אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גנץ: "שותף לתחושת הכאב. המדינה זקוקה לאחדות"

יו"ר כחול לבן בני גנץ נאם הערב לאור התוצאות שכבר הגיעו: "לא ניתן לאיש לפרק את החברה הישראלית ולרסק את הדמוקרטיה כי זו הדרך היחידה שאני מכיר וגם אם היא קשה בסופה ננצח"

גנץ: "שותף לתחושת הכאב. המדינה זקוקה לאחדות"
  Photo by Miriam Alster/Flash90

יו"ר כחול לבן בני גנץ נאם בהאנגר 11 בתל אביב במטה כחול לבן: "זה היה קמפיין הכי מכוער שידעה מדינת ישראל, הפיצו עלינו ועלי אישית שקרים והשמצות רבות. לא מצמצתי ולא אמצמץ. אנחנו עומדים בסיומה של אחת ממערכת הבחירות הקשה שהייתה במדינת ישראל.

אנחנו לא מחרטטים ולא מספרים סיפורים. אני שותף לכאב, זו לא התוצאה שהיינו רוצים. גם לא התוצאה שתחזיר את ישראל לדרך המלך. אבל נסתכל על חצי הכוס המלאה יצאנו לפני שנה לדרך הארוכה, יצרנו דבר מדהים – לא נוותר על העקרונות שלנו ולא על הדרך שלנו. לא ניתן לאיש לפרק את החברה הישראלית ולרסק את הדמוקרטיה כי זו הדרך היחידה שאני מכיר וגם אם היא קשה בסופה ננצח".

גנץ הוסיף ואמר: "גם כשתוצאות הבחירות, ככל שדברים מתנדנדים לשם או לשם הן עלולות להיות זהות למה שהיה בבחירות באפריל, שם כמעט ישבנו באופוזיציה. גם אז נשארנו מאוחדים, חזקים ונאמנים לדרכנו. והפעם נישאר מאוחדים, חזקים ונאמנים לדרכנו. בלי שום קשר לתוצאות, הליכים פליליים מוכרעים רק בבית המשפט ולא נשכח שבעוד שבועיים בנימין נתניהו יישב בבית המשפט עם 3 עבירות חמורות. הדרך של כחול לבן רק התחילה.

גנץ סיים את נאומו בציטוט מתהילים: "למען אחי ורעי אדברה נא שלום בך" והוסיף: אנחנו רק התחלנו יש לנו דרך ארוכה קדימה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
על איזה דרך גנץ מדבר.על השמדת היהדות
יח | 03-03-2020 1:51
כדאי לך גנץ לעזוב את ארץ היהודים.ארץ הקודש' ובבקשה תיקח איתך את ליברמן ואחיו וחבריו אמן כן יהי רצון.
2
גנץ החמור נשאר חמור ועכשיו כל היהודים יודעים
גימי-יהודי מיהודה | 03-03-2020 1:52
ח ח ח ח ח ח ח ח..................היה חשפן מין בנערותו וממשיך להיות רודף שמלות בזקנתו!!
3
אז תוציא את המקל מהתחת ותעשה ממנו לפיד .
דוד | 03-03-2020 2:32
ואז תראה ,, הכל יהיה בסדר
4
המדינה צריכה טיהור
דוד | 03-03-2020 3:20
להעיף את הגייס החמישי לברלין
5
השינאה של המגיבים פה
התמים | 03-03-2020 6:50
ממשיכה לדבר. גנץ מדבר על פיוס, אחדות, הכלה - ופה מגיבים בשיח שינאה. כן, הימין מוביל - ולכן הימין צריך להוביל גם שיח של שיתוף כל חלקי החברה הישראלית. כוחנו באחדותנו ולא בשינאתנו. גנץ לא נגד ערכים יהודיים - גנץ נגד כפיית ערכים של מיגזר אחד על מיגזר אחר. יחיה כל אדם על פי אמונתו ודרכו ואל יכפה אותן על אחרים. חיה ותן לחיות. זה הכל. ודי, מספיק עם שיח השינאה המטורף הזה.
למגיב תשובה
התמים | 03-03-2020 9:54
בטוח שלא קראת את המצע של כחול לבן וכדרכם של אנשים מסויימים אתה משלים מדימיונך את מה שאתה לא יודע, כדי שהדברים יהיו נוחים לך. כך או כך : גם אם הפוליטיקאים נכנעים לסחיטה כזו ואחרת, הציבור בכללותו ממש לא מעוניין בכפייה דתית, בהשתמטות חרדים משרות צבאי ומעבודה, ומהתערבות רבנים בחיי הפרט. כן, הרוב גם לא מעוניין בהחלת הדין הדתי היהודי כדין מדינה, לא מעוניין בבנית בית המקדש ולא מעוניין בחזרה לימי דוד המלך. מדינות בהן הדת שלטת נראות כמו אפגניסטן ואיראן. הרוב רוצה מדינה מודרנית, ליברלית ושיוויונית. אז אי אפשר להניח שכל מצביעי הימין דוגלים במשנתם של החרדים והחרדלים - ההיפך הוא הנכון, הם מיעוט - לעומת הרוב החילוני והמסורתי שכפייה דתית ממנו והלאה. כחול לבן מציעה בדיוק את מה שהרוב דוגל בו. הליכוד ברובו זהה בעמדותיו בנושאים אלה לכחול לבן - אך מסיבות פוליטיות הוא נכנע למיעוט החרדי והחרדלי.
ל"תמים"
תשובה | 03-03-2020 7:23
המצע שלו הוא מצע אנטי יהודי שתומך בבניית טמפל בכותל!!!! לדת הרפורמית שבכלל לא מאמינה בקדושת הכותל!!!! ותומך בהרס קדושת השבת ותומך בהרס קדושת העם היהודי. אבל בהחלט הוא מוזמן לחזור בתשובה, וחברי תלם שלא ברור מה עושים במפלגה שלו מוזמנים אף הם לחזור לערכי היהדות ולהתנתק מהגולם הזה לפיד ששולט שם בכולם אבל אפילו ילדה קטנה בשם עמליה הצליחה בחסדי שמים לנצח אותו. עמליה=עמל ה' יתברך!!!
6
המדינה זקוקה לאיחוי ואתה זקוק לחזור בתשובה
לבני גנץ | 03-03-2020 7:21
הוריך היו שומרי תורה ומצוות ואתה בחרת בדרך של אנטי יהדות, של רפורמיות, של התבוללות, של המצאת דת חדשה. כך כתוב במצע שלך! ועכשיו ההזדמנות שלך לחזור לדרך אבותיך לעשות חושבים ולחזור להיות נאמן ליהדות. קודש מוכרח לשוב על כנו בתנועה הלאומית והציונית שלנו, כי רק עמו מקור חיים, ואז יחיה הוא בכחו גם את ערכי החול, אשר הוכנו ואשר עוד יוכנו להיות למסעדים, וזאת תהיה לנו דרך התשובה אשר תרפאנו מכל מחלותינו ותקרב את גאולתינו השלימה במהרה בימינו אמן . (הרב קוק, חזון הגאולה).
7
אדון גנץ
מישהו | 03-03-2020 8:48
מדבר על פגיעה בו???? מי קרא לנתניהו ארדואן??? צביעות של שמאלנים
מי קרא לגנץ
התמים | 03-03-2020 10:29
סוטה מין, מגמגם, בלתי כשיר, עבריין, סחיט, ועוד כהנה וכהנה ? נתן אשל, איש סודו של נתניהו, הסביר שבשינאה מלהיבים את המזרחיים.....דבר איתו.
8
אבל גמגמת כמו שרלילה במצוקה
אחד | 03-03-2020 14:58
גנץ שהפקיר את חיילי גולני וגנב כסף מהציבור. יא עילג מה חשבת שיקרה? בור ועם הארץ!