הורים: איפה הכסף שאנחנו משלמים למוסדות החינוך?

קבוצת הורים שדורשים יותר שקיפות בכל הקשור לתשלומי ההורים בחמ"ד החליטו להרים את הכפפה והעלו אתמול לאויר אתר אינטרנט חדש, אשר מרכז בתוכו מידע חיוני רב לציבור ההורים. באתר ניתן לראות מה שכר הבכירים במוסדות השונים, כמה מותר לגבות ולאן הולך הכסף. אורי אורבך מברך.

הורים: איפה הכסף שאנחנו משלמים למוסדות החינוך?

כפי שפורסם ב'סרוגים' בעקבות המחאה הציבורית בקיץ האחרון הקים ח"כ זבולון אורלב ועדה ציבורית שתפקידה לבחון את העלויות הגבוהות, ויש שיאמרו המטורפות, של שכר הלימוד במוסדות החינוך של הציונות הדתית.

הוועדה בינתיים עובדת, אבל קבוצת הורים שדורשים יותר שקיפות בכל הקשור לתשלומי ההורים בחמ"ד החליטו להרים את הכפפה והעלו אתמול לאויר אתר אינטרנט חדש, אשר מרכז בתוכו מידע חיוני רב לציבור הורי החמ"ד.

עליית האתר לאוויר נעשתה במכוון עכשיו, בשעה שהרישום למוסדות נמצא בעיצומו.

באתר יש מידע רב בין היתר אודות גובה שכ"ל במוסדות השונים, רשימת המשכורות של הבכירים, הפניות לחוזרי מנכ"ל (שמשרד החינוך לא אוכף כיוון שההורים כלל לא יודעים על קיומם ולכן לא דורשים את אכיפתם) ועוד…

ח"כ אורי אורבך מהבית היהודי, שיזם לאחרונה את חוק השקיפות (המחייב את מוסדות החינוך למסור להורים מידע מפורט אודות סעיפי הגבייה השונים), מברך על האתר החדש ובהזדמנות זו קורא לציבור ההורים להתעורר ולהתחיל לפעול.

בראיון לרדיו גלי ישראל הוא אומר: "מעורבות של הורים הכרחית למהלך הזה, זה לא עסק פרטי לא של חברי הכנסת ולא של ראשי הרשתות, כולם כוונתם לשם שמיים וכולם כוונתם טובה, אבל זה עסק משותף".

"לא מספיק ליבב, אנחנו עושים משהו, בחקיקה, בועדות, במשרד החינוך, וצריך ללחוץ את המערכת כדי להראות שאכפת".

האזינו לכתבה של רעות וילף באדיבות "רדיו גלי ישראל":

[podcast]http://www.srugim.co.il/wp-content/uploads/2012/02/TANA-KAMA.mp3[/podcast]

אז כמה זה עולה? כנסו לתנא כמה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
באתר של נאמני תורה ועבודה יש גם מידע על סינונים וכדומה
רמת גן | 15-02-2012 13:34
משם לקחתי בעבר את הקישור לכמה מותר לשלם
2
מה דעת גדולי הדור והרבנים בנושא?
| 15-02-2012 16:28
3
משכורות עתק לבכירים
פרץ | 16-02-2012 12:21
לא ייתכן שהורים בעלי משפחות גדולות יקרסו תחת עול התשלומים בישיבות ובאולפנות בשעה שהבכירים נוטלים לעצמם משכורות עתק. מאז הפרסום בעיתונות לא נעשה דבר.מרכז ישיבות בני-עקיבא-תגובתכם המיידית בבקשה.