אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מנכ"לית ועדת הבחירות: "אין עובדים, המחסנים ריקים"

אורלי עדס בתדרוך על היערכות לבחירות מתריעה: "אין לנו עובדים, המחסנים ריקים". על קיצור תקופת הבחירות: "אם מכווצים לאפס נוכל ב- 45 עד 50 יום, ואפילו 90 יום זה זמן קצר"

מנכ"לית ועדת הבחירות: "אין עובדים, המחסנים ריקים"

עוד בטרם פוזרה הכנסת, כינסה מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית עו"ד אורלי עדס  היום (חמישי) תדרוך תקשורתי על שלבי התארגנות והאתגרים איתם תידרש ועדת הבחירות המרכזית לקראת הבחירות לכנסת ה-23.

הצטרפו לשידור חי –לתדרוך של מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית עו"ד אורלי עדס, לאמצעי התקשורת על שלבי התארגנות והאתגרים איתם תידרש הוועדה לקראת הבחירות לכנסת ה-23, במידה והכנסת תפזר את עצמה על פי החוק.

פורסם על ידי ‏ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-22‏ ב- יום חמישי, 5 בדצמבר 2019

בתדרוך מהכנסת, המשילה עדס את מצב הוועדה לצבא שצריך לצאת למלחמה בלי חיילים: "זה אולי יישמע דרמטי, אבל אני מנסה להמחיש לכם מכאן. תשוו לעצמכם מצב, שכל הצבא כולל ואך ורק את הרמטכ"ל. אין בסיסים, אין חיילי חובה, אין גדודים או חטיבות, אין מחסני תחמושת,- ואומרים לרמטכ"ל 'היום בערב יוצאים למלחמה', אתם הייתם אומרים שזה בלתי אפשרי".

מדובר בצו 8, צריך שיתוף פעולה

עדס סיפרה על מבנה הוועדה: "אין לנו עובדים, אין ציוד המחסנים ריקים. ועדת הבחירות מונה צוות קטנצ'יק של 30 איש שעובד מהכנסת בימי שיגרה, בתקופת בחירות אנחנו מתרחבים ל- 1000 ועד הבחירות אנחנו סך הכל עם 45 אלף". היא קראה לראשי משרדי הממשלה כי "בזמן הקצר שעומד לרשותנו, העניין והשיתוף הפעולה של כל מנכ"לי המשרדים משלה ומנכ"ל הכנסת וכל מי שלוקח בתהליך, מדובר בצו 8. זה לא סיטואציה רגילה ואפילו לא מה שהיה לפני כמה חודשים".

על קיצור תקופת הבחירות היא אומרת ש"אם מכווצים לאפס מדובר ב- 45 עד 50 יום וזה לא ריאלי, 75 ימים יהיה קשה, גבולי ואפילו 90 יום זה זמן קצר".

נגד זיופים מספרת עדס: "רצינו לפתח קלפי שקופה, ולראות אם מחדירים. זה לא יכול להתבצע, התחלנו לבדוק את התהליך, אך על פי בדיקה אורך לפחות 8 חודשים ולכן זה ירד מהפרק".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
במדינות ארופאיות רבות עושים בחירות תוך 45 יום
שפירא | 05-12-2019 15:03
במדינות אירופאיות רבות עושים בחירות תוך 45 יום
2
לא ללכת להצביע. להחרים את הבחירות האלה
סימבה | 05-12-2019 15:20
העם אמר את דברו פעמיים. למה צריך לחזור על כל דבר שלוש פעמים?
3
האמת
שוקי | 06-12-2019 8:24
אם לא תהרגו את הרוסים שגרים בחיפה, אבא הלל סילבר 5 דירה6 יהיה בלאגן, סוף העולם