אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אזרחי כבוד של השומרון: יריב אופנהיימר ומיכאל ספרד

במועצה האזורית שומרון החליטו להעניק הערב אזרחות כבוד ליו"ר שלום עכשיו ולפקרליט ארגוני השמאל "על תרומתם הגדול לקידום הישובים ולאישור תכניות המתאר" של הישובים קריית נטפים, ברוכין ורחלים. וכן על"התיעוד ההיסטורי של התפתחות ההתיישבות למען הדורות הבאים".

אזרחי כבוד של השומרון: יריב אופנהיימר ומיכאל ספרד
  אזרח כבוד בשומרון. אופנהיימר (פלאש90)

מליאת המועצה האזורית שומרון התכנסה השבוע לישיבה מיוחדת בישוב ברוכין, לציון החתימה על תכנית המתאר של הישוב.

את הישוב הקימה המדינה מתוקף החלטת ממשלה בשנות השמונים, אך במשך שנים נמנע שר הבטחון מלאשר את תכנית המתאר שלו, דבר שהפך אותו מאז דו"ח טליה ששון ל"מאחז בלתי מורשה", אשר אי אפשר היה לבנות בו אפילו גני ילדים ומעונות יום.

מה שזירז את חתימת התב"ע (תוכנית בינוי ערים) על הישוב היא עתירה של ארגון שמאל קיצוני כנגד בתים בישוב.

בעקבות העתירה הביאה מועצת שומרון עשרות חברי כנסת ושרים לסיורים במקום, ולאחר שראו בעינים את האבסורד ונוכחו כי מדובר בהתעללות בתושבים בישוב שהוקם ע"י המדינה, הודיעה המדינה לבג"צ כי היא מקדמת את החתימה האחרונה על תכנית המתאר ומסיימת את הליכי אישור הישוב.

בישוב קרית נטפים שקיבל את החתימה על התב"ע לאחר עתירה של ארגון השמאל הקיצוני "שלום עכשיו" וה'מאחז' רחלים' לאחר עתירה דומה של ארגון השמאל הקיצוני "יש דין", החליטה מליאת המועצה האזורית שומרון בישיבתה בברוכין להעניק אזרחות כבוד ליריב אופנהיימר מזכ"ל שלום עכשיו ולעו"ד מיכאל ספרד מגיש העתירות של "יש דין".

התעודות, אשר לא בטוח כי מקבליהן ישמחו כל כך לקבל את ההוקרה בהן, ניתנו על ה"תרומה" בפועל שהרימו אופנהיימר וספרד לסיום האישורים לתכניות המתאר של שלושת הישובים, וכן על "תיעוד ההתפתחות והבניה של מפעל ההתיישבות למען הדורות הבאים – והכל מכספי מדינות אירופה".

הנחות בספריות ובמועדונים ביש"ע

בתעודות אזרחות הכבוד, ששיגרה אליהם מזכירות המועצה האזורית שומרון, נכתב:

"מליאת המועצה האזורית שומרון מעניקה בזאת אזרחות למר יריב אופנהיימר, מזכ"ל 'שלום עכשיו':

כהכרה והוקרה על פעולותיך, שהובילו לתרומה ייחודית של פיתוח ואכלוס השומרון בפרט ויו”ש בכלל. על פעולותיך, אשר מפרסמות את הגידול המבורך, איכות החיים ויופי הישובים שלנו בתקשורת. על עתירות שהובילו לאישורים של שכונות וישובים לאחר שנים של סבל. על תיעוד ופרסום קפדניים של ההתפתחות והגידול המרנינים של היישובים והעלאת המורל והשמחה של אוהבי הארץ וכלל העם בישראל –  ועל ביצוע כל הפעילות המבורכת הזו על חשבון משלמי המיסים של מדינות עויינות מאירופה ומבלי לגזול אגורה ממשלם המיסים הישראלי".

בישיבת המליאה הסביר ראש המועצה גרשון מסיקה את הנימוקים לאקט סמלי-לעגני זה: "תושבי הישובים חיו מאז דו"ח טליה ששון ללא אפשרות לבנות או לפתח את הישוב, דבר שגרם להם סבל קשה. בעקבות העתירה של 'שלום עכשיו' כנגד שכונה שנבנתה בישוב, הממשלה היתה צריכה להגיע סוף סוף להכרעה הפשוטה והברורה מאליה כשמדובר בישוב שהמדינה הקימה ולחתום על תכנית המתאר של הישוב. כמו כן, בברוכין ורחלים – עתירה של 'יש דין' זהו מקרה ברור של 'בא לקלל ונמצא מברך', ובצורה אסטרטגית ."

יועץ ראש המועצה יוסי דגן פירט את הפריבילגיות להן יזכו מקבלי התעודות: "כמו כל תואר יוקרתי, גם אזרחות הכבוד מקנה למקבליה המכובדים גם הטבות.  באם יחפצו להתגורר במועצה אשר לה תרמו כה רבות ואשר זיכתה אותם בכבוד גדול כזה, יקבלו הזוכים הנחה בספריות ובחוגי התרבות בישובים, וכן זיכוי-הנחה במרכז הכושר והמסעדות בקאנטרי של השומרון ובהיכל התרבות באריאל".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
מעשה לעגני ורדוד. אמה יעזור למסיקה? הוא צריך להתבייש
לא חשוב | 25-07-2012 9:36
2
כעת מחכים רק לשיר של אריאל זילבר לטכס
אחד | 25-07-2012 12:07
3
דגן, שיחקת אותה!
משה | 26-07-2012 0:55
4
דגן, על הגובה
משה | 26-07-2012 0:56
אתה מתמודד על רשות הבית היהודי? אולי כדאי להריץ את אופנהיימר?
5
לטליה הפותה בששון מגיע גם כן
מסמר חלוד | 30-07-2012 11:19
מי שידעה להביא לשיא את נושא ההיתישבות ביו"ש היא גברת טליה ששון.אלופת השינאה ללא כל מיתחרה,סכסכנית מיקצועית,אם כבר פרס על קידום ההיתישבות-היא ראשונה ביין השווים.