אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הבחינות יתחדשו במאי: כך נראה לוח הבגרויות החדש

על רקע השבתת מערכת החינוך בעקבות משבר הקורונה, משרד הבריאות פרסם לוח בגרויות מעודכן לחודשי הקיץ. לפי החלוקה החדשה בחינות במקצועות הבחירה יחלו במאי, בעוד מקצועות החובה יהיו ביוני ויולי

הבחינות יתחדשו במאי: כך נראה לוח הבגרויות החדש
  (צילום: נעם רבקין פנטון\פלאש 90)

על רקע משבר הקורונה שהוביל להשבתת מערכת החינוך, במשרד החינוך פרסמו הערב (חמישי) את לוח הבגרויות המעודכן לקיץ, כשהבחינות צפויות להיערך החל מחודש מאי.

בניגוד ללוח הבחינות שפורסם בראשית השנה, הלוח הנוכחי ריכז את מרבית הבחינות של מקצועות הבחירה בחודש מאי, ואילו את מקצועות החובה הוא שיבץ בחודשי יוני ויולי. לצד זה, מפרסם המשרד עוד 24 מקצועות שכוללים את נושאי המיקוד לבחינות השונות. אלה מצטרפים למקצועות שפורסמו זה מכבר במהלך השבוע (בסך הכל פורסמו מיקודים ל- 73 מקצועות). המיקוד נועד לסייע לתלמידים להיערך באופן מיטבי וראוי לבחינות. נוסף לאלה, מתפרסמים מועדי ההבחנות החדשים של מסלול טכנאים והנדסאים (כיתות יג ו- יד).

"מדינת ישראל נמצאת במשבר לאומי ועולמי. יש לנו אחריות לתלמידי ישראל ובפרט לתלמידים שצריכים לגשת לבגרות" אמר שר החינוך הרב רפי פרץ. "כפי שאמרתי בתחילת המשבר, אנחנו נעשה הכל על מנת שתהיה פגיעה מינימלית ככל האפשר בתלמידים ואנחנו עמלים ללא הפסקה כדי שזה יקרה".

מנכ"ל המשרד, שמואל אבואב: "התלמיד מצוי בליבה של העשייה החינוכית שלנו, ולאור זאת אנחנו עושים כל שלאל ידינו כדי להבטיח את הצלחתו. לצד הליווי החינוכי והמעטפת המקצועית הצמודה שפורסים עובדי ההוראה, גבשנו בעבור תלמידי החטיבה העליונה שורה של מענים שיסייעו להם לקראת בחינות הבגרות. אנחנו פועלים לילות כימים כדי להמשיך ולהיות ערוכים לכל תרחיש ולהוציא לפועל את בחינות הבגרות. אני מאחל הצלחה לכל התלמידות והתלמידים שלנו

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו