אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

‏דרמה באלעד: ביהמ"ש פסל את המועמד לרוץ לראשות העיר

14 יום לפני הבחירות, יצחק פינדרוס, מועמד דגל התורה וש״ס, נפסל הערב (רביעי) מלרוץ לראשות העיר אלעד, לאחר שהוגשה נגדו עתירה לבית המשפט המחוזי בלוד. אנשיו אומרים כי יערערו לבג"ץ

‏דרמה באלעד: ביהמ"ש פסל את המועמד לרוץ לראשות העיר
  יצחק פינדרוס (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

14 יום לפני הבחירות, יצחק פינדרוס, מועמד דגל התורה וש״ס, נפסל הערב (רביעי) מלרוץ לראשות העיר אלעד, לאחר שהוגשה נגדו עתירה לבית המשפט המחוזי בלוד. אנשי לשכתו אומרים שיערערו לבג"ץ.

אחדי ממגישי העתירה, הוא סמנכ"ל מפלגת הבית היהודי ועוזרו של סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן, שי נתן, שיחד עם עו"ד יורם אברהמי ביקשו לפסול את פינדרוס בטענה שהוא גר עד לאחרונה בירושלים, שם שימש בין היתר כסגן וממלא מקום של ראש העיר ירושלים ניר ברקת ועבר לאלעד רק בשביל לנצח בבחירות.

עו"ד אברהמי טען בדיון בבית המשפט כי "פינדרוס אינו יכול להתמודד לראשות העיר אלעד, פינדרוס אינו תושב העיר וממילא מרכז חייו אינו מצוי בעיר אלעד, כי אם בעיר ירושלים".

פינדרוס היה אמור להתמודד מול ראש העיר הנוכחי ישראל פרוש, נציג 'אגודת ישראל' שמתמודד על קדנציה נוספת. כאשר רק בתחילת החודש הנוכחי הושגה ההסכמה בין המפלגות החרדיות דגל וש"ס במסגרת דיל ארצי לתמיכה בפינדרוס שהונחת לעיר הישר מהבירה על ידי השר אריה דרעי וח"כ משה גפני.

בהחלטת הרב הליטאי, הרב סילמן נכתב כי "לאחר שנעשו ניסיונות רבים להגיע להסכם שבו ירוץ ראש עירייה מוסכם מטעם דגל התורה ושלומי אמונים, ועד עתה לא עלה בידינו אף על פי שנעשו מצד דגל התורה ויתורים במטרה להגיע להסכם מקובל על שני הצדדים, נכנסתי היום יום ב' לבתי גדולי ישראל שליט"א והצגתי בפניהם את הדברים, ולאחר שמיעת הדברים המליצו למפלגת דגה"ת לתמוך בהרב יצחק פינדרוס שליט"א לראשות העיר, אשר הוא איש שידיו רב לו למען ציבור בני התורה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
בחור טוב, אבל לא אלעדי
רק אמת! | 18-10-2018 0:23
בחור טוב, אבל לא אלעדי ולכן הוא ראוי להכן כחבר מועצה, אבל בירושליים.
2
בחירות אלעד
יורם | 18-10-2018 2:24
שבח והדאה לבורא עולם שנחסך בזיון גדולי הדור לבקשה לעתיד לשלום אחוה ורעות
3
זכרו היטב בעלי המחלוקת
זכרו היטב | 18-10-2018 11:14
מה שקורה בשעות האחרונות מוכיח שוב ושוב כי המחלוקת שיצר המנוול הרשע משה גפני עם מרן שר התורה יענקושי כספומט מרחוב רשבם, יעבוד כמו אצל המן האגגי. מאז הכינוס של מועצת גדולי התורה החסידית מתחילים לראות את המפלה של אותם בעלי מחלוקת פרי יצירתו של משה גפני על הרב שך. זכרו היטב בעלי המחלוקת גפני פינדרוס ומכלב אנשי הרשע שרוצים למחוק את זכרו של מרן צדיק הדור גאון הגאונים שמו הולך לפניו הה הגראיל שטיינמן זצל. אם החילות לנפול לפניו נפול תיפול, שלם ישלם המבעיר את הבערה. אתם לא מבינים מה מחכה לכם, פתחתם מתחת לרגליכם את שערי הגהינם. משה גפני מרשיע ברית ידוע זכור היטב היטב ותכניס את זה טוב טוב לאוזנים ביחד עם חבריך אריה דרעי יד החסידים על העליונה. נסתער עד לניצחון הגדול של החסידים. ואתם בעלי המחלוקת ממשיכי עדת קורח ועדתו תבואו לסופכם בקרוב.
4
"בבחירותיהם אין אנו משתתפים"
בבחירותיהם אין אנו. | 19-10-2018 10:12
בבחירותיהם אין אנו משתתפים הכרזת האיסור החמור להשתתף לבחירות העיריה, מאת בידצ העדה החרדית הספרדית, הה הגהצ חופ רבי אהרן ע. רחמים שליטא אבד העדהח הספרדית - תלמיד וממ הגהק רבי יעקב מוצפי זצוקל, ואתו עמו הגאון רבי רפאל רוזיליו שליטא והגאון רבי עובדיה יונה שליטא חברי הביד. בשולי הכרוז מופיע דעת תורתם של גדולי הספרדים מדור הקדום הה הגהק רבי צדקה חוצין זיע והגהק רבי יעקב מוצפי זיע-רבני העדה החרדית הספרדית, וחברי בית דינם זצל, והגהק הבבא סאלי זצל, והגהק רבי חיים סינואני זצל. גדולה התקוה שלעת כזאת אחרי ראות פשעי ותעלולי מפלגות החרדיות, יפקחו עיני אחינו הספרדים, לראות קושט דברי אמת, ולהתבדל כליל מהציונים, בכל שום וחניכא דאית להו.
5
הלם בדגל התורה
הלם בדגל התורה | 19-10-2018 13:31
הלם בדגל התורה - מרן הגרבמ אזרחי שליטא חבר המועצת של דגל הערב בכינוס המועצת בדברים חריפים מאוד נגד יעקושי קניבסקי בן 28 בנשק. כל המבזה תלמידי חכמים אין רפואה למכתו.
6
חברים כבר הגיע הזמן לפקוח עינים !!
מבין? | 20-10-2018 21:34
חברים כבר הגיע הזמן לפקוח עינים !! אחרי מה שנעשה בחברת המועצות אגודת ישראל (הרבנים הגאונים האדמורים) לחזק גיוס השמד והזימה בפועל ויצא העגל הזהב – 100% בהסכמתם בשתיקה על חוק השמד והזימה, עכשיו שהגיע דקה 99 אין עצה אחרת רק להתנתק לגמרי, מן… 1. כל מיני תקציבים ממשלתיים לחינוך השמד. 2. מתקציבים מקומיים של העיריות, כגון מגרשים, וכדומה. 2. מבחירות למדינה וכנסת המינים. 3. מבחירות לראשי עיריות מקומיים. 4. מלהתגייס לג' עבורות החמורות רל, אם ד' לכו אחריו !!!! – אם הבעל לכו אחריו !!! וכעת כלנו מחריזים לד' ית' שמו שאנחנו: מתנתקים! מתנתקים! מתנתקים! מתנתקים! מתנתקים! ד' הוא מלכנו, ולו אנחנו עבדים, התורה הקדושה היא אמונתנו, ובה אנחנו מאמינים, ובשלטון הכופרים אין אנו מאמינים, ובחוקותיהם אין אנו מתחשבים, ובשלטון הכופרים אין אנו מאמינים, ולחוקותיהם אין אנו נשמעים, בדרך התורה נלך באש ובמים, בדרך התורה נלך לקדש שם שמים. השיר הזה עי הזרם המרכזי היום זה תנועת בני תורה עץ, שהם חרדים כמו פעם, צדיקים כמו פעם, עובדי ד' כמו פעם, הם היחידים שהם חרדים לדבר ד'. לכן החרדים החדשים וחבריהם מהדת החדשה בפאניקה אדירה ומשתוללים ומכים את ציבור בני התורה, שסך הכל רוצים להיות חרדים כמו פעם ולא חרדים חדשים כמו הרצל שרי.
7
נשמע כל מיני הסברים מדוע דגל התורה החליטה...
נשמע כל מיני הסברים | 20-10-2018 22:12
נשמע כל מיני הסברים מדוע דגל התורה החליטה להיפרד במקומות מרכזיים כאלו אשר ברור כי שם תפרוץ מלחמה, כדוגמת ירושלים ואלעד, השקרן משה גפני שרי אמר בתגובה לדברי ליצמן כי כל הסיבה להופעה הנפרדת היא מפני שדגל התורה רוצה לבחון מה כוחה, טענה המוכיחה כי הוא שקרן, הוא בחר במקומות מסויימים בלבד, ברוב המקומות היכן שהוא יודע שהוא חלש יותר, הוא ביקש להופיע יחד, כך שהטענה לבחון את כח דגל התורה היא שקרית ואין בה אחוז אחד של אמת. אם גפני באמת רצה לדעת מה כוחה של דגל התורה היתה לו ברירה לתבוע בחירות פנימיות, זו היתה מונעת את ההתבזות של הרבנים ואף לא היתה משאירה צלקת קשה בין המפלגות על מה שאנו עוברים עתה, יכלו את כל זה למנוע על ידי פריימריז כפי שנהוג בהרבה מפלגות או בכל דרך שיש בה בחינה פחות או יותר כמה מונה כל סיעה או מפלגה, דבר שצריך אותו בכל מקום וטוב אם היו עושים זאת בכל הארץ. אבל שימו לב, בכל עת שמי מעלה את הבקשה לבחירות פנימיות משה גפני הוא זה שדוחה זאת ולא רוצה לשמוע על כך, ברור לו כי בלי הרבנים מצבה של דגל התורה בכי רע, מי שיעבור על עסקני דגל התורה לעומת עסקני מפלגות אחרות ימצא כי אם הבחירה היתה בין עסקנים ולא בין רבנים התוצאה תהיה שונה בתכלית. משה גפני בשביל להראות כח זקוק שתצא הוראה מרבנים כדוגמת יענקושי עם ר' חיים קנייבסקי ודומיו להכריח להצביע עבור מי שלא היו מצביעים בלי הקריאה הזו. אם מערכת בחירות כזו לא היתה גורמת לנזק הייתי מתעלם ואומר בואו נעבור את הזמן הזה, אבל מה שקורה למעשה הוא נזק שלא יצליחו למחוק בשום אופן יזכרו את זה תמיד, והמחלוקת הפנימית רק תלך ותפרח, והאשמים בכך יהיו מי שהובילו לכך, וזה לאו דוקא דגל התורה, זה משה גפני עם יענקושי קנייבסקי שהסתייעו בעוד כמה בדגל התורה וגרמו למצב הזה, הם ורק הם נושאים בעוול הנורא שעשו ליהדות החרדית.