הותר לפרסום: זהו הרב החשוד בניהול כת בירושלים

הותר לפרסום כי הרב אהרן רמתי, מנהל סמינר "באר מרים", הוא הבכיר שנעצר אמש בחשד להחזקת כת של עשרות נשים וילדים בתנאי עבדות. לצידו נעצרו 8 נשים החשודות בפעולה יחד איתו

הותר לפרסום: זהו הרב החשוד בניהול כת בירושלים
  הרב אהרן רמתי במעצרו אמש (צילום: חיים גולדברג\סרוגים)

הותר לפרסום כי הרב שנעצר אמש בחשד בניהול כת הוא הרב אהרן רמתי, מנהל סמינר "באר מרים" בשכונת הבוכרים בירושלים.  על פי החשד, עשרות נשים וילדים הוחזקו בכת בתנאי עבדות, ואף הותקפו על ידי הרב.

רמתי כבר נעצר בעבר בחשד לאיומים, כליאת שווא וקבלת דבר במרמה, אך בפעמים הקודמות הבנות התייצבו לצדו וטענו כי החשדות נגדו אינם נכונים. לבסוף הוא הואשם לפני כחודש בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות בטענה לקבלת תמיכות ממשרד החינוך שלא כדין. אתמול הוארך מעצרו עד ליום ראשון.

כזכור, ראשיתה של הפרשה הייתה בדיווחים שהגיעו לידי יחידת ההונאה ופשיעה כלכלית של מחוז ירושלים, מהם עלה חשד לקיומה של קהילה הפועלת במעטה של סמינר נשים שחיות יחד עם ילדיהם בדוחק וצפיפות במתחמי המגורים, כשבראש הסמינר עומד הרב שעפ"י החשד מבצע עבירות שונות כלפיהן וכלפי ילדיהן, וזאת במשך שנים ארוכות.

רפ"ק איזיק סימון, מפקד מחלק הונאה ופשיעה כלכלית בימ"ר ירושלים (באדיבות: דוברות המשטרה)

עם התקדמות החקירה שלוותה על ידי הפרקליטות, אספו חוקרי המשטרה לאורך החודשיים האחרונים עדויות וראיות שהצביעו על כך שהרב רמתי עומד בראשה של הקהילה, ועפ"י החשד שולט באופן אבסולוטי בחייהן של כ – 50 הנשים, המתגוררות במתחם ונתונות למרותו עד לכדי בידודן מהחברה ומבני משפחותיהן, ובנוסף עלה כי הילדים עד גיל 5, מוחזקים מדי יום במתחם בבידוד מוחלט. עוד עלה כי הרב נקט בדרכי ענישה שונות כנגד הנשים, וכי הן עובדות במקצועות שונים שאושרו על ידו – כשחלק משכרן מועבר ישירות לידיו, אותו משלשל לכיסו הפרטי.

אמש, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, פשטו כוחות המשטרה על המתחם בשכונת הבוכרים, ועצרו את הרב לצד 8 נשים נוספות שעפ"י החשד פעלו יחד עמו. כלל החשודים שנעצרו, הובאו לחקירה בחשד לעבירות עושק והחזקה בתנאי עבדות, שבסיומה יובאו מי מהם בפני בית משפט השלום לדיון בעניינם.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
סרוגים אם ציטטתם את הפרקליטות
שוש | 14-01-2020 16:08
ראוי שתאמרו מה אומר עורך דינו .משפט זה לא טענות הפרקליטות .צריך להיות תהליך מי אמר שטענותם נכונות
2
בן גביר עכשיו יצטרך לייצג אותו כמו בעבר
אפי | 14-01-2020 20:20
ואולי העיתוי לא מקרי