אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לא יאומן: הרב ישראל אריאל הורחק לצמיתות מהר הבית

ראש מכון המקדש, הרב ישראל אריאל, שבעצמו היה ממשחררי ההר במלחמת ששת הימים, קיבל הודעה מהמשטרה כי מעתה והלאה נאסרת עליו הכניסה להר הבית. אדם נוסף שציטט משפט מהמשנה במסכת מידות, נעצר באשמת הפרת הסדר הציבורי.

לא יאומן: הרב ישראל אריאל הורחק לצמיתות מהר הבית
  מורחק. הרב אריאל (פלאש90)

הרב ישראל אריאל, ממשחררי הר הבית במלחמת ששת הימים, ומי שהופקד ביום השיחרור על שמירת כיפת הסלע – מורחק מהיום והלאה לצמיתות מההר.

בעלייה שהתקיימה לרגל ראש חודש תמוז, עלה גם ראש מכון המקדש, אך כשהגיע לשערי הר הבית, התבשר על ידי כח המשטרה שבמקום עם נסיונו לעלות להר, כי הוא מנוע מעתה והלאה מלעלות אליו.

השוטרים לא מסרו את הסיבה בגינה הושת הצו על הרב אריאל.

לפני כחודש השתתף הרב אריאל בעלייה גדולה של אנשי ציבור לרגל יום ירושלים, כשח"כ מיכאל בן ארי, כשהעולים להר קיימו במקום תפילה, ואמרו קדיש, כשלאחר מכן חלקם השתחוו בפישוט ידיים ורגלים. באותה עלייה ביקשה המשטרה לעצור את ח"כ בן ארי, אך זה הודיע להם כי חסינותו הפרלמנטרית אינה מאפשרת את המעצר.

בנוסף להרחקת הרב אריאל משטח הר הבית, נעצר הבוקר אדם נוסף, חיים אודם (66) מעפרה, כשציטט משפט מהמשנה במסכת מידות המדבר על כיוון ההקפה של העולים להר הבית.

במטה המשותף לתנועות המקדש מוחים על צו ההרחקה ועל המעצר: "הרחקתו של הרב אריאל, כמו הפיכתם של עוד כעשרים יהודים בשנים האחרונות ל'מסורבי עליה' להר, כשכל חטאם הוא לכל היותר קיום תפילה יהודית במקום הקדוש ביותר לעם היהודי – ראוי שלא יעברו בשקט."

"המטה המשותף קורא לכל מי שיכול לסייע לפיתרון המצוקה היהודית ההולכת וגוברת בעניין ההר, מול ההתנכלות המתגברת של המשטרה ואנשי הוואקף ליהודים חפים מכל פשע – לעשות זאת."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
כמה ידיעות שהרבנים המכובדים צריכים לדעת - א. המקדש היה
יוני | 21-06-2012 12:51
במקום הנמוך שבהר. לכן כיפת הסלע לא מקום המקדש. ב. מותר לעלות להר הבית גם בטומאה לכל מה שההר צריך (תיקון, שמירה וכו'). אסור לעלות לצורך פולחן. ג. מקום המסגד הוא חלק מקומפלקס ע"ז. במקום המסגד היה פולחן השמש וזה היה מחובר במינהרה (בנביא זה מכונה "צינור") עם פולחן השטן ביבוס למטה ביציאה לשילוח. ה' קבע במקום הנמוך את עקדת יצחק כדי לעקור מעם ישראל את פולחן השטן. זה מפורש בתורה "אלוהיהם על ההרים הרמים…לא תעשה כן ל-ה'".
2
למספר 1 הקשקשן
| 21-06-2012 13:34
אני לא יודע מי הכותב הלא נכבד, אך ביהדות אין שום מחלוקת. המקדש היה במקום כיפת הסלע, בראש ההר. זו המסורת מדור ודור, וכן פסק להלכה הרדב"ז רבה של ירושלים. נכון במאה שנה יש דעות נוצריות, שקבלו תגבורת על ידי הקרן החדשה לישראל שכדי למנוע ריב דתי, נזיז את המקדש, כך שיעמוד ליד כיפת הסלע ולא במקומה.
3
תגובה ליוני
אשר | 21-06-2012 13:53
לצערי נתפסת לשיטה שגויה ועקומה, אין כל ספק שמקום המקדש הוא בכיפת הסלע. בנוסף לכך מותר לעלות להר לכל מטרה, בטהרה. ולכן העולים נטהרים לפני עלייתם. כל שאר הדברים שכתבת אינם ראויים אפילו להתייחסות.
4
הרי כמה מקורות על מקום המקדש -
יוני | 21-06-2012 14:11
א. רבנו בחיי (כד הקמח ערך גאוה): "וטעם 'בין כתפיו' ולא אמר על ראשו, לפי שבית המקדש אינו בגובה ההר ממש אלא למטה מעט נמוך…". פסחים פח'. יצחק קראו "שדה", כי לא היה במקום גבוה וכו'. ב. הכניסה למקדש הייתה ממזרח למערב ובמסגד האפשרות רק ממערב למזרח. ג. מפורש ביחזקאל (פרק ח') שעובדי הע"ז במקדש בזמן שלפני החורבן, היו משתחוים קדמה לשמש ואחוריהם כלפי היכל ה'. לפי"ז (מהענין מובן שמדובר באמצע היום – אז השמש בדרום) המקדש היה צפון מערב מהמסגד. בקדמוניות היהודים מובא שהרומאים בנו מצודה בכניסה למקדש. שרידיה קיימים עד היום והם באמת בצפון מערב.
5
בושה וחרפה עד היכן הם רוצים להגיע !!
| 21-06-2012 15:35
http://www.youtube.com/[email protected] הרב ישראל אריאל בהר הבית יחד עם ר' מיכאל בן-ארי LIXc3Y4e6w&feature=related
6
ליוני כמה הקרן החדשה משלמת לך כדי שתמנע מלחמת דת
| 21-06-2012 15:41
בין היהדות לאיסלם. הסבר: הקרן החדשה פועלת לעידוד ההסבר שהמקדש הוא לא במקום כיפת הסלע ולא במקום מסגד אל אקסא כדי למנוע מלחמת דת
7
מתי כבר תבינו שהעם לא איתכם
בעל שם | 21-06-2012 16:18
הבעיה לא בווקף או במשטרה. הבעיה, שכל העם חושב שזה הזוי. תפעלו חינוכית שזה יעניין מישהו
8
יוני, אתה במחילה מדבר שטויות
אשר | 22-06-2012 2:01
ה"הוכחות" שלך מדברי אגדה אינם רלוונטיים כלל. ב. מאיפה אתה לוקח את זסה שאי אפשר להיכנס לאיזור כיפת הסלע ממזרח? היית שם פעם? למה סתם לקשקש? ג. אם הם השתצחוו קדמה לשמש ברקור שמדובר בבוקר בזמן הזריחה. ד.מדובר במצודת אנטוניה שנמצאת במקום שבו נמצא כיום בי"ס אל עומריה מצפון להר הבית וכלל וכלל לא על הרמה.
9
לאשר - ביחזקאל הנביא מגיע למשתחוים לשמש, לאחר כמה וכמה
יוני | 22-06-2012 12:39
שלבים באותו יום, כך שזה לא בבוקר. ההוכחה מהכניסה ממזרח היא שקודש הקדשים ממערב למתחם, כי היה צריך לעבור את החצר החיצונה, את החצר הפנימית, את ההיכל ורק אח"כ קודש הקודשים. אתה מודה שמצודת אנטוניה מצפון. בקדמוניות היהודים שהתחבר בזמן החורבן, כתוב ששם הכניסה למקדש. ההוכחה מרבינו בחיי וכו' מבוססת על הגמ'. כן הזכרתי שמפורש בתורה האיסור לעשות פולחן במקום גבוה. אגב, הרעיון הוא לא שלי, הוא מפורט בכתבי הרב גורן זצ"ל.
10
ביחזקאל פרק ח' מובא ששמו סמל ע"ז בכניסה הצפונית, המטרה
, | 24-06-2012 0:04
שישתחוו לכיוון דרום. מכאן שבצד דרום היה פולחן השמש. שהרי הפרק בסדר עולה - מע"ז בסתר לע"ז בגלוי. השיא היה עבודת השמש גלויה תוך ביזוי המקדש, בזה בטלו את כוונת המקדש להשתחוות לצד מערב כשאחוריהם כלפי השמש!
11
כל הכבוד! צריך להרחיק את כ להמשוגעים מאזורי התבערה למען
נשומה | 02-07-2012 13:06
טובת הכלל.