ארגוני נשים: לרב פרובר יחס מקל לאלימות כנגד נשים

הרב נחום פרובר מועמד להתמנות כמועמד לבית הדין הרבני הגדול. ארגון יד לאישה טוען כי יחסו של הרב פרובר לסרבני גט הינו מקל מאוד, וכך גם יחסו לגברים אלימים. מנכ"לית 'יד לאישה': "הפסיקה של הרב פרובר מעודדת סרבנות גט ונותנת לזה לגיטמציה הלכתית".

ארגוני נשים: לרב פרובר יחס מקל לאלימות כנגד נשים
  פלאש 90

להאזנה: [podcast]http://www.srugim.co.il/wp-content/uploads/2010/06/sherman.mp3[/podcast]

בת שבע שרמן-שני, מנכ"לית יד לאישה, מתנגדת למינויו של הרב נחום פרובר שאמור להתמנות לבית הדין הרבני הגדול. שרמן-שני טוענת כי אמנם דרך ניהול המשפט של הרב פרובר מעוררת כבוד אך הוא מחמיר מאוד בכל מה שקשור לסרבני גט ולבעלים מכים.

"ההתנגדות שלנו היא בשל הפסיקה שלו והכיוון שהוא לוקח", אומרת שרמן-שני למתי טוכפלד מרדיו גלי ישראל. "אנחנו מאוד מעריכים את הרב פרובר כדיין, יש לו מזג שיפוטי מצויין והוא מנהל את הדיונים בצורה מעוררת כבוד. הבעיה שלנו היא שהפסיקה שלו מעודדת סרבנות גט ונותנת לזה לגיטמציה הלכתית – דבר שהוא חדש במערכת בתי הדין הרבניים".

עוד טוענת שרמן שני, כי הרב פרובר מעמיד תנאים נוקשים לעילת גירושים בקרב גברים אלימים – מה שמקשה מאוד להוכיח בבית הדין את אלימות הגברים. "הבעיה השנייה זה היחס המקל שלו כלפי טענת האלימות. הרב פרובר דורש שני עדים כשרים שראו את האלימות, שני עדים שהתרו בבעל שאם הוא יחזור לדרך האלימות הוא יהיה חייב בגט, ושני עדים כשרים שראו שהוא הכה אותה פעם שנייה וכמובן שמדובר רק על אלימות פיזית. אנחנו מדברים על מקרים של גברים שיוצאים ממאסר פלילי ומגיעים לבית הדין ובית הדין טוען שאין עילת גירושין."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
אלימות נגד נשים ושחרורן מקשר הנישואין לבעל המכה פיזית ומילולית
עפרה צאלים | 19-04-2018 10:15
יש למנוע בכל תוקף אלימות נגד נשים כלשהי. ככ יש חאפשר לנשים אלו לצאת מקשר הנישואין ולהבטיח להן תנאים טובים למחיה.יש להרחיק את האב המכה מילדיו כל עוד לא עבר סדנא ראויה שתראה על תוצאות חיוביות בנושא הנל.