברק וירושלים להוציא את החולים מהעיר לבתי מלון – לפחות מחצית מהחולים הנותרים בעיר עד סוף השבוע – הוחלט לקיים מתווה מקל על הערים על מנת להקל את הסגר שיסתיים הלילה בחצות. דיון מיוחד בנושא יתקיים מחר בשעה 10:00.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
המשטרה טיפשה!!!!
יוסי | 20-04-2020 2:01
בשביל מה המשטרה צריכים להכנס לשכונות האלו. שיתנו להם לחיות איך שהם מבינים ויעשו סגר על השכונה שהמשטרה נכנסת היא מוציאה את כל התושבים לבחוץ ועושה מעומות. למה המשטרה לא נכנסים לאיזורים ערבים אבל במאה שערים היא נכנסת כל יום??????? המשטרה הבינה שזה פרסום טוב ... אחכ המשטרה לא מבינה למה שונאים את המושג הזה משטרה!!!!!
2
בתל אביב מטיילים בטיילת בחוף הים
זאב | 20-04-2020 2:08
ומאה שערים בעוצר, בנראה את הציונים הגיבורים באום אל פחם, הם כבר על הברכיים מתחננים שישמרו על התקנות במגזר הערבי. אני יכול לומר בוודאות שאין אוכלוסיה בארץ אוכפים אליה את התקנות בצורה כל כך ברוטלית. כל המסכות האנטשמיות של השלטון בארץ נפלו במגפה הזאת.
3
יש חראדים לא קיצוניים?
דוד | 20-04-2020 7:28
אנשים שחיים בשטייטל חסרי ידע בסיסי לגבי מה שקורה ומה שנדרש בכדי להתפרנס במאה ה 21, חיים משנור ומעריצים גורו מקומי הדיוט כמותם.
4
אני לא תומך ולא מתנגד.
פרנקנשטייין | 20-04-2020 7:33
שני הצדדים לא פראיירים וזהו.
5
"שמירת עיניים"
ללמוד וללמד | 20-04-2020 20:27
אמרו חזל (ברכות יג:) רבי בשעה שמעביר ידיו על פניו מקבל עליו עול מלכות שמים. ובטור אורח חיים (סימן סא) העתיק הגירסא, מעביר ידיו על עיניו, וכן איפסקא הלכתא בשולחן ערוך (אוח סימן סא סה) להעביר ידיו על עיניו בפסוק הראשון שבקריאת שמע. וטעמא בעי. אך יובן הענין, כי דבר זה בא להורות שעיקר קבלת עול מלכות שמים תלוי בשמירת העינים, ובאם זוכה האדם להיות עוצם עיניו מראות ברע, אזי יוכל לקדש מוחו ולבו וכל רמח איבריו ושסה גידיו לעבודתו יתש, ולזה תקנו חזל להעביר ידיו על עיניו בשעת קריאת שמע, כדי להזכירנו שקבלת עול מלכות שמים תלוי בשמירת העינים. וידוע שחוסר שמירת עיניים מביא צרות רבות ורעות על כלל ישראל רחל, וצריך לעשות גדרים וסייגים על שמירת העינים וטהרת המחשבה והלב, כי העין רואה והלב חומד וכלי מעשה גומרין, [חו] ובזמן שיוצאים לרחובות קריה צריך סייעתא דשמיא מרובה לבלי להכשל בפגם חטא ועון חו. חייבים לעורר לבבות ישראל על אזהרת ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם, כי עין רואה ולב חומד הן המה שורש פורה לכל דבר פשע אשר יעשה האדם לחטוא בהנה, ולכן יש התגברות היצר בענין שמירת העינים וטהרת הלב, וישראל קודשים צריכים להתאזר במסירות נפש להנצל ממצודתו. אך שמא תאמר מאין יקח האדם כח וגבורה עד כדי מסירות נפש להתגבר על נסיונות היצר, לזה הביא את הכתב 'תנה בני לבך לי ועיניך דרכי תצורנה', והרמז בזה, תנה בני לבך לי, להקריב את הלב שהוא שורש חיותו של אדם במסירות נפש, ואיך יבא לידי מדה זו, על זה אמר ועיניך דרכי תצורנה, על דרך מאמרם זל שהתורה נקרא דרך, והיינו ועיניך דרכי תצורנה, שיהיו העינים עוסקים בתורה בנידוד שינה שהוא מעין מסירות נפש, ובכח זה יהא נשרש בקרבו רוח עוז וגבורה להתגבר על נסיונות היצר במסירות נפש. אמנם עדיין צריכין למודעי כלל גדול בקודשת ישראל, והא ענין הצניעות בבית יעקב אלו הנשים, ודבר זה היה יסוד מוסד אצל עם ישראל בדור דור שקדושת ישראל תלוי בצניעות הנשים, והוא שמירה מעולה לכל בני ישראל לבל יכשלו בשמירת עינים ושמירת המחשבה, ובכל הדורות היו בנות ישראל הכשרות עומדות איתן כצור חלמיש מול נסיונות הזמן, וגדרו גדרים סוגה בשושנים לשמור על חומת הצניעות, ועל דבר זה ידוו כל הדווים איך ירדנו פלאים בדורינו השפל בדבר אשר עליה מסרו נפשם אבותינו ואמותינו בכל דור ודור. ובכן כל איש אשר יראת ד' נוגע ללבו צריך להתאזר בעוז ותעצומות לשום עינא פקיחא על תהלוכות בני ביתו שילכו הבנות והנשים מלובשות בדרכי הצניעות מכף רגל ועד ראש בלי שום פשרות. אמן ואמן.
6
הייתי מפוצץ את...
מושיקו | 12-07-2020 16:11
הייתי מפוצץ את הראש עם אבנים לשוטרים השרמוטות האלה