אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ראשי הימין סיכמו על תאריך הבחירות|לו"ז פוליטי שבועי

בשיחת טלפון של ראש הממשלה עם ראשי בלוק הימין סוכם על תאריך הבחירות ב- 3.3, מחר יתאמו סופית נציגי ליכוד עם כחול לבן את המועד וביום שני יחל הליך החקיקה בוועדה המסדרת, עד הפיזור ביום רביעי. לוח הזמנים המלא

ראשי הימין סיכמו על תאריך הבחירות|לו"ז פוליטי שבועי
  (צילום: הדס פרוש/ פלאש 90)

ראש הממשלה נתניהו ערך הערב (שבת) שיחת טלפון עם ראשי המפלגות בבלוק הימין הדתי, והחליטו על לוח הזמנים הפוליטי עד לפיזור הכנסת ביום רביעי בחצות.

שיחה נקבע באופן סופי על הקדמת הבחירות בשבוע ל- 3.3.12, – ז׳ באדר תש"פ ואילו בקשת ראשי המפלגות החרדיות לדחות זאת לסוף החוד לא נענתה.

בהמשך לכך, מחר יתאמו נציגי הליכוד השר זאב אלקין, השר יריב לוין ויו"ר הקואליציה מיקי זוהר עם יו"ר סיעת כחול לבן אבי ניסנקורן את מועדי החקיקה, כאשר המטרה כבר ביום שני להתחיל את הליך החקיקה שיעבור בוועדה המסדרת ולאחר מכן במליאת הכנסת – 3 קריאות.

מחר בבוקר תתקיים בשעה 12 ישיבת הממשלה, כשעל הפרק עניינים כרגיל, כמו הרחבת התכנית לדיור במחיר מופחת ופיתוח כלכלי של מחוז הצפון וצעדים משלימים לעיר חיפה.

ביום שישי עדכן היועץ המשפטי לכנסת איל ינון כי הצוותים המשפטיים במשרדו עוסקים בימים אלה בשני מהלכים סותרים: "אנחנו לא יכולים לבוא בלתי מוכנים לשני מהלכי חקיקה. כנראה שהבחירות יהיו ביום ג' ה-3 במרץ, וזה דורש תיקוני חקיקה בשבוע הבא כי התאריך המקורי שבו הן אמורות להתקיים הוא 10 במרץ, אבל זה יוצא בפורים".

ינון הוסיף כי "אנחנו לא יכולים להיות רגועים, שמא ביום רביעי ב-23:59 נקבל פתאום הודעה שיש ממשלת אחדות, שלפי הפרסומים תדרוש גם היא שינויי חקיקה כמו עיגון הרוטציה בחוק. אנחנו לא יכולים להגיע לדברים האלה לא מוכנים, כי הם קורים מרגע לרגע בהתרעות קצרות ביותר".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
3.3.3.3.3.3.
. | 07-12-2019 22:49
בחירות שלישיות. שלשה גושים. שלשה כתבי אישום. 333 עדים. ב- 03.03. מנה ראשונה אזני המן.
כיפה סרוגה מטמאים את עם ישראל בשחיתות ושפלות
מתנחל אבל ישר. | 07-12-2019 23:03
מטמאים מטמאים מטמאים מטמאים ומשחיתים את עם הקודש בשפלות ובסחי של שוחד מרמה והפרת אמונים בחסות מתנחלים.
2
נתניהו נבחר,
רק אמת! | 08-12-2019 0:50
הפעם אש בעניים הימין מנצח!!!!!!!!!!!!! הייתם בקרית שמנה ??? אש בעניים כולם פעילים!!!!!!!!!!
שריך סוררים וחברי גנבים כולו אוהב שוחד ורודף
ישעיהו | 08-12-2019 9:12
שריך סוררים וחברי גנבים כולו אוהב שוחד ורודף שלמונים.. בושה חרפה וכלימה שהציונות הדתית מדרדרת את עם ישראל לשפלות של שוחד מרמה והפרת אמונים.
3
המפלגות נתקעו בבוץ ולא מסוגלות להיחלץ
להקים ועדה קרואה | 08-12-2019 1:13
רק ממשלת מומחים של אישים מכובדים ומנוסים ולא פוליטיים, ושאין להם שאיפות פוליטיות יוכלו להושיע את העם. גיורא רום, עמוס גלעד, יעקב עמידרור, יוסי לנגוצקי...לדוגמא