אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המשטרה: נתיר עליית יהודים להר הבית ביום ירושלים

המשטרה שינתה את דעתה, והודיעה כי תתיר ליהודים להיכנס להר הבית ביום ירושלים בכפוף להערכת מצב. בעקבות כך העתירה לבג"צ התייתרה. בארגוני המקדש מברכים

המשטרה: נתיר עליית יהודים להר הבית ביום ירושלים
  הר הבית (ללא קרדיט)

השופט חנן מלצר דחה את העתירה הדורשת לאפשר עליית יהודים להר הבית ביום ירושלים, כפי שעתרו פעילי הר הבית לבית המשפט העליון. זאת לאור התחייבות המשטרה לעשות את המקסימום כדי לאפשר ליהודים לעלות להר הבית, אך בכפוף להערכת מצב.

עו"ד יובל רויטמן המייצג את המשטרה הסביר כי "יום ירושלים נופל השנה בתקופה מורכבת בהר", אך הדגיש כי "זה יילקח בחשבון, יחד עם הרצון לאפשר את פתיחת ההר ככל האפשר".

עו"ד אביעד ויסולי מברך על הפסיקה

בתשובת בג"ץ נאמר כי "על המשיבים מקובל שיש לעשות ככל הניתן על מנת לאפשר ליהודים ובני דתות אחרות לעלות להר הבית כמקובל במהלך השנה, ולרבות ביום ירושלים וזאת בכפוף להערכת מצב ביטחונית ומקצועית". ומשכך, "לא מצאנו עילה להתערב", והחליטו להשאיר את הנחיית המשטרה על כנה.

מכיוון שיום ירושלים יוצא השנה בעשרת הימים האחרונים של חודש הרמדאן, טענו במשטרה כי "מדי שנה הר הבית סגור לביקורים בימים האחרונים של חודש הרמדאן, מטעמים של שלום הציבור ובטחונו וסדר ציבורי. "נעדכנכם, כי עתירה בנושא שבנדון הוגשה לבג"צ.

חודש הרמאדאן, חל השנה בחודש אייר וצפוי לחול גם בשנתיים הקרובות. בעקבות חגיגה מוסלמית בימים האחרונים של חודש הרמאדאן, כאמור, לא תורשה כניסת יהודים למתחם אותו כבשו הצנחנים לפני 52 שנה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
עדיף עבודת ה' אמיתית על פני עבודת אדמה ואבנים
פר' לייבוביץ ז"ל | 16-05-2019 17:42
תתחילו לחשוב נכון.
2
הר הבית
אלפרד דזיאלושינסקי | 18-05-2019 9:21
הצנחנים לא כבשו כלום הם שחררו
3
הר ההית החראם
אפרת אסף افرات اساف | 18-05-2019 11:58
כי ברור שבשלום הציבור לא מתכוונים לתושבי האזור כולם אלא לקומץ קיצונים מחרחרי מלחמה. אין הצדקה להביא את הפרובוקטורים האלו דוקא להר גוקא ברמאגן ובעיד אל פיטר. הם יכולים להתפלל בכטתל שהפך לבית כנסת או בבית כנסת אחר! בברור אין כאן מחשבה על תוצאות שעלולות להיות למעשה. יחד עם מצעד הדגלים זו הכרזת מלחמה על המוסלמים במדינת ישראל ובעולם כולו!