אגודת 'לדעת' תעתור נגד חוק ערוץ 10: "חקיקת בחירות"

'האגודה לזכות הציבור לדעת' נערכת להגשת עתירה לבג"צ כנגד החלטת הממשלה להעביר את חוק ערוץ 10. יו"ר האגודה: "ההחלטה עומדת בסתירה למדיניות בנוגע לחקיקה בתקופת בחירות".

אגודת 'לדעת' תעתור נגד חוק ערוץ 10: "חקיקת בחירות"
  יפנו לבג"צ. ערוץ 10

'האגודה לזכות הציבור לדעת' שלחה אתמול (ב') מכתב דחוף אל היועץ המשפטי לממשלה, כנגד ההחלטה לאשר את מתווה לוקר לחקיקה בנוגע להסדר בעניין ערוץ 10.

כזכור נמצא הערוץ בחובות כבדים לממשלה והמשך הפעלתו כרוך בחקיקה מיוחדת של הכנסת שתאפשר את פריסת החובות, אלא שחקיקה זו מתעכבת בשל יציאת הכנסת לפגרת בחירות, כשכעת מבקשים בממשלה לדון בחוק בישיבות פגרה מיוחדות ולאשר אותו בהליך בזק שימנע את סגירת הערוץ.

במכתבה טוענת האגודה כי לרשות בעלי הערוץ עמדו שנים על גבי שנים להסדיר את חובותיהם, אולם הם בחרו שלא לעשות זאת ואין לבעלי הערוץ ועובדיו להלין אלא על עצמם.

המכתב מציין את הפגיעה, הן בקבוצות שהתחרו על הפעלת ערוץ 10 ונדחו בשעתו, והן בשוויון מול החוק של זכייניות ערוץ 2.

עוד מציינים ב"לדעת" את העובדה כי בכל שנותיו שידר ערוץ 10 את החדשות מגבעתיים ולא מירושלים, בניגוד מפורש להתחייבות שנתן מראש בקבלו עליו את זיכיון הפעלת הערוץ- וזאת כהוכחה לזלזולו מלכתחילה בהתחייבויות.

פרופ' אלי פולק יו"ר האגודה: "הענקת הארכה נוספת, שלישית במספר, פירושה לשים לבוז וללעג את כל ההתחייבויות שנתן הערוץ למדינה עד היום. שלטון החוק נרמס ברגל גסה ע"י לחץ תקשורתי ואין פוצה פה ומצפצף".

מ"לדעת" נמסר כי הם נערכים להגשת עתירה לבג"צ ביממה הקרובה.

מי שמביע את תמיכתו בערוץ הוא יו"ר הועדה לביקורת המדינה, ח"כ אורי אריאל שפנה במכתב ליו"ר הכנסת בבקשה להקדים את הליכי החקיקה.

"גם בתקופת בחירות יש לפעול על מנת לשמור על רציפות שלטונית – שמירה על חופש הביטוי וכן חופש התעסוקה שיישלל ממאות משפחות בישראל בתקופה כלכלית קשה זאת נחשבים על פי כל הדעות כצורך חיוני ביותר הדורש את המשך הליך החקיקה. מציאות בה בגלל הליכים בירוקרטיים ייגרם עוול שלא ניתן לתיקון הינה מציאות בלתי נסבלת!" אמר אריאל.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
מכתב שרק מזרז את הפגיעה ב500 משפחות
קובי 123 | 18-12-2012 18:39
צר לי לקרוא את הכתבה ולשמוע על מכתב שמכיל כל כך הרבה חוסר דיוק. בתור צופה בכמה תוכניות בערוץ אני כיול לומר שזו בין הבמות היחידות בארץ שבאמת מיישמות את חופש הביטוי- אומרים שם את כל מה שלא נעים לכולם לשמוע- האמת!, וזו הסיבה האמיתית היחידה שבגללה סוחבים את השארת הערוץ. יש להם את היכולת להחזיר את החובות, זה לא ייםגע באף אחד מאיתנו- בסך הכל נרוויח טלוויזיה במיטבה.
2
אוי מלקק לערוץ 10 השמאלני
אלדד-תומך בעצמה לשיר | 21-12-2012 2:13