סוף לאתרוגים: הרשות השנייה תאזן את אמנון אברמוביץ'

פרשן ערוץ 2 אמנון אברמוביץ הודה בראיון בעיתון הארץ כי הוא מקדם את האג'נדה השמאלנית שלו בשידור חי, דרש מרכז תדמי"ת מהרשות השנייה לפעול לאיזון בעמדת הפרשן של חברת החדשות. בתשובה של יו"ר ועדת הטלויזיה ברשות השנייה הוא מודה: "נפעל בכדי למצוא פתרונות".

סוף לאתרוגים: הרשות השנייה תאזן את אמנון אברמוביץ'
  יאוזן. אברמוביץ (צילום מסך)

הסוף לאיתרוגים.

כשהאגודה לזכות הציבור לדעת, המליצה על אמנון אברמוביץ' כאחד מחמשת העיתונאים המעצבנים בתקשורת היא תיארה אותו במילים האלה:

"אמנון אברמוביץ' הוכיח לא פעם שאמינות קביעותיו מוטלת בספק. לפני ההתנתקות קבע כי "צריך לשמור על שרון כמו על אתרוג". לפני כשנה התחייב להידבק לנתניהו כמו זבובים אם לא יתחיל מהלכים מדיניים. הרגע הכי "מרשים" בקריירה שלו היה בנובמבר 99', כאשר עו"ד דן אבי- יצחק ציטט דברים קשים עליו, שעליהם הגיב אברמוביץ'באלגנטיות "רגע מה הולך פה.. אני מבקש לסגור לו את המיקרופון".

אברומביץ' נהנה מהיותו פרשן החדשות של הערוץ השני, כשבשידור חי הוא מטיף את משנתו השמאלנית לרבבות הצופים, כשהוא אפילו אינו מתכוון להסתיר זאת.

בראיון לעיתון הארץ בסוף השבוע האחרון הוא מצוטט כאומר: "אני חושב גם שהודות לעבודה של חלק מהתקשורת, ואני ביניהם, קולפה קליפתו החיצונית של בנט ומאסה גדולה של בוחרים עברה ממנו ליאיר לפיד."

בהמשך הכתבה מתואר אברמוביץ כמחזיק בדעות פוליטיות שמאלניות, וכי הוא מתנגד נחרצות לנתניהו, למדיניות של התיישבות ביהודה ובשומרון, לתקצוב החרדים ובעד הקמת מדינה פלשתינאית: "נכשלתי בדבר המרכזי, שהוא לשכנע במה שחשוב לי. וזה משולש הברמודה הישראלי: הכיבוש, תקצוב החרדים על מנת שיתמכו בכיבוש ותקציב הביטחון."

רוצים איזון

במכתב ששגרה חני לוז, ממרכז תדמי"ת לרשות השניה, היא דרשה לבטל את המצב בו מקדם אברמוביץ' את האג'נדה שלו, ללא כל איזון בעמדת הפרשן. במכתב ששגרה לוז היא כותבת בין השאר.

"לגיטימי שאלו דעותיו, אולם לחלוטין לא לגיטימי שהוא משתמש בבמה המסחרית-ציבורית שניתנה לו, על מנת להשפיע באופן ישיר ובוטה על הזירה הפוליטית. חמור מזה – לא ייתכן שחברת החדשות תאפשר לקדם אג'נדה מסויימת, בניגוד לתפקידה -להגיש חדשות מאוזנות, ולאפשר לצופים לשמוע אג'נדות שונות, כפי שנכתב מפורשות בכללי רשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו

בסוף המכתב דרשה לו לפעול לתיקון המצב הקיים, שאינו עולה בקנה אחד עם הצורך באיזון בשידור ועם הכללים של הרשות השנייה עצמה.

הבוקר (ד') הגיעה תשובתו של יו"ר ועדת הטלויזיה ברשות השנייה, יעקב שחם, בה הוא מודה כי חוסר האיזון הוא דבר בעייתי

"אני מוצא היגיון בטענותייך", כותב שחם"  ומוסיף, "יחד עם יו"ר מועצת הרשות השנייה, ד"ר אילן אבישר נפעל בכדי למצוא פתרונות לעולה ממכתבך ובמקביל אקיים שיחות עם יו"ר דירקטוריון חברת החדשות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
כמעט כל ערוץ 2 שמאלנים, זה שקוף, צריך ערוץ נייטראלי!!!!
jhho | 13-02-2013 15:52
2
אם היו קוראים לו אמנון בוזגלו היה עף כמו טיל ! ! !
עמוס | 13-02-2013 15:53
3
מה רוצים ממנו? שיהפוך להיות ימני?
דודו | 13-02-2013 23:49
זה האיש, אלה הן דעותיו, בין אם הוא מצהיר עליהן בגלוי ובין אם הוא אינו מצהיר עליהן. אין לבוא אליו בטרוניות. הממונים עליו, מתפקידם לדאוג לאיזון הדעות המושמעות.
4
הדבר היחיד שיכול לאזן אותו זה כדורים
אברם ביץ' | 14-02-2013 13:49
5
"העם לא עם גולן"
דוד גיל | 16-02-2013 21:32
צריך איזונים נוספים בתקשורת. למשל, ההשתלטות של אריה גולן על תכניות הבוקר ברשת ב'.
6
ל-1.
חרדי. | 21-02-2013 20:26
כמעט,אמרת? "לולי ה' עזרתה לי,אזי כמעט שכנה דומה (שר הגהינום) נפשי".
7
סוף סוף נתנקה מעט מהרפש השמאלני הזה,אבל זה לא הסוף
יורם יובל | 18-03-2013 18:23
הגיע הזמן לנקות קצת את השורות, להכניס רוח חדשה באורוות הטמאות והמצחינות של התשקורת הישראלית המכילה בוגדים חתרנים שונאי ישראל כמו אדון אברמוביץ' שמטמא את מסך הטלויזיה במשנתו השמאלנית נאלחת הנגועה בפאשיזם גזעני שמאלני אנטי יהודי טיפוסי של מכחישי שואה כמו אהובו של אברמוביץ'-אבו-אדולף מאזן !
8
איזה מכוער - מזל שנתנו לו להיות כתב ולא דוגמן.
אוראור | 12-03-2017 18:53
מצד שני - בפנים הוא יותר מכוער מאשר בחוץ - מיותר לציין.
9
אברמביץ
חיים | 18-02-2018 23:32
שונא את ביבי