בן ארי מפתיע: אני נגד סגירת מעריב

ח"כ מיכאל בן ארי מתנגד לסגירת 'מעריב': "מדובר בעיתון מקצועי שמרבית אנשיו באו לעשות תקשורת הוגנת לא תמצאו בעיתון הזה קו אנטי ציוני ולא קמפיינים פוליטיים מתוזמנים ומכוונים".

בן ארי מפתיע: אני נגד סגירת מעריב
  בעד מעריב. בן ארי (פלאש90)

עיתון 'מעריב' מקבל הבוקר חיזוק דווקא מחוגי הימין.

בעוד בחוגי הימין, מקבלים בחיוך או בשלוות נפש את סגירתו הצפויה של עיתון מעריב, פרסם הבוקר (ד'), ח"כ מיכאל בן ארי, קרוב לודאי הח"כ הימני ביותר בכנסת הודעה בעמוד הפייסבוק שלו המתנגדת לסגירת העיתון 'מעריב'.

"אני רוצה לומר משהוא שאולי הוא לא כל כך מקובל ובטח יעורר הרבה תגובות אבל אני נגד סגירת מעריב.", כותב בן ארי.

העיתון נמצא בקשיים כלכליים, נמכר לאחרונה מאיש העסקים נוחי דנקנר, לאיש העסקים הדתי שלמה בן צבי, בעליו של העיתון 'מקור ראשון'. עובדי העיתון קיבלו רק שליש ממשכורת אוגוסט, ועדיין לא ברור אם יקבלו את משכורת ספטמבר.

"נכון, גם במעריב לא חסרים עיתונאים שמאלנים אגרסיביים שמשתלבים במפת העיתונות הכללית בארץ שהיא בעיקרה שופר של אדון מסוים (בין אם לאדון קוראים יאיר לפיד, או ביבי נתניהו) ומורכבת ברובה מאנשים צבועים שרוממות חופש הביטוי בגרונם אך בפועל הם אנשים חשוכים, סותמי פיות שלעולם לא יעלו אותי לשידור (קרן נוייבך לדוגמה)", מסביר בן ארי.

"ואולם בתוך ים התקשורת המגוייסת הזאת, מעריב יוצא דופן. מדובר בעיתון מקצועי שמרבית אנשיו באו לעשות תקשורת הוגנת ויש שם מגוון דעות רחב. כמו כן, לא תמצאו בעיתון הזה קו אנטי ציוני ולא קמפיינים פוליטיים מתוזמנים ומכוונים."

"לכן לטעמי אסור שמעריב ייסגר וגם אנחנו בימין צריכים לעמוד על זכותו של העיתון הזה להתקיים…. ויש גם עוד סיבה."

בן ארי מוסיף כי אלפיים עובדי העיתון שמשתכרים משכורת ממוצעת יפוטרו ללא קבלת פיצויים: "לשלוח אלפיים עובדים הביתה אפילו מבלי לדאוג לזכויות אלמנטריות שלהם זה דבר שרק ממשלה אטומת לב יכולה לעשות. הממשלה חייבת להתערב, צריך לשמור על מקום העובדה של אלפי בתי אב וגם על שמורת טבע עיתונאית הוגנת וראויה." מסכם בן ארי.

לפני כשבועיים, עמד העיתון על סף סגירה, ורק הזרמה של 15 מיליון ש"ח, הביאה להמשך הפעלת העיתון עד אחר החגים. העובדים מנהלים מאבק והפגנות נגד דנקנר כשהם חוששים כי יפוטרו ללא קבלת פיצויים, אחרי שלא הוזרמו כספים לקרן הפיצויים שלהם.

העתיד של העיתון לא ברור, כשטרם ידוע מהם תוכניותיו של בן צבי למותג 'מעריב', כשהתחזיות נעות בין סגירת העיתון מעריב ושילוב העובדים בתוך מקור ראשון (כמו שנעשה ב'הצופה') ובין המשך קיומם של שני העיתונים, תוך דילול צוות העובדים במעריב, כשהתחזית הפסימית מבחינת העובדים, היא פיטורי כל העובדים, וקליטתם של חלק מהם מחדש.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
שיט,ואני מנסה פה ליצור באמצעות טוקבקים תחושה שמעריב
נתן אשל | 20-09-2012 2:46
ימני. הכי קטע שהרוב קונים את מאות התגובות הממומנות שלי,באדיבות שרה'לה.