ועדת הכלכלה: אסור לעיריית תל אביב להפעיל אוטובוסים בשבת - סרוגים

ועדת הכלכלה: אסור לעיריית תל אביב להפעיל אוטובוסים בשבת

בדיון בוועדת הכלכלה שעסק בהחלטת מועצת העיר תל אביב להפעיל אוטובוסים בשבת אמר יו"ר הוועדה ח"כ כרמל שאמה: מדובר בהחלטה שאינה בסמכות העירייה

ועדת הכלכלה: אסור לעיריית תל אביב להפעיל אוטובוסים בשבת
  פלאש 90

ועדת הכלכלה של הכנסת דנה היום בהחלטתה של עיריית תל אביב לקרוא להפעלת תחבורה ציבורית בשבת בעיר. חברי הוועדה הביעו התנגדות ליוזמה ושללו את החריגה הזו מהסטטוס קוו. יו"ר הועדה, חבר הכנסת כרמל שאמה-הכהן, אמר בדיון כי הוא "לא רואה קונסטלציה שבכנסת מאשרים את הרחבת התחבורה הציבורית בשבת בתל אביב". שאמה הוסיף ואמר כי "ההחלטה לא בסמכות העירייה, ויש עליה בקרה של משרד התחבורה ופיקוח של הכנסת, ולכן ההפעלה בפועל תעבור מספיק מבחנים". בסוף דבריו אמר יו"ר הועדה כי "השבת היא לא רק של החרדים, היא של כולנו. גם אני, שאיני שומר שבת, רואה שיקולים נוספים לפני שמחליטים להפעיל תחבורה ציבורית בשבת".

חבר הכנסת אורי אורבך, שהשתתף בדיון אמר כי "יש משמעות חמורה להפעלת תחבורה ציבורית בשבת, כי אם הופכים את השבת לחול, במהות, יש לזה משמעות ציבורית". לדבריו "יש לבדוק את ההפרה השיטתית והמתמשכת של הסטטוס קוו בתל אביב, ואולי אפילו לצמצם את התחבורה הציבורית בשבת בעיר. בינתיים החילוניים מכרסמים בסטטוס קוו, ואם רוצים להגיע להבנות חדשות – צריך לדון בכל התחומים, ולא רק להרחיב מהתחום החילוני", קבע אורבך.

מנגד אמר חבר הכנסת ניצן הורביץ כי המציאות משתנה והמדינה משתנה ולכן יש סיבה להרחיב את התחבורה הציבורית בשבת. "אנחנו כאנשים חופשיים שבת הוא היום החופשי שלנו וצריך לתת לנו את אפשרויות התנועה. מי שאין לו אוטו מקורקע. אין מדינה בעולם שבה התחבורה הציבורית מושבתת ביום החופשי. זה שנוסעים אוטובוסים בשבת בחיפה זה לא הופך את החרדים בחיפה לפחות חרדים מהחרדים בירושלים". הורביץ הוסיף כי הוא רואה את המדינה כיהודית ודמוקרטית ולא מוותר על הצביון היהודי, אבל מתנגד להתנגדות של החרדים לתחבורה ציבורית בשבת כעיקרון.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו