ישיבת ההסדר במודיעין: חצי ישיבה מפקדים קרביים

למעלה ממחצית התלמידים בישיבת ההסדר "מאיר הראל" הינם מפקדים קרביים בצה"ל, אתמול סיימו 7 בוגרים קורס מכ"ים (אחד מהם חניך מצטיין) והיום יסיימו 5 מט"קים מתלמידי הישיבה.

ישיבת ההסדר במודיעין: חצי ישיבה מפקדים קרביים
  הרב שנוולד והמכ"ים החדשים (ישיבת מודיעין)

אגף כוח אדם של צה"ל פרסם לאחרונה נתונים על פילוח גיוס הנוער בשירות הקרבי והיציאה לקצונה. במסגרת הנתונים ומקומה הראשון של העיר מודיעין, תלמידי ישיבת ההסדר "מאיר הראל" בעיר מצטרפים להצלחה.

בימים אלו שבים לישיבה  משרותם הצבאי תלמידי המחזור השישי של הישיבה,  כאשר יותר מ-50 אחוז מהם מפקדים קרביים בצה"ל. נתון זה גבוה מכל ישיבות ההסדר בארץ .

אמש (ד'), הסתיים עוד קורס מ"כים קרביים כשבין מסיימי הקורס שבעה לוחמים מישיבת ההסדר מאיר הראל במודיעין, שאחד אף הוכתר כחניך מצטיין, והיום מסתיים קורס מפקדי טנקים כשחמישה מהמט"קים החדשים הם בוגרי הישיבה.

ראש ישיבת ההסדר 'מאיר הראל' הרב (אל"מ במיל') אליעזר שנוולד:" אתם נושאים בנטל כפול, אתם שותפים בנטל הביטחוני בצורה איכותית ומשמעותית ובו בזמן אתם גם שותפים בנטל של בנין עולם התורה. אתם דוגמה מצוינת לכך שהדבר אפשרי, שניתן לשלב בין השניים מבלי לוותר על אחד מהם."

" בימים שהחברה הישראלית נקרעת סביב הסוגיה של השוויון בנטל, מחד, ובין הערך החשוב של עולם הישיבות ולימוד התורה מצד שני, תלמידי ישיבת ההסדר במודיעין מהווים מודל ודוגמה לכך שניתן לשלב בין שתי המשימות בצורה איכותית מבלי שאחת מהם תפגע. נתונים אלו מראים כי זה אפשרי לשלב בין השניים וחשוב לציין כי אחוזי המפקדים הקרביים בצה"ל, הוא הגבוה מכל ישיבות ההסדר בארץ."

ייחודה של ישיבת ההסדר במודיעין היא בתכנית ה"ששסדר", בה מוארך פרק השירות הצבאי וכן פרק הישיבה והמסלול הוא בן שש שנים ולא חמש כמו בישיבות האחרות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
תורה... גם לומדים שם?
שאלת תם | 17-02-2013 23:42
או שרק עסוקים בלהתפעל בהישגים צבאיים?
2
מאלה מסוגל לצמוח הרב אלישיב הבא?
עלובים | 17-02-2013 23:46
כמה עלובים אפשר להיות? משווים את אלו היונקים תורה משחר לידתם עם המסורתיים הללו שהתורה תהווה לא יותר מאשר תפאורה לחיים שלהם. ככאלה המרקדים על כמה חתונות אין תימה שכולם בזים לכם, גם החילונים וגם החרדים כיוון ששום דבר אמיתי לא יכול לצמוח מטיפוסים מבולבלים. אוי לה לתורה וליהדות אם ההמשך שלה יהיה תלוי במסורתיים-רפורמים שכאלה....
3
למי תהיה נתונה המחוייבות שלהם בעוד 20 שנה?
מוכרים דתיים שכאלה | 17-02-2013 23:49
בעוד 20 שנה הם יהיו חילונים עם כיפהל'ה קטנטנה, בערך כמו הנציגים שלהם בכנסת. היהדות יותר מדי רצינית מכדי שתהיה משחק בידי גישות אינפנטיליות שכאלה שלא מסוגלות להתבונן בעצמם ולהכיר בגידולי הפרא שהדרך שלהם מצמיחה ללא הרף.
4
מה בין רפורמי למסורתי?
אמת קנה | 17-02-2013 23:50
מסורתי - עושה מה שבא לו ויודע שהוא לא בסדר רפורמי - עושה מה שבא לו ובונה תיאוריה מדוע הוא כן בסדר לאיזו קבוצה שייכים הדתיים לאומיים?! בעיני התשובה ברורה.
5
אלה מסוגלים להעביר את הלפיד לדורות הבאים?!
תמיהה רבתי | 18-02-2013 10:27
6
איפה בדיוק השילוב
אופיר | 22-05-2014 0:03
וכי החיילים האלו תלמידי חכמים גדולים - כמו שיש להם תואר מ"כ שתהיה להם הסמכה לרבנות. ובכלל דברים כאלה מראים שישיבת הסדר אינה ישיבה - מקום בו גדלים בתורה, אלא בית הבראה רוחני המכין למטרה האמיתית- שירות בצבא הגנה לישמעאל