אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אדלשטיין מצהיר: נבטל את ההתנתקות בצפון השומרון

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון ויו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין הובילו הבוקר 10 חכים חדשים לחומש. החכים ויור הכנסת הביעו עמדה ברורה בעד הכנסת הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון לקווי היסוד של הממשלה

אדלשטיין מצהיר: נבטל את ההתנתקות בצפון השומרון

המשא ומתן הקואליציוני: ח"כים בליכוד מאותתים לנתניהו: בעד החוק לביטול חוק ההתנתקות. 10 חכים ויו"ר הכנסת עלו היום (חמישי) ליישוב חומש שנעקר בתכנית ההתנתקות ב2005, יחד עם ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן

ראש המועצה האזורית שומרון המוביל בימים אלו קמפיין יחד עם מגורשי חומש שאנור להכנסת הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות לקווי היסוד של הממשלה על פי דרישת איחוד מפלגות הימין אמר: "30 חכים מתוך 35 בליכוד בעד החוק, וכך גם רוב השרים. הכדור בידיים של נתניהו. ההסתתרות מאחורי האמריקאים בקבלת החלטה כל כך חשובה לא מקובלת. הגיע הזמן לתקן את העוול של עקירת הישובים והתושבים מגוש קטיף וצפון השומרון, ובצפון השומרון הדבר אפשרי שכן הישובים בניגוד לגוש קטיף נשארו בשליטה ישראלית מלאה. אני קורא לראש הממשלה להוביל את המהלך הזה שאין מוסרי וצודק ממנו".

יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין הצהיר בעת העלייה: "צריך לזכור שחומש שאנור גנים וכדים נעקרו ללא כל תכלית ראויה צריך לעשות צעד מינימאלי. לבטל את חוק ההתנתקות מצפון השומרון חברי המחוקקים. זו תהיה המשימה שלנו. בכנסת ה 21 לבטל את החקיקה הזו בהתרשמות מההיענות תוך יומיים לעלייה הזו לחומש, אני חושב שאנחנו נמצא לא מעט תמיכה למהלך הזה"

פשע עקירת היישובים מצפון השומרון

מתוך עשרת חברי הכנסת שעלו ליישוב חומש, 8 מהחכים שעלו הם של הליכוד ושניים של איחוד מפלגות הימין. בין חברי הכנסת מהליכוד עלו היום: ח"כ מיקי זוהר, ח"כ אריאל קלנר, ח"כ אתי עטיה, ח"כ מיכל שיר, ח"כ שלמה קרעי, ח"כ אסנת מארק, חכ קטי שטרית, חכ אמיר אוחנה. ומאיחוד מפלגות הימין: ח"כ עידית סילמן, ח"כ אופיר סופר ואורית סטרוק שצפויה להצטרף לכנסת לאחר הפעלת החוק הנורווגי באיחוד מפלגות הימין.

חברי הכנסת במגדל המים בחומש (צילום: רועי חדי)

חכ אריאל קלנר: "לפני 14 שנה התבצע פשע עקירת היישובים מצפון השומרון. אז משום מה, כל "אבירי" הדמוקרטיה וזכויות המיעוטים לא רק שנאלמו דום, אלא גם היו אלה שדחפו את הבולדוזרים בכל הכוח. את הטעות הזו אפשר וצריך לתקן. יש להקים את יישובי צפון השומרון מחדש כחלק מתיקון העוול והאיוולת".

חכ אסנת מארק: "מה שקורה עם הישוב בשומרון הוא האבסורד בהתגלמותו. מדינת ישראל עשתה טעות הסטורית כשהחליטה לפנות אותו והיום הוא עומד נטוש.משפחות נעקרו מביתם כדי לקדם איזה תהליך שלום דמיוני והתוצאה היא שאין שלום ואין בית.חייבים לחזור לשנור. נעשה הכל כדי להסדיר את זה".

חברת הכנסת עידית סילמן (הבית היהודי): "הסיור הבוקר בחומש בין המדרכות הנטושות והשרידים של הגנים העלה זכרונות של ימי ההתנתקות הקשים.הסיור, רק חידד את הצורך לחזור להתיישב בצפון השומרון ולבטל את חוק ההתנתקות באזור. אני מחזקת את ידידי ראש מועצת השומרון יוסי דגן וסגנו דוידי בן ציון על עשייתם הברוכה למען ההתיישבות, למען התושבים בשומרון, למען ארץ ישראל ותורת ישראל. אנו נמשיך לעמוד על דרישותנו המדיניות במו"מ כדי לשמור על ארץ ישראל."

חה"כ ד"ר שלמה קרעי, הליכוד: "לפני 14 שנה ישראל עשתה טעות שאזרחי ישראל ובעיקר תושבי הדרום ועוטף עזה שאני חלק מהם, משלמים עד היום וביתר שאת. בשנים האחרונות, מדינת ישראל זוכה לעדנה מדינית ולהכרה בינלאומית גוברת והולכת בריבונותה על אדמת ישראל. אני קורא לבטל את חוק ההתנתקות, לחזור לארבעת הישובים שפונו בצפון השומרון ולהרחיב את ההתיישבות באיזור תחת ריבונות מדינת ישראל".

עולים לחומש (צילום: רועי חדי)

חה"כ אתי חוה עטיה (הליכוד) אמרה במהלך הסיור: "התיישבות בכל חלקי יו"ש היא לא שאלה עבורי – היא זכות, במקביל להשוואת זכויות לתושבי האזור. צריך לפעול כדי לתקן את הפצעים שהותירה "התנתקות". תיקון חוק ההתנתקות, כך שליהודים יותר לצעוד על אדמות אבותיהם, הוא צעד חשוב ומבורך במסגרת שיבת עם ישראל לארצו. אתנגד נחרצות למסירת כל מטר וסנטימטר משטחי ארץ ישראל לידיים זרות של אויביי עמנו אעשה הכל על מנת לבנות בשנית את היישובים חומש, שאנור, גנים וכדים שמהם גורשו משפחות ישראליות במהלך "ההתנתקות".

חכ מיקי זוהר: ״בע״ה בכוונתנו לפעול בכנסת הזו על מנת לקדם את החוק לביטול חוק ההתנתקות, הגיע הזמן לתקן את העוול. אין ממשלה מתאימה מזו ואין זמן מתאים מזה. אני קורא לראש הממשלה להענות לבקשת איחוד מפלגות הימין לביטול חוק ההתנתקות ולחזור לקווי היסוד של הממשלה. הגיע הזמן לתקן את העוול"

ח״כ מיכל שיר (הליכוד): ״בכל פעם שאני מגיעה ליהודה ושומרון ליבי מתמלא באושר. אין מראה יפה יותר מארץ ישראל שלנו. לצערי לא בכל היישובים ביהודה ושומרון ובקעת הירדן, מוחל החוק הישראלי, ואני מקווה מאוד שבכנסת הקרובה נפתור את הבעיה הזאת אחת ולתמיד. יישוב צפון השומרון וביטול חוק הגירוש זאת החלטה מתבקשת"

ח"כ אופיר סופר, (איחוד מפלגות הימין) בסיור בישוב חומש שפונה במסגרת הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון: "לממשלת ישראל שתקום בעזרת ה' בקרוב ניתנה האפשרות לתקן את העוול של חוק הגירוש ולהביא לביטולו בהקדם האפשרי. הבוחר הישראלי בחר בממשלת ימין, אשר תפקידה לבנות ולפתח את כל חלקי ארץ ישראל, וכמובן שצפון השומרון שהיה אזור משגשג עד לשנת 2005 בה עלו הדחפורים והרסו את הישובים בהחלטה מרשעת של ממשלת ישראל דאז, הוא איזור עם חשיבות היסטורית ייחודית, ויש לפתחו עם שאר חלקי הארץ.מפלגתי, איחוד מפלגות הימין הודיעה שתפעל בממשלה הנוכחית על מנת לתקן את העוול שנעשה. יישוב צפון השומרון היא החלטה מתבקשת ולגיטימית, מניעה של חזרה לישובים אלו אינה מתקבלת על הדעת ועומדת בניגוד מוחלט לכל מה שאמורה לייצג ממשלת ימין ואני קורא מכאן לראש הממשלה בנימין נתניהו, שהודיע לפני הבחירות מעל כל במה שהוא מחוייב להתיישבות, לשוב ולפתח איזור זה."

החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון, הוא חוק שיאפשר את החזרת חופש התנועה לישראלים בישובים שנעקרו בגירוש בצפון השומרון: גנים, כדים חומש ושא – נור, יישובים שכולם נשארו בשליטה ישראלית מלאה, אולם רק חופש התנועה נשלל שם מישראלים.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
הליכוד באופוזיציה?
עמי | 16-05-2019 13:13
לפי העצומות שנחתמות בעשור האחרון על ידי הגורמים הבכירים בליכוד נראה שזו מפלגת אופוזיציה.... או שפשוט הם לא יודעים לעשות כלום, וחבל שהפסדנו את בנט & שקד.
הארץ תיקנה על ידי שוחד מרמה והפרת אמונים ???
טו | 16-05-2019 15:10
לא זוהי עצת יצר הרע.
2
ניתן
התמים | 16-05-2019 14:02
לחוקק כל חוק שרוצים. אבל, תפסיקו לקרוא לזה פשע וגירוש. זו הייתה החלטה לגיטימית של הממשלה בגיבוי הכנסת. קוראים לזה פינוי על פי החלטת ממשלה, שאולי הייתה טעות ואולי לא - זה נושא לויכוח ענייני. הטרמינולוגיה של פשע אכזרי ומרושע מביאה לשינאה ולפילוג. מותר וראוי לבקר ולחלוק על ההחלטה - אין צורך לא להתבכיין ולא לשסע את העם. אל תלהיטו את הרוחות שלא לצורך.
יש כאלו שכבר 'מכורים' על שנאת חינם..
6 | 16-05-2019 15:09
6
3
לא צריך חוקים.אפשר להתייעץ עם רבנים מטורללים.
חרדל | 16-05-2019 15:57
ובא לציון גואל.
4
אשרי המאמין. 10 שנים אתם שם
דוד | 16-05-2019 16:10