דרמה במפרץ: איראן ניסתה להשתלט על ספינה בריטית

בריטניה אישרה כי שלוש ספינות איראניות ניסו להשתלט על ספינה בריטית במיצרי הורמוז. ככל הנראה, האירוע מגיע כתגובה למעצר של מיכלית נפט איראנית שהייתה בדרכה לסוריה- אך במשמרות המהפכה הכחישו מעורבות

דרמה במפרץ: איראן ניסתה להשתלט על ספינה בריטית
  מיכלית הנפט הבריטית שנעצרה (צילום: שאטרסטוק)

דרמה במפרץ הפרסי: בריטניה הודיעה היום (חמישי) כי שלוש ספינות איראניות ניסו להשתלט על ספינה בריטית במצרי הורמוז- אך כשלו במאמץ לאחר מאבק עם צוות הספינה.

לפי הדיווח ברשת CNN, מיכלית הנפט "The British Heritage" הייתה בדרכה מסעודיה לבריטניה- כשמספר סירות איראניות התקרבו אליה וקראו לה לעצור ולשנות כיוון. בשלב הזה הכוחות ניסו להשתלט על הספינה- כשנסיון המעצר תועד על ידי כלי טיס אמריקני שהיה בשמיים מעל המפרץ הפרסי. בתגובה, ספינת מלחמה של הצי הבריטי שליוותה את מכלית הנפט במפרץ הפרסי כיוונה נשק לעבר הסירות האיראניות, קראה להן להתרחק והצליחה לסכל את מעצר המכלית.

על פי ההערכות, נסיון ההשתלטות הגיע כתגובה למקרה מלפני שבוע, שבו הרשויות בגיברלטר הבריטית עצרו מיכלית נפט איראנית שהייתה בדרכה לסוריה. אמש נשיא איראן חסן רוחאני איים כי בריטניה עלולה להתמודד עם השלכות בעקבות המעצר- כשלדבריו, "בריטניה יזמה את חוסר הביטחון, והיא תבין את ההשלכות לכך מאוחר יותר". עם זאת, במשמרות המהפכה הכחישו כי ניסו לעצור את המיכלית הבריטית.

בעקבות האירוע, הממשלה בלונדון הביעה את דאגתה מהמהלך האיראני. "אנחנו מודאגים מאד מהפעולה הזו, וממשיכים לקרוא לרשויות האיראניות להרגיע את המצב באזור ולחזור בהן מההסלמה שמתרחשת כעת" אמרו בהודעתם.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו