אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אדלשטיין לגנץ: "מאחל לך הנאה לזמן קצר בתפקיד"

יושב-ראש הכנסת היוצא, חה"כ יולי אדלשטיין, התייחס למינויו של חבר הכנסת בני גנץ ליו"ר הכנסת ובירך אותו כי ישמש בו לזמן קצר בלבד: "תהיה גורם מרכזי בממשלה שנקים"

אדלשטיין לגנץ: "מאחל לך הנאה לזמן קצר בתפקיד"
  (צילום: אוליבר פיטוסי/ פלאש90)

יושב-ראש הכנסת היוצא, חה"כ יולי אדלשטיין, התייחס למינויו של חבר הכנסת בני גנץ ליו"ר הכנסת ובירך אותו כי ישמש בו לזמן קצר בלבד.

נזכיר, כי אדלשטיין הגיש אתמול התפטרות מתפקידו כיו"ר הכנסת לאחר שבג"צ כפה עליו לקיים דיון בדבר הדחתו. עם זאת, הוא עשוי לחזור לתפקיד כבר בימים הקרובים כחלק מהסכם הקמת ממשלת האחדות של הליכוד וכחול לבן.

אדלשטיין אמר: "אני מברך את בני גנץ, יושב-ראש הכנסת החדש".

"בני, אני מאחל לך ליהנות בתפקיד – אבל רק לזמן קצר. כבר בימים הקרובים עלינו להקים ממשלת אחדות, בה תהיה גורם מרכזי – שהיא הדבר החשוב ביותר לו מצפים אזרחי ישראל. למען ממשלה כזו פעלתי בשלוש מערכות הבחירות האחרונות. ממשלה כזו תוכל לעשות הכל כדי להתגבר על משבר הקורונה, כדי שנוכל יחד לעמוד באתגרים הכלכליים, החברתיים והביטחוניים עמם מתמודדת מדינת ישראל".

עוד באותו נושא

מי הולך עם גנץ ומי נשאר עם לפיד ויעלון? כל השמות


12

כאמור, מליאת הכנסת אישרה הערב (חמישי) בישיבת מליאה מיוחדת את מועמדותו של בני גנץ לתפקיד יו"ר הכנסת, למינוי זמני, עד למינויו בחזרה של יו"ר הכנסת  יולי אדשטיין, זאת במסגרת ההסכם לממשלת אחדות.

גנץ נבחר ברוב של 74 תומכים מול 18 מתנגדים מבין חברי הכנסת: הליכוד, יהדות התורה, ימינה, ש"ס, אורלי לוי אבקסיס, צבי האוזר ויועז הנדל תמכו במועמדותו של בני גנץ ואילו חברי הכנסת של סיעת 'יש עתיד' ושאר הח"כים מתלם החרימו ולא הגיעו למליאה. במרצ הצביעו נגד.

במפלגת העבודה יו"ר המפלגה ח"כ עמיר פרץ נמנע ובכך משאיר את הדלת פתוחה לקראת כניסה אפשרית לממשלת נתניהו, אך הח"כים בסיעתו מירב מיכאלי התנגדה ואיציק שמולי נעדר.

גנץ עלה לאחר בחירתו לנאום במליאה והודה "לכל מי שבחר להשתתף בתהליך הדמוקרטי והחלטתו איתו. הדמוקרטיה הישראלית ניצחה. הדמוקרטיה הישראלית אינה עומדת למשא ומתן, הצדק הדמוקרטי הכריע וכנסת ישראל ה-23 יוצאת שוב לדרכה".

הוא התייחס למשבר הקורונה: "אזרחי ישראל, אלו אינם ימים רגילים. האנושות מוצבת מוכת תדהמה למול מגפה שגליה מכים בעוצמה בחופי המדינה. בצד הסכנה הבריאותית, הסיכון הכלכלי מעורר תחושת חרדה מתמדת. ישראל מתמודדת עם מספר נדבקים הצומח מדי יום ומספר קרבנות הולך וגדל".

עוד באותו נושא

כחול לבן מתפרקת: יעלון ולפיד עוזבים את גנץ


19

"ישראל מתגוננת עם צוותים רפואיים של יהודים וערבים, דתיים וחילונים, שעובדים יחד כדי לשמור על בריאותנו וגורלינו. הם עושים זאת עם מערכת בריאות חלשה שהוזנחה הרבה שנים וצריכה בעצמה הנשמה. בשעה זו נושאים אלינו עיניהם של אזרחים שאיבדו את פרנסתם, מיליוני קשישים היושבים לבד בביתם וחרדים לחייהם. מאות זוגות צעירים שלא יודעים איך יעמדו בתשלום המשכנתא או יעמדו בתשלום שכר הדירה, ומאות משפחות שביתם הפך לממ"ד המגן עליהם מוירוס קטלני".

הוא הסביר את המהלך כי "בשעה זו אין לאף אחד את הזכות לעמוד מנגד, בשעה הזו ישראל באמת לפני הכל. למעלה משנה מנהלת את חיינו ממשלת מעבר שאין לה מנדט ציבורי, עברנו מערכות בחירות שגזלו מיליארדי שקלים מהחינוך, הבריאות והביטחון. בצד אלו פורחת לה שנאה ושיח ציבורי על הסכנה החמורה שבמלחמת אזרחים".

יריקה בפניו של בית המשפט זה קו אדום

גנץ תקף את אדלשטיין שהתפטר מתפקידו: "זה השיא התורן – יריקה בפניו של בית המשפט מצד יו"ר הכנסת היוצא זה קו אדום, באקט מסוכן וחסר תקדים שיכול להגיד לציבור שהאנרכיה כבר כאן".

נקים ממשלת חירום לאומית, לא נתפשר על עקרונות

פנה לשותפיו הפוליטיים החדשים: "אלא לא ימים רגילים, והם מחייבים החלטות לא רגילות. לכן בכוונתי לבחון ולקדם בכל דרך אפשרית הקמת ממשלת חירום לאומית. בל נטעה – לא נתפשר על העקרונות שעבורם הצביעו מליוני אזרחים, נתניהו יודע זאת היטב והוכחנו זאת בימים האחרונים.

המליאה נפתחה בשעה 16:00 להכריע בתפקיד יושב הראש, את הכינוס ניהל היו"ר הזמני, ח"כ עמיר פרץ לפי מה שנפסק אמש בבית המשפט העליון, עד להצבעה על מינוי גנץ לתפקיד.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
ליברמן זבל קטן אנטישמי בוגד עם ערבים
ליברמן זבל | 26-03-2020 18:58
ליברמן זבל קטן אנטישמי בוגד עם ערבים
ליברמן, שהצביע יחד עם השמאל הקיצוני והרשי
אבי לשם | 26-03-2020 20:42
ליברמן, שהצביע יחד עם השמאל הקיצוני והרשימה המשותפת על המהלכים האחרונים בכנסת, נעדר מההצבעה על בחירת גנץ ליור הכנסת הפך אף הוא לבלתי רלוונטי. ליברמן לא פרסם תגובה על הליכת גנץ לממשלת האחדות אליה קרא שוב ושוב בשלושת מערכות הבחירות האחרונות.
2
לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!
מאיר - עברי אנכי | 26-03-2020 19:46
לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!
3
מבייש ומאכזב אותי ועוד הרבה כמוני
רונית | 26-03-2020 20:03
גנץ גנב את קולי. לא הסכמתי כמו רבים אחרים, שייכנס לממשלה, תחת נתניהו.
ב"ה!!!!!
אסתר | 29-03-2020 4:24
זה מה יש! הוא עשה את הצעד הכי נבון, חכם וגברי, מאז החל כפוליטיקאי :)
כחול לבן
אפרים | 27-03-2020 5:16
כל ראשי כחול לבן הבטיחו לפני הבחירות שלא יקימו גועליציה עם יזבק וחבריה המעריצים רוצחים חסרי צלם אנוש. בלי הבטחה זו היה הימין זוכה ברוב. אז אין לך על מה להצטער.מן השמים תקנו את העוול.
4
ח"כ ליברמן, שהצביע יחד עם השמאל הקיצוני והרשי
אבי לשם | 26-03-2020 20:42
חכ ליברמן, שהצביע יחד עם השמאל הקיצוני והרשימה המשותפת על המהלכים האחרונים בכנסת, נעדר מההצבעה על בחירת גנץ ליור הכנסת הפך אף הוא לבלתי רלוונטי. ליברמן לא פרסם תגובה על הליכת גנץ לממשלת האחדות אליה קרא שוב ושוב בשלושת מערכות הבחירות האחרונות.
דוברמן
אחד שמבין | 26-03-2020 22:39
דוברמן הולך ומתפוגג ברוח..... ביבי עשה לך בית ספר לפוליטיקה..... דוברמן אתה יותר עלוב יותר מיזבאק המחבלת שאיתה רצית לשבת עלוב ונאלח עם כל אנשייך יוצאי ברית המוצצות..... דוברמן אתה אפס מאופס.....