מקור ראשון מתחזק, 'בשבע' נחלש וגלי ישראל בעליה קלה

מדד ה TGI - נתוני החשיפה לעיתונות ולתקשורת מלמדים כי בתקשורת המגזרית 'מקור ראשון' מתחזק ב0.4% בשנה האחרונה. 'בשבע' הוא עדיין השבועון הבולט אך נמצא במגמת החלשות, כשהשנה הוא ירד ב0.7% בשיעור החשיפה. 'רדיו גלי ישראל' רשם עליה קטנה וקול ברמה מוביל בתחנות החרדיות. הנתונים המלאים.

מקור ראשון מתחזק, 'בשבע' נחלש וגלי ישראל בעליה קלה
  מקור ראשון בעליה.

סקר TGI – נתוני החשיפה לרדיו ולעיתונות שמתפרסם היום (ד') מצביע על מגמת שינוי בכלי התקשורת של המגזר.

בעוד בעיתונים הגדולים נשמרת יציבות כש'ישראל היום' ממשיך להיות העיתון הנפוץ במדינה עם 38.1% בימי חול, כשאחריו ידיעות אחרונות מצמצם במעט את הפער עם 36.1%. מעריב מדשדש הרחק מאחור עם 11.1% בלבד (ירידה של 1.7% משנה שעברה) והארץ עם 7.2.

בסוף השבוע שומר ידיעות על הבכורה עם 43.1% (ירידה של 0.6) ישראל היום עם 31.8 (עלייה של 1.2%) ומעריב הרחק מאחור עם 12.8% קרוב יותר להארץ עם 7.7%.

בעיתונות המגזרית שומר 'בשבע' על הבכורה עם 5.2% אך רושם ירידה של 0.7% מאז השנה שעברה, ועל פי הנתונים החצי שנתיים הוא נמצא במגמה של ירידה בשנתיים האחרונות.

השינויים ב'מקור ראשון' לעומת זאת כנראה מוכיחים את עצמם, כשלאחר הנפילה הגדולה לפני כשנתיים, בה צנח העיתון בקרוב לשליש, נרשמת עליה מתונה וכעת הוא עומד על 3.6% בשנה האחרונה (עליה של חצי אחוז) ושל 3.8% בחצי השנה האחרונה.

שלמה בן צבי, מו"ל ועורך ראשי של העיתון 'מקור ראשון': "עיתון 'מקור ראשון' לא עוצר לרגע. אנו במגמת גידול עקבית ונמשכת. אנו מאמינים כי מגמה זו תמשיך ותתחזק במהלך השנה הקרובה יחד עם המשך הפיתוח וההשקעה בתוכן של העיתון".

ברדיו המגמה נשמרת

בגזרת הרדיו עדיין מחולקת רוב העוגה לקול ישראל ולתחנות גלי צה"ל.

גלגל"צ ממשיכה להוביל עם שיעור האזנה של 27.3% (ירידה של 1.5% משנה שעברה) כשאחריה רשת ב' של קול ישראל עם 24.7% (ירידה של 1.7%). גלי צה"ל צמודה אליה עם עליה חדה של 3.3% שנותנות שיעור האזנה של 23.6%. רשת ג' עם 10.9.

בתחנות הדתיות והחרדיות שומרת תחנת 'רדיו קול ברמה' על המקום הראשון עם 4.3% האזנה, כשלאחריה רשת א'/רשת מורשת של קול ישראל עם 4%, רדיו קול חי ממשיך במגמת הירידה ועומד על 3.6% האזנה (ירידה של 0.6% מלפני חצי שנה).

ברדיו גלי ישראל, רושמים עליה קטנה של 0.1% מאז הסקר הקודם לפני חצי שנה, כשכעת הם עומדים על אחוז שלם של מאזיני הרדיו.

מנכ"ל רדיו קול ברמה, ירון קנר, מסר ל'סרוגים': "נתוני הסקר האחרון ממשיכים את מגמת העלייה של התחנה ומיצובה במקום הראשון בקרב המגזר הדתי, המסורתי והחרדי. אין אח ורע לכך שגוף תקשורת צעיר, תוך 3 שנים מיום הקמתו חולף על פני אמצעי תקשורת ותיקים ומתברג לצמרת תחנות הרדיו בישראל".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
עיתון בשבע עיתון חסר תוכן פרסום מודעות יקר מאד
שמואל | 25-07-2012 13:32
והכל כדי לממן את הוצאותיו המרובות של היו"ר (רכב, מזכירות, משרד, חופשות ועוד) וכמובן הדעות והמודעות רק בהתאמה לבעלים (משפחת מלמד מבית אל) וללא קשר למציאות ולעובדות אחד שעבד שם כמה שנים ויודע טוב מאד איך מכונת הכסף הזו עובדת
2
הנתונים והפרשנות של האתר הזה חובבניים
רון | 25-07-2012 14:10
העלייה במקור ראשון נבלמה לאחר שבפעם האחרנה הצליחו לעלות ב40% ועכשיו רק בפחות מ10% יש לי חבר שעובד שם וכל העיתון באבל... כמו שזה נראה העלייה נבלמה בגלל השינויים, הם השקיעו מיליונים בעיתון יום חמישי עד שסגרו אותו כמו שהם תמיד סוגרים.... בקיצור חברים תיצמדו לעובדות
3
ירדה קרנו (של הבן צבי)
| 01-08-2012 20:12
ה"כתבה" הזו היא קומוניקט שקרי פרי דמיונו הקודח של העושק המורשה שלוימל'ה בן צבי.
4
חבל מאוד על הכתבה הטיפשית הזאת
מיטל | 12-08-2012 15:26
אתם חושבים שכולם מטומטמים ולא מבינים שקיבלתם כתבה מיחסי הציבור של העיתון? אתם מבזים את עצמכם. מקור ראשון צימצם יותר מחצי מהעיתון בפחות מחודש וכמעט שאין יותר מוספים חוץ מהמגזין הדוחה מוצ"ש.אין כלכלה ואין ספורט והורידו את סוכריות וצימצמו דפים בדיוקן בנוסף לא עונים למנויים שמתקשרים לבטל. חבל שאתם כותבים כתבה דבילית כזאת ומנותקת מהמציאות