אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"הכי קשה היה לגלות שהוא לא מסוגל להשתנות"

פרשת הרב אלון תפסה את תלמידיו, רבנים בעצמם, לא מוכנים. אחרי שבפעם הראשונה הם האמינו שהוא ישתנה ויתקן הפעם הם מודים שהמצב קשה: "הייתי בטוח שהוא עשה תיקון במגדל"

"הכי קשה היה לגלות שהוא לא מסוגל להשתנות"
  (צילום: Yoav Ari Dudkevitch / FLASH90)

פרשת הרב מוטי אלון.

הרב מתניה ידיד, תלמידו לשעבר של הרב אלון, והיום רב בעצמו, מספר בשיחה לסרוגים על התחושות הקשות שעוברות עליו מאז התפוצצות הפרשה- שוב- שלשום. הרב ידיד היה מקורבו של הרב אלון ומשפחתו במשך שנים ארוכות.

אז התחושות בטח קשות, יותר מהפעם הקודמת או שכבר "התרגלת"?

"לא, לא. התחושות מאוד קשות בימים האחרונים".

למה? כי בפעם הקודמת לא האמנת למה שסופר?

"לא, זה לא שלא האמנתי, מדובר ברבנים גדולים כמו הרב אהרון ליכטנשטיין, הרב יעקב אריאל הרב דרוקמן ועוד, ולכן לא הייתה מחשבה כזאת, אך מצד שני היה רצון להאמין שנעשה תיקון. בפעם הראשונה התייחסתי בכובד ראש לדברים ולא הטלתי בהם ספק, אבל אחרי שהרב עבר למגדל ועזב את הכל, ממש הכל, הייתי בטוח שהוא בדרך לעשות תיקון. הייתי מאוד קרוב אליו ואני יודע בדיוק מה עבר עליו, גם על המשפחה גם על החברים מסביב".

הרב מתניה ידיד

הרב ידיד, מרצה במכללת 'אורות' ובמדרשה בבר אילן, מסביר כי מעולם לא הקל ראש בדברים שנאמרו על הרב אלון: "חשבנו שגם אם נעשו דברים שהם לא בסדר, הרב נמצא כיום במקום אחר. ובבשך השנים מאוד כעסנו על אלה שרדפו אותו והגיעו להפגין ולמחות בכל מקום אליו הוא היה מגיע, והכל מתוך מקום ומחשבה שהדברים הסתיימו וטופלו".

ואז גיליתם שכלום לא השתנה.

"כן. הפעם גילינו שכלום לא השתנה. ממש שבר על שבר. וזה מאוד קשה. לגלות שאדם גדול כמוהו לא מסוגל לקחת אחריות ולטפל במה שצריך לטפל".

אחרי הפעם הראשונה המשכת לשמור איתו על קשר וללכת לשיעורים שלו?

"מעט מאוד. ממש מעט. לא אותו הדבר. אני לא חושב שיש מישהו שהיה מגיע לשיעורים שלו באותה כמות ובאותה תדירות. ההגעה שלי מדי פעם הייתה מתוך הכרת הטוב. אני חייב לרב המון. המון. גם ברמה האישית וגם ברמה הרוחנית. ולכן אני לא לוקח את זה למקום אחר. וגם היום, אם אני אדרש לעזור במשהו, אני אעזור. אבל לא מתוך מקום של איש חינוך ומלמד בישראל. עוד פעם, אני אישית לא ראיתי כלום ממה שמספרים אבל נאמנים עליי דברי רבותיי".

כאיש חינוך, איך אתה באמת מתמודד עם שאלות מצד התלמידים בנושא?

"היומיים האחרונים היו ממש סוערים. בראש ובראשונה צריך לומר לתלמידים באופן חד משמעי ששום אדם אינו חסין. אם אתה רואה מישהו שעושה משהו לא בסדר, גם אם מדובר ברב או במפקד בצבא, צריך לקום ולומר אותם. אני חבר מאוד קרוב של המשפחה, ושל ילדיו, אבל הדברים צריכים להיאמר בצורה ברורה וחדה".

אתה ער לביקורת על הרבנים שחיבקו אותו בשנים האחרונות? אתה שותף להן?

"אני לא מדבר על אנשים שהם עשר דרגות מעליי. הרב דרוקמן הוא אדם כל כך גדול, ואני מאמין שעכשיו הוא ידע להוציא את הדברים האלה ולטפל בהם בצורה הראויה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
הכיפות הסרוגות הם מאמינים פנאטים!
אדם | 06-12-2018 11:34
והדבר נכון בכל תחומי החיים שלהם. אין להם כל רצון לפקוח עיניים, ולראות דברים שכל בר דעת, וכל אדם שעיניו בראשו יכול לראו.
2
פדופיל לא יכול סתם להשתנות - זו הפרעה קשה!
בורות זו מחלה סופנית | 06-12-2018 11:36
מה- אתם לא יודעים שזו מחלה קשה? אם האמנתם... לא הבנתם שאדם כזה לא יכול לשלוט בזה כאילו כלום? אלה דיני נפשות!! פשוט הפקרת ילדים. איפה אנשי המקצוע????
חתיכת מטומטם!!
עורך דין | 06-12-2018 12:53
איך הגעת לפדופיליה???? חתיכת אידיוט!!! זה לא קשור בכלל!! הרי כל אותם נערים שהתלוננו בפעם הראשונה וגם הנער שהתלונן עכשיו הם כולם מעל גיל 15-16 אז איך זה יכול להיות פדופיליה?? למה מה חשבת שמדובר בילדים קטנים בני 12 ומטה?? טיפש!!! ודבר שני! פדופיליה משמעותה על פי חוק קיום יחסי מין עם קטינים אפילו בהסכמת הקטין אם הוא מתחת לגיל 12. גם בפעם הראשונה וגם עכשיו מעולם לא היו בין הרב לתלמידים יחסי מין בהסכמה ושלא בהסכמה! ולא משנה באיזה גיל! מה שכן היה זה נגיעות קירבה עד כדי מגע והטרדות מילוליות בעלי אופי מיני מרומז. זה עדיין לא אומר שהוא פדופיל! זה אומר שיש לו בעיות נפשיות לא מעבר לכך.
3
הכרת הטוב היא לפחות לא להתראיין אלא
דור | 06-12-2018 11:44
להסיק מסקנות לעצמך...
אין לו תקנה אלא סירוס או חיתוך
יוסי | 06-12-2018 15:49
מצטער
4
חילול ה'
דוד | 06-12-2018 17:20
הרב דרוקמן עשר דרגות מעליו, ולכן מותר לו להיות פושע?! לחזק ידי מי שפשע ופגע מינית?! לתמוך במי שהורשע בבית משפט?! איזה עשר דרגות יש כאן?! הציבור חייב לדרוש מהרב דרוקמן לתת את הדין. גם על פרשת אלון וגם על פרשת קופולוביץ.
5
גדול בדבר אחד ומקולקל בדבר שני
נפתלי | 06-12-2018 21:49
יכול להיות דוקטור גיקל ומיסטר הייד. חבל
6
אתה לא רואה את הקו הישיר
יואל | 07-12-2018 1:21
שמחבר בין הרב אלון כל כך גדול, לא יכול להיות שהוא פגע ל:הרב דרוקמן כל כך גדול, לא יכול להיות שהוא טעה? המשפט הזה מוכיח ש*אתה* לא למדת את הלקח מהפרשה הכאובה הזאת. *אין* דבר כזה חסינות מטעויות ונפילות גדולות מאוד, ואסור לוותר אף פעם על חוש הביקורת, כלפי אף אחד. כשתפנים את הלקח הזה, אני מניח שכבר לא תמשיך לסמוך על הרב דרוקמן, שהחזיק ידי עובר עבירה, כמי שיטפל בבעיה.
7
הכל קשור בשם של האתר סרוגים.
סתם אחד | 13-12-2018 11:36
איך היו סוגרים את זה אצל החרדים? מרביצים לרב מכות. אצל הסרוגים עושים פורום שהוא חצי מבושל, ואין לו שיניים. ומתנצלים כל הזמן. ונקודה שנייה, אצל החרדים מבינים שפיתוי ליצר הרע הוא דבר מצוי גם אצל הרבנים, ולכן מדברים במונחים אחרים: דאורייתא, דרבנן. העבירות של אלון הן במקרה הרע סוג של דרבנן, ולכן הן ראויות למה שאפשר לעשות היום למי שעובר על עבירת דרבנן, אבל מי שרוצה להקשיב לרב כזה (בינוני למדי מבחינת רמת השיעורים) בכבוד.
8
הרב צדיק וישר- אנא פרסמו!
אני בהלם מהרוע שלכם | 20-12-2018 12:25
אני שומעת את הרב דרוקמן מדבר כאן בכתבה שלכם- ושום מילה רעה הוא לא מוציא על הרב אלון! אתם לא מבינים שזה הכל שקר? עלילת דם ממש! שופכים את דמו של אחד מתלמידי החכמים הכי ישרים שיש!! הקריין הנבזה מרשה לעצמו לומר דברי שקר! הרי מעולם הוא לא שמע מה הרב אלון מגיב על כל העלילה. הוא פשוט רוצה להכין כתבה מעניינת ועסיסית. ואתם קוראים לעמכם סרוגים.....לא תורה ולא יראת השם יש כאן. פשוט בושה וחרפה לכם.
9
הרב אלון ממש לא בסדר !
מאוכזב מהרב | 27-12-2018 22:40
אחרי שלטענתו היה מקרה בו לא התנהל נכון והביא עצמו למקום לא טוב כדי לנסות להקל לדבריו על אדם במצוקה קשה, מצופה מהרב אלון שילמד מכך לקח. לחזק ולחבק כן, אהבה וחמלה - כן. מעשים מיניים- לא ולא !