אורלב ל'סרוגים': אינני רואה שום אסון בסגירת ערוץ 10

בעוד ערוץ 10 מחריף את המאבק נגד הממשלה, ח"כ זבולון אורלב לא מתרשם מהאיום בסגירת הערוץ ואומר ל'סרוגים': "אי אפשר להחזיק את המדינה בגרון ולאנוס אותה לשנות את תנאי הזכיון תחת האיום על סגירת הערוץ". על הערוץ עצמו הוא אמר: אין הבדל מהותי בינו לבין ערוץ 2.

אורלב ל'סרוגים': אינני רואה שום אסון בסגירת ערוץ 10
  לא מתרגש. אורלב (פלאש90)

זבולון אורלב אינו מתרשם מהאיום בסגירת ערוץ 10.

על רקע המאבק שמנהלים ראשי הערוץ נגד הממשלה, בעקבות מצבו הכלכלי הרעוע בו נמצא הערוץ.

הערוץ שנמצא בחובות כבדים, וכעת דורשת הממשלה לחלוט 45 מיליוני שקלים מבעלי המניות כדי לשלם את חובות הערוץ, מה שיביא לקריסתו.

בימים האחרונים, פתחו עובד הערוץ במאבק לבטל את דרישת הממשלה לתשלום החוב, כשהם מאיימים כי אי פריסת החוב, תוביל לסגירת הערוץ ולפיטורי כ-500 עובדיו.

בשיחה עם ח"כ זבולון אורלב, חבר ועדת הכספים של הכנסת הוא אומר ל'סרוגים' כי הוא אינו מתרשם מאיומי אנשי הערוץ: "אני שולל את המצב שבזמן המכרז על הערוץ מגישי ההצעה מבטיחים הרים וגבעות הן מבחינת תכנים והיתכנות כספית, ולאחר קבלת הזכיון מתחילה שחיקה ואי עמידה בהתחייבויות, כשמנהליו ועובדיו מהלכים אימים שאם לא ינתנו להם הקלות הערוץ יסגר."

"אינני רואה שום אסון בסגירת אף ערוץ שלא מסוגל לעמוד בהתחייבויות שלקח על עצמו. אני אומר את זה על ערוץ 10 ועל כל ערוץ אחר שנמצא בזכיון ציבורי."

על הדרישה מצד הערוץ לבטל את תשלום החובות, אומר אורלב: "אי אפשר להחזיק את המדינה בגרון ולאנוס אותה לשנות את תנאי הזכיון תחת האיום על סגירת הערוץ, כדי לקבל ויתורים כספיים. אם הערוץ לא יכול לתפקד, שיחזיר את הזכיון למדינה, היא תפרסם מכרז חדש ובעל זכיון אחר יפעיל את הערוץ."

ראשי המאבק אומרים כי סגירת הערוץ, תביא גם לפגיעה בדמוקרטיה, בכך שערוץ חדשות מרכזי בישראל יסגר. מה דעתך על כך?

בעיני הפגיעה החמורה בדמוקרטיה היא שבעלי הזכיון מקבלים דבר במרמה כשהם אינם עומדים בהתחייבויות שלהם, כשהם שוללים מחברות אחרות את האפשרות לקבל את הזכיון על הפעלת הערוץ.

אינני רואה הבדלים מהותיים בין ערוץ 10 לבין ערוץ 2. הם למעשה במידה רבה מהווים כפילים, ולכן אינני רואה באופן עקרוני פגיעה בדמוקרטיה, אם ערוץ 10 יחליט להסגר, קולו ימשיך להשמע בערוץ 2.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
דתיים לאומיים - גיס חמישי, בסוף יעשו פה הפיכה
קורא | 21-08-2012 13:51
מעדיף ערבים על פניהם
2
אני דווקא רואה בעיה גדולה בסגירת מקום העבודה שלי
חגי | 21-08-2012 14:07
מר אורלב מעבר לדיבורים שלך על החובות למיניהם שאף אחד לא דיבר אפילו על מחיקתם. יש כאן מאות עובדים ביניהם אני שיפוטרו. דווקא סמכתי עליך. כנראה שתצטרך למצוא קולות במקומות אחרים - לא אצלי
3
2
| 21-08-2012 14:40
4
ל-2
שי | 21-08-2012 15:24
חגי, ככה זה בעולם: מפעל כושל מתייעל או שסוגר את שעריו אחת ולתמיד. לא רואה שום סיבה שלא לנהוג כך כשמדובר בערוץ טלוויזיה כושל (בפרט בעידן האינטרט שבו לא חסרים אמצעי תקשורת מגוונים ומאוזנים). אני לא צריך לשלם את משכורתך מכספי המסים שלי, מצטער.
5
ל-4, שי
| 22-08-2012 7:48
צודק בהחלט!