אהבה חוצת מגזרים: זוגות מעורבים חושפים | דוד ודוידה

אומרים שאהבה חוצה גבולות, אך האם היא באמת יכולה לגשר בין מגזרים? לכבוד ט"ו באב, זוגות מעורבים שמאמינים שהאהבה מסוגלת לאחד דתיים וחילונים בבית אחד מגלים איך מגשרים על הפערים הרבים? ואיזה טיפ יש להם לתת לזוגיות מאושרת | פרויקט ט"ו באב בסרוגים

בזמן שהשסע בין חילוניים לדתיים גודל מיום ליום במרחב הציבורי בישראל ומלחמות על הפרדה וכפייה דתית, הפכו לעניין שבשגרה. ישנם זוגות מעורבים רבים שמצליחים לשלב בבית אחד אורח חיים דתי וחילוני. אז האם אהבה באמת יכולה לגשר בין מגזרים?

לכבוד ט"ו באב, מערכת סרוגים יצאה לבדוק עם זוגות מעורבים שמאמינים שהאהבה מסוגלת לאחד דתיים וחילונים בבית אחד ולהבין מהם איך מגשרים על הפערים הרבים? ואיזה טיפ יש להם לתת לזוגיות מאושרת.

דוד ודוידה ולאמן

דוד (34) ודוידה (33) ולאמן מתקוע, מפעילים יחד סטודיו לאמנות. נשואים 10 שנים עם 4 ילדים. דוידה יועצת הלכה ואשת תלמוד, ודוד מתחיל סטאז' ברפואה בקרוב.

איך הכרתם? "הדרכנו יחד בתכנית קיץ מגוונת שמפגישה דתיים וחילונים אמריקאים וישראלים. אנחנו בדיוק חוגגים עשור יחד".

איך זה להיות זוג מעורב? "זו מציאות שמעודדת ומחייבת אותנו להיות מחוברים למה שחשוב לנו באמת. כמו בכל זוגיות, לפעמים הקשיים מקבלים צורה דרך השוני בין בני הזוג, אבל ככלל, זה מביא עניין ורעננות לקשר שלנו".

הדבר שאתם הכי אוהבים בזוגיות שלכם: "ההזמנה התמידית לשתף את מה שאנחנו רוצים ואת מי שאנחנו באמת. זה מאפשר קבלה, פתיחות וחופש להיות עצמנו בתוך הזוגיות".

האתגר בזוגיות שלכם: "אתגרים עולים כשכל אחד הולך לאיבוד במחשבות כמו 'לא מעריכים אותי', 'אני לבד', ו'אני לא מספיק' ואז מפרש את המציאות בהתאם. כשאנחנו חוזרים למודעות שאלו 'סיפורים' שאנחנו מספרים לעצמנו ופתוחים למציאות אחרת, חוזרים להרגיש את הביחד, ההערכה והאהבה שבינינו".

טיפ לזוגיות טובה: "תמיד לתקשר את מה שמרגישים, לא לשמור דברים בבטן, לנסות לקחת הכל בפרופורציות ולצחוק הרבה"

לזוגות נוספים:

עוד באותו נושא

"דת לא הייתה סיבה מספיק טובה לוותר": זוגות מעורבים משתפים

עוד באותו נושא

"בגלל הפערים הדתיים, אין שיפוט": זוגות מעורבים משתפים


9

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
תפסתי עכשיו שיש כאן פרויקט
אריאל | 15-08-2019 21:59
שמטרתו לעודד נישואים בין דתיים לחילוניים. בושה לסרוגים.
2
יועצת הלכה וברברת לתלמוד בחוף מעורב עם בעל
חלם | 16-08-2019 6:42
חילוני?! מה מעורב בזוג הזה? חילוני עם לייט?? זה הכי קרוב שיש!!
חבל
shi | 21-08-2019 10:21
לא יודע מה לחשוב עליך, אבל ברור שאתה לא מצליח להבין, כי המח שלך לא מגיע מקירוב, הוא כ''כ מעוות ולא כל דבר שאסור ברמה הדתית שלך, ההלכה תאסור בכל מצב.
3
מתי כבר
נרקומן של סנסציות | 25-08-2019 12:36
נתחיל לראות זוגות מעורבים של ערבים ויהודיות או ערביות ויהודים או חתולים ויהודיות או אתונות ויהודים. לא יכולים יותר חייבים לספק לנו בידור על בסיס יומי על בסיס שעתוני ועל בסיס רגעי. קדימה להזריק לנו את כל ההבלים שעוברים לכם בראש. הכל מותר והכל אפשרי כאן במדינת הסרוגייאדה חיים להם באושר ובעושר סדום ועמורה בהכשר הרב רמי הרב דני והרב יוסקה (ההוא עם סנדלי הטבע והג'נס)