המתנחלים שוברים שתיקה: יקימו ארגון נגדי ל'מח' ווטש'

ירקו עליך במחסום? השפילו אותך? בקרוב יש כתובת לפניות. קבוצת מתנחלים צעירים מתכוונים להקים ארגון שייקרא "בין הכוונות - לכוון את צה"ל למטרה", שמטרתו לדבריהם: "לחזק את הייעוד הבסיסי של צה"ל". אנשי הארגון מתכוונים לעבור במחסומים ולתמוך בחיילים וקצינים.

המתנחלים שוברים שתיקה: יקימו ארגון נגדי ל'מח' ווטש'
  פלאש 90

"אנחנו שוברים שתיקה", אומר אריה ארבוס, אחד מיוזמי הארגון החדש "בין הכוונות" – גוף שמטרתו, לדברי מקימיו, לחזק את הייעוד והמטרות של צה"ל. לדעת ארבוס, כיום, ארגוני השמאל כדוגמת שוברים שתיקה ומחסום ווטש משפיעים על צה"ל מבחוץ ואין בסביבה ארגונים מהימין שפועלים מולם.

ארבוס, למי ששכח, בחור צעיר בתחילת שנות העשרים, הוא אחד ממניפי השלטים בכותל אותם שלטים וכרזות שהכריזו כי אין בכוונת גדוד כפיר לפנות ישובים. ארבוס הודח מצה"ל, למרות, כפי שהוא אומר לסרוגים, הוא עדיין מעוניין לשרת בצבא שירות מלא של שלוש שנים.

מאז אותה הדחה, פועל ארבוס בניסיונות להשפיע על דעת הקהל בכל מה שקשור לסירוב פקודה ותפיסת ייעודו של צה"ל. את ארגון "בין הכוונות" הוא מקים ביחד עם חברים נוספים, חלקם עדיין בצבא, הסוברים כי צה"ל איבד כיוון. קהל היעד הוא הציבור הישראלי והם מתכוונים לצרף לארגון אנשי אקדמיה ואנשי צבא.

אריה ארבוס מתארח אצל אברי גלעד

"אנחנו רוצים לחזק את ייעודו של הצבא ולתת תשובה לארגוני השמאל", אומר ארבוס לסרוגים, "לא רק בנושא של פינוי יישובים שזה הנושא שחשוב בעיקר לציבור הדתי אלא גם בנושאים כמו טשטוש זהות האוייב ונרפסות כאשר פינוי יישובים זה חלק מאותה בעיה כוללת".

למה מתכוון ארבוס כאשר הוא אומר "נרפסות"? יש לו כמה דוגמאות מהשירות הצבאי שלו, אירועים שגרמו לו לשבור שתיקה ולהקים את "בין הכוונות". "הפלוגה שלי עשתה מד"ס בחברון. קבוצה של ערבים קפצה עליהם, נתנו להם מכות, הורידו להם את הנעליים, שלחו אותם יחפים לבסיס, פצועים. מה קרה שם?", שואל ארבוס ומיד משיב, "לחיילים לא הייתה 'תודעת אוייב' ברורה. היה שם חייל עם נשק שלא ירה, וכל זה למה? בגלל תדריך שאמרו לו 'אתה לא יורה כאן בחיים'. אז מה הוא עושה שם? הוא לא יודע. הצבא עסוק בלשמור על עצמו וגם בשמירה על עצמו ישנם מחדלים קשים. אני שואל כמה חיילים חוטפים אבנים, נפצעים, ואף אחד לא נותן לזה דין וחשבון?"

ארבוס מספר על עוד מקרה שנגרם כתוצאה מחוסר בהירות במטרה הצבאית "במהלך הפגנה, חייל קיבל בלוק בראש כאשר הפקודות שהוא קיבל היו שאין לו אישור לירות. הוא תודרך שאסור לו לירות במקרים כאלה והתוצאה הייתה בלוק בראש. במהלך השירות הצבאי שלי נתקלתי בעוד עשרות מקרים כאלה. אתה יודע שיורקים על חיילים במחסומים? שמשפילים אותם? והדבר הזה הרי מוביל בסופו של דבר לפגיעה בנפש. יריקה זו ירייה".

כל זה נובע מכך שהמטרה לא מספיק מחודדת וברורה. צה"ל לא מכוון למטרה שהיא להגן על אזרחי ישראל. לכן הקמנו גוף שנקרא "בין הכוונות" לכוון את צה"ל למטרה."

הם מתכוונים להיות התשובה לארגוני השמאל: מחסום ווטש ושוברים שתיקה.
"מדובר בפרוייקט קונטרה לארגוני השמאל שמשפיעים כל הזמן על הצבא. אנחנו נתמוך בחיילים הנמצאים בשטח, נעבור מחסום מחסום. להכיר את עצמנו אליהם. אחרי הכול אנחנו זה הם. אנחנו הולכים לשבור שתיקה.", אומר ארבוס.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד
יוסף | 16-05-2010 11:28
2
כל הכבוד להחזיר את צה"ל למטרתו ולהשפיע על מעצבי הקהל
חיים | 16-05-2010 11:36
הגיע הזמן לפעול בכל הדרכים כנגד ארגוני/כנופיות השמאל הקיצוני בתשקורת-הארץ ומרעיו ,במשפט בבג"ץ בפרקליטות ,ובכל התחומים. להשתמש באותו נשק פעולה ובדרכים שלהם וכקונטרה. להרחיב את הפעילות לחזק את צה"ל לפעול כנגד האוייב הערבי ולא כמשרת הפוליטי של ברק והשמאל הקיצוני לפעול כנגד גירוש יהודים מא"י ובעד התיישבות בכל מקום די לגמגום ולשיתוק.
3
אתם מלח הארץ
תמר | 16-05-2010 18:55
תמשיכו ככה יהיה לכם גן עדן בטוח.... השמאל עוכרי ישראל ....
4
עוד כמה מלח הארץ כאלה ואבדנו
שחף | 17-05-2010 0:32