אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב אלון חוזר ללמד דרך האינטרנט: חסידיו הקימו אתר

הרב מוטי אלון ממשיך להפיץ תורה ברבים. הפעם לא מדובר רק בחסידיו ביישוב מגדל אלא לציבור כולו. תומכי הרב אלון הקימו אתר אינטרנט לקראת חג השבועות בו אפשר לראות את הרב מעביר שיעורי תורה. יועצו: "יש בקשות רבות ששיעוריו יועברו באינטרנט".

הרב אלון חוזר ללמד דרך האינטרנט: חסידיו הקימו אתר

חסידי הרב מוטי אלון מחזירים את רבם לתמונה. אחרי שהרב אלון חזר להעביר שיעורים בחוגים סגורים לנאמניו במגדל, יזמו חסידיו הקמת אתר אינטרנט חדש להפצת שעורי הרב.

באתר החדש שהוקם לכבוד הרב אלון אפשר לראות את הרב מעביר שיעורים על חג השבועות, יש גם שירים וניגונים שהרב אלון מנגן עם תלמידיו. שם האתר נקרא "מדברים שבועות" וככל הנראה כמות השיעורים יהיו מיוחדים רק לחג השבועות.

האתר החדש של הרב אלון

באחת ההודעות שמתפרסמות באתר כתוב כי ביום חמישי יתקיים משמר לימוד משעה 9:30 עד אור הבוקר שלמחרת והלימוד יעסוק במגילת רות.

יועצו של הרב מוטי אלון, רוני רימון, אמר לסרוגים כי "לאור בקשות רבות הוחלט כי דברי התורה החכמים והמרתקים לחג השבועות יועברו לאינטרנט".

יהודית שילת מפורום תקנה סירבה להגיב לדברים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 16 דיונים מיין לפי
1
שיצליח
| 04-05-2010 13:31
איש צדיק
2
עוצו עצה ותופר גברו דבר ולא יקום
| 04-05-2010 13:32
כי עם הרב אלון אל!!!
3
בואו נעמיד דברים על דיוקם
יודי פשוט | 04-05-2010 20:37
הפורום עבר עבירות של- 1.סחיטה באיומים 2. לשון הרע מה ההבדל בין מה שאמרו לו-"נכון זו אינה עבירה פלילית ,אבל אם תצא לציבור, נספר לכל הציבור שלך את הסיפור שידוע לנו, ושם תהיה נפילתך" - לבין - מישהו שמצלם אקט מיני עם בחורה [חוקי? לא?]ומאיים עליה שאם לא תענה לדרישותיו , יפרסם את התמונות באינטרנט או ב"פייס-בוק"??? או ה"בוררים " שאומרים לרביבו שיסע לארה"ב ולא יחזור.?? שלא תהייה טעות מבחינת החוק -אלו כולם אותן עבירות סחיטה!!! הם גם ממשיכים ומספרים על "תלונות חדשות" ואין להם כלום!!! בהבל פה אפשר הכל! חוץ מזה- הם הזהירו את הציבור -מה הם עוד רוצים??
4
דברי תורה יכולים תמיד להשמיע
אברהם | 04-05-2010 22:11
בגמרא ברכות נאמר 'אם ראית תלמיד חכם שעבר עבירה אל תהרהר אחריו שודאי עשה תשובה, חזקה על הרב אלון, שמן הסתם שב בתשובה, ובזכות אור התורה יגורש כל החושך והצללים.
5
אורו של הרב אלון עוד יזרח ובגדול!
נחמנקה | 04-05-2010 23:41
למרות כל מה שניסו לעשות לו, למרות הקנאה והעדים הזוממים שקמו עליו.
6
הרב אלון העם איתך חזק ואמץ!
שמרית | 04-05-2010 23:42
מאמינים בטוב לבך וביושרך
7
קיבלתי מייל מדהים ובדוק על הרשלנות הפושעת של פורום תקנה
יריב | 04-05-2010 23:43
ויהודית שילת בראשם. פשוט בושה.
8
הדברים בדוקים: שניים מחברי תקנה הטעו את הפורום כולו.
חגי | 04-05-2010 23:45
התלונות אינן רציניות. מדובר בכדור שלג של קנאה ותאוות שררה שהתגלגל וגדל למימדים איומים.
9
אחד שיודע!!!!!!!!!
מוטי | 05-05-2010 15:41
לצערי הרב מדובר בדברים קשים ביותר. הייתי מציע לכל אלו שיוצאים להגנתו לעשות חשבון נפש רציני!!
10
כמה עובדות
תלמיד | 06-05-2010 10:03
ואציין קודם שיש להזהר לא לזלזל ברבני פורום תקנה שהם,כולם ת"ח גדולים אנשי אמת ישרים (מהיכרותי האישית עם חלק נכבד מהם),וברור לי שכל כוונתם לטובה ועדין הכל עמום,ובעזרת ה' יצא ממשבר זה טוב לאחר בדיקה יסודית של העובדות ותיחקור ממושך של חברי הפורום מצאנו לנכון לפרסם מספר עובדות חשובות בנוגע לטיפול הפורום בעניינו של הרב מרדכי אלון. - הרב אלון מעולם לא הודה שיש לו נטיות הפוכות ומכחיש זאת עד היום הפורום חושד בו בכך למרות הכחשתו. - ההחלטה להרחיק את הרב אלון מפעילות למשך 8 שנים התבססה על מתלונן אחד בלבד שהסכים להופיע ולהתלונן על ניצול מיני , שאר החשדות על ניצול מיני מתבססות על שיחות טלפוניות, אי מיילים אנונימיים וכיוצא באלו. - הרב אלון מעולם לא הודה בקשר מיני או בניצול מיני של שום אדם - במכתב של היועץ המשפטי לממשלה בתאריך 16.02.10 בסעיף ג´ מדובר על מתלונן אחד בלבד: "נוכח סירובו הנחרץ של המתלונן להגיש תלונה במשטרה". - אנשי הפורום מודים כי: המתלונן היחיד על ניצול , אושפז בעבר בכפייה בבית חולים פסיכיאטרי לחולי נפש, ביצע ניסיון התאבדות, וטופל תקופה ממשוכת על ידי פסיכולוג קליני - למרות זאת הם בחרו להעדיף את גירסתו. - חרף בקשותיו של הרב אלון: נמנע פורום תקנה עד היום לבקש חוות דעת מקצועית מהפסיכולוג שטיפל תקופה ממושכת במתלונן. - המתלונן הופנה אל הפורום על ידי רבו שאחר כך צורף לדון בעשירייה שדנה בעניינו של הרב אלון. - החקירה של המתלונן נעשתה על ידי רב אחד בפורום, שאר הרבנים כולל הרב ליכטנשטיין ואריאל מעולם לא פגשו פנים אל פנים את המתלונן ולא חקרו אותו. - שני עדים שמכירים את המתלונן , העידו שמדובר במתלונן סדרתי בענייני מין. בגיל תיכון הוא האשים את אביו, אמו וסבו שהתעללו בו מינית. - התלונה היחידה שהגיע אל הפורום בנוגע לאיסורי עריות הגיע אל הפורום רק אחרי שהרב אלון עבר לגור במגדל , מתלונן זה מעולם לא הסכים להיפגש עם חברי הפורום או להיבדק במכונת אמת. - אנשי הפורום גזרו את דינו של הרב אלון מבלי שנתנו לו הזדמנות להסביר את גירסתו מכיון שהחזיקו אותו כשקרן. - אשתו של הרב אלון עומדת נחרצת מאחוריו ומאשימה את חברי הפורום באטימות. - הרב אלון נמנע מתגובה לפי בקשת עורך דינו עד שהמשטרה תודיע באופן פורמלי על סגירת החקירה נגדו. - מנהלת הפורום דיווחה שההרכב בעניינו של הרב אלון התפזר ולכן אין אפשרות להציג בפניו נתונים חדשים שלא היו בפניו בזמן קבלת ההחלטות ואחזור על הראשונות:חובה על כולנו לשמור על כבודם של רבני הפורום,שברור לי שעשו כל שביכולתם שלא תצא מכשלה מתחת ידם,(ועדין לא ברור מה קורה)
11
תובה ממקום אחר
| 06-05-2010 10:05
שמי יוסי גרינפלד מירושלים בדקתי את העובדות נגד הרב אלון במשך יותר מחודש ולתדהמתי גיליתי: א. הפורום התבסס על עד אחד מרכזי מעורער בנפשו שלא ידעו שהעליל על הוריו עלילות דומות ב. הרב ליכטנשטיין אמר לי במפורש שהוא מעולם לא חקר את העד המרכזי. ג. הפורום מעולם לא סיפר לרב אלון מה תוכן התלונה של הבחור נגד הרב אלון ולכן זה מופרך לטעון שהוא הודה בתלונה. ד. הפורום התבקש לדבר עם פסיכולוג שטיפל בבחור ועד כה לא טרח לעשות זאת. ה. כשהבאתי את הנתונים האלו בפני רבנים חשובים מהפורום תגובתם היתה: אבל יש אנשים שהגיעו אחרי הפרסום. ו. בדקנו את אחד הסיפורים (מתוך שניים) שהגיעו לעיתונות ויש לנו ראיות מוצקות שהוא משקר. ז. הפורום טוען שהגיעו אליהם פניות חדשות אחרי הפרסום - בדקנו ששה סיפורים כאלו והגענו לאנשים עצמם שסיפרו על אירוע תמים שלא עורר את חשדם בזמן הארוע. ח. עד כה הגיעו אפס תלונות למשטרה!!! ט. בבירור שנערך בין רבנים שעבדו בישיבה שלו התברר שאף אחד מהם לא שמע מעולם תלונה או אפילו רמז על התנהגות חריגה או מטרידה.
12
הדברים המפורטים
שמש | 06-05-2010 11:13
כאן בתגובות מהווים מים טהורים על נפש צמאה לי וודאי לאלפים רבים. איני מחפש חלילה להושיב את רבני תקנה על כס המשפט שכן הם מעמודי ההוראה שלנו ונראה שלא היתה להם סיבה זרה לפעילותם והחלטתם. עם זאת צריך ומהר להלביש את הרב מוטי בבגדי מלכות.לא תיתכן סחבת כזאת ועינוי דין כזבה שעובר עליו ועל משפחתו.איש יקר ויחודי בכל מקרה. בעקבות הדברים הכתובים כאן אני מציע ומבקש מכל מי שיכול ממוקיריו תלמידיו ושומעי ליקחו לבוא היום בלילה למגדל לתמוך ללמוד ולחוות יחד דיבוק חברים!
13
מי הוא הכותב בתגובה10
אסתי | 14-05-2010 2:13
מי הוא הכותב את תגובה 10 חשוב לגבי אמינות הפרטים
14
יכול להיות שכן יכול להיות שלא.התגובות שלכם גורמות
| 14-06-2010 11:09
לתחושה שכל אחד שיתלונן (במקרה הזה מול פורום דתי) על רב נערץ מיד יתפס כשקרן חולה נפש ופעיל שב"כ אתם שוכחים שאין אפוטרופוס לעריות אני בוחרת שלא להאמין שכן ולא להאמין שלא-המקרה בבדיקה אבל בניגוד אליכם, העולם האמוני שלי לא יחרב אם יתברר שזה נכון בינתיים כל התגובות השוללות סתם לוקחים צד שאם בסוף זה כן נכון,אז יש סיכוי לא רע שאתם עושים לשון הרע למתלוננים ולפורום תקנה וכן...כנראה שה'צדיקות' הזאת מחשש לשון הרע שאתם מפעילים על הרב אלון לא תופסת כשמדובר בשאר האנשים (רבני הפורום והמתלוננים) קצת צניעות, אפשר להשאיר לדברים להתברר. זה ממש מאכזב מה שאני קוראת פה בתגובות תעבדו את ה' בלי תנאי, העולם לא חרב
15
חוסר מיקצועיות ויוהרת אנשי הפורום
שיר | 08-11-2011 12:18
הבעיה המרכזית לדידי היא שאנשי הפורום אינם פסיכיאטרים ולכן שיקול הדעת של הרב שפירא באמון בעד המרכזי מוטעה וכל הרבנים שסומכים עליו סומכים על חוות דעת של אדם תמים שאין לו הבנה בתחומים אלה ידוענ לכל אנשי המיקצוע ולכל מי שעבד אי פעם עם נוער בסיכון או בית חם לתשושי נפש או לנוער במשבר נפשי שאנשים חולים או סטייתיים או דיפרסיונים יפרשו כל דבר בצורה נוירוטית והם באמת ובתמים יאמינו למה שהם מפרשים ואמרים אך שאדם מיקצועי יאמין להזיות?מעולם לא שמעתי כזאת באף צוות מיקצועי במשך שנים של עבודה עם נוער בסיכון ובמשבר תמיד לוקחים את דברי הנילן בערבון מאד מוגבל ורק יחד עם איבחון פסיכולוגי וטיפול תרופתי לנילן כזה אפשר לחשוב איך לסייע לו אך שרבנים שאין להם מושג בתחום זה יחרצו גורל חיי מישפחה שלמה?ללא בדיקת עברו של הנילן או תישאול פסיכולוכי אצלו?זוהי תעודת עניות גדולה לחברי פורום תקנה ויוהרה מצידם לראות עצמם כסנהדרים לפסוק לשפוט ולחרוץ מוות ליהודי מישראל צדיק ונקי כפים כמו הרב מוטי זה לא משנה איזה רבנים אלה גם אלה שנחרב בית המיקדש בגללם היו גדולים ולהפך תלמידי חכמים צריכים להיזהר יותר ולא להישתמש במעמדם כדי לאפשר להם היתנהגות רעה ופושעת כלפי מישהו מישראל כהרב אלון וכל אלה שהיתעוררו כעת להיתלונן על אורך החיבוק שקיבלו הם סתם קופצים על הדם לא כתוב בשום מקום שזו עברה לחבק ובדור כזה שיש בו המון נוער שחסר לו תמיכה וחיזוק טוב שיש אנשים רגישים בחברה שיודעים גם להעניק חיבוק זהו מגע נורמטיבי ובריא ומי שגדל בבית בלי זה ולא יודע להעניק או לקבל חיבוק משהו חסום אצלו ולא להפך אז בבקשה לא להיסחף כי אם חיבוק אסור בחברה אז כל הספרדים הצרפתים האתיופים האמריקאים סוטים?
16
שיעורי הרב
שרון | 11-12-2011 18:59
משום מה בימים האחרונים לא מצליח להכנס לאתר עם שיעורי הרב.מדובר באתר "קרן ישי".משהו יודע מה קורה? השיעורים חסרים לי מאוד!!