אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תגובות חריפות נגד החרם של אמנסטי: "דפוס אנטישמי"

ים המלח, העיר העתיקה, כותל ועיר דוד: נגד כל אלו קורא ארגון אמנסטי לחרם. השר אלקין: "שום קמפיין בין לאומי אנטישמי לא ינתק אותנו מאתרי המורשת שלנו"; רגב: "זה לא יעזור להם"

תגובות חריפות נגד חרם אמנסטי: "דפוס אנטישמי"
  (צילום: מרים אלסטר/ פלאש 90)

דוח של ארגון אמנסטי, שהתפרסם הבוקר (רביעי) בבריטניה קורא לחרם מצד כמה מאתרי התיירות הפופולריים בעולם נגד אתרי מורשת יהודיים. השר זאב אלקין: "שום קמפיין בין לאומי אנטישמי לא ינתק אותנו מאתרי המורשת שלנו".

בהם בין היתר: ים המלח, העיר העתיקה, כותל ועיר דוד. "הן ממשיכות לפעול שם למרות שהן מודעות לכיבוש הישראלי בגדה המערבית, כולל במזרח ירושלים, שתחת החוק הבינלאומי מוגדר כבלתי חוקי", כתבו בארגון אמנסטי אינטרנשיונל.

השר לירושלים ומורשת, זאב אלקין מיצר על כך "שארגון אמנסטי בחר בדפוס אנטישמי קלאסי. במקום להסיק את המסקנה הנכונה, שריבוי אתרי מורשת יהודית ביהודה ושומרון מלמד על השורשים שלנו וזיקה עמוקה של יהודה ושומרון ללב ההיסטוריה היהודית, אמנסטי החליט לעסוק בהכחשת האמת ההסיטורית, ולפעול נגד אתרי מורשת יהודיים.

פעם אחרונה שראינו פעילות מכוונת נגד אתרי מורשת זה היה בפעילות של דאעש בסוריה. אבל שום קמפיין בין לאומי אנטישמי לא ינתק אותנו מאתרי המורשת שלנו וכשר ירושלים ומורשת אמשיך לפעול בכל הכח בפיתוח אתרי מורשת יהודית בירושלים וביהודה ושומרון".

שרת התרבות והספורט מירי רגב הממונה גם על אתרי המורשת, התייחסה הבוקר לדו"ח של אמנסטי ואמרה: "עוד דו"ח שבא לפגוע במדינת ישראל. דו"ח שמצטרף ונותן רוח גבית לארגוני ה-BDS הקוראים להחרים את ישראל. זה לא יעזור להם. הם יכתבו שטויות ואנחנו נמשיך לחזק את ההתיישבות ביהודה ושומרון ואת אתרי המורשת שלנו שהם שורש קיומנו בארץ הזו – שורשיו של העם היהודי בלבד".

עוד הוסיפה השרה רגב: "אמנסטי שוב נתפס במערומיו. הוא חושש שגם התיירים מכל העולם ייחשפו לאמת ההיסטורית לפיה כל שעל מיהודה ושומרון שייכים רק לעם היהודי והם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל".

השר לביטחון הפנים גלעד הגיב לדוח, ואמר ברדיו 103FM כי יבחן אפשרות למנוע את כניסת אנשי הארגון לישראל. "ארגון אמנסטי, שיש לו שם יפה ונשמע כאילו הוא פועל למען זכויות אדם, הפך את עצמו לאחד מארגוני החרם נגד ישראל. אי אפשר להמשיך להסתתר מאחורי תחפושות של ארגוני זכויות אדם. במשרד לעניינים אסטרטגיים התחלנו לפעול נגד אמנסטי ואנחנו בוחנים אפשרות למנוע כניסה לישראל של בכירי הארגון ולשלול הטבות שהם מקבלים כאן".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו