"פייגלין אינו נכס לליכוד אלא נטל על כל המחנה הלאומי" - סרוגים

"פייגלין אינו נכס לליכוד אלא נטל על כל המחנה הלאומי"

ראש 'מטה יהודי לאומי' בליכוד, חיים רבינוביץ' ממשיך לתקוף את המועמד לראשות הליכוד, משה פייגלין וטוען כי הכוח שלו במפלגה הוא בעיקר וירטואלי המגיע ממתנגדי נתניהו כמו מחנה סילבן שלום: "לאחר למעלה מ-10 שנות פעילות אינטנסיבית בליכוד, הוא לא הצליח להכניס לכנסת אפילו את עצמו".

"פייגלין אינו נכס לליכוד אלא נטל על כל המחנה הלאומי"
  שווה 12 מנדטים? פייגלין (פלאש90)

ראש המטה לאומי בליכוד ממשיך לתקוף את פייגלין.

בשבוע שעבר קרא חיים רבינוביץ למתפקדי הליכוד לשים פתק לבן בבחירות כאקט מחאה נגד מדיניות ראש הממשלה כלפי מגרון ושלל כל אפשרות להצביע עבור המועמד החלופי, משה פייגלין.

"פייגלין וחבריו במנהיגות יהודית, גורמים נזק אדיר למחנה הלאומי ולמדינת ישראל, כיוון שהם מגרשים קולות של מצביעים פוטנציאליים ממרכז המפה הפוליטית, לעבר השמאל." כתב רבינוביץ' לאלפי המתפקדים המזוהים עם הצד הימני של הליכוד.

השבוע משגר רבינוביץ' מסר נוסף למתפקדי המטה בו הוא מגיב על הטענות כנגדו.

"חלק מהאנשים כתבו לי כי כוחו של פיגלין בליכוד הוא כ- 25% בהתבסס על תוצאות הבחירות הקודמות לראשות הליכוד." כותב רבינוביץ ומגיב: " אם אכן זה היה כוחו, אזי הוא היה מכניס לרשימת הליכוד בכנסת 8-10 מאנשיו."

"אבל לאחר למעלה 10 שנות פעילות אינטנסיבית בליכוד, בתקציבים גדולים, הוא לא הצליח להכניס לכנסת אפילו את עצמו. ציפי חוטובלי שלא הצהירה שתהיה ראש ממשלת ישראל, נכנסה לכנסת, ללא תקציב לאחר כמה חודשי פעילות בליכוד."

במטה היהודי לאומי לא שוללים הצלחה נוספת בבחירות ביום שלישי הקרוב אך טוענים כי לא מדובר בכח אמיתי אלא בהצבעת מחאה: "יש להניח שגם בבחירות ביום ג' הקרוב, יקבל פייגלין כמה עשרות אחוזים, אבל אלה ברובם קולות של כל מתנגדי ביבי, כגון תומכי סילבן שלום וכמובן המתנגדים לעקירת ישובים."

פייגלין שווה 12 מנדטים?

הטענה העיקרית אותה טענו תומכי פייגלין היא שלאחר שפייגלין הוצא מהמקום ה-19 ונדחק למקום ה-36 ברשימה, ירד הליכוד ב-12 מנדטים, מ-39 ל27.

על כך משיב רבינוביץ': "אם לפייגלין היו ביד 12 מנדטים, שהם כ-10% מהכנסת, דהיינו מאות אלפי אזרחים שתומכים בו, שרק שמו והוראתו מזיזים 10% מתושבי ישראל, ממפלגה אחרת לאחרת, מדוע שלא ירוץ ברשימה נפרדת לכנסת יכניס 12 מנדטים של יהודים טובים, שרוצים לתקן עולם במלכות שדי, ובא לציון גואל."

רבינוביץ מוסיף כי הוא עצמו מוכן לעשות מעין התערבות, ובמידה וסקר של מכון מכובד יראה כי הליכוד בלי פייגלין שווה 12 מנדטים פחות, הוא מכון לשאת בעלויות הסקר.

את משה פייגלין הוא ממשיך ומכנה "האיש הנכון (הוא אינו נופל בכישוריו מעשרות חברי כנסת מכהנים) שאינו במקום הנכון."

רבינוביץ מסיים את המכתב בהצהרה: "אני חוזר, כל קול לפיגלין בבחירות בליכוד הפנימיות, מעבירים אלפי קולות לשמאל. וע"י כך נגרם נזק אדיר למדינת היהודים."

הבחירות לראשות הליכוד יערכו כאמור בעוד יומיים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
19 תגובות - 19 דיונים מיין לפי
1
השפעת פייגלין ב10 שנים:
מישהו | 29-01-2012 16:06
רשימתו בפריימריס גברה על רשימתו של ביבי. היו חסרים לו רק 250 קולות על מנת שביבי לא היה מצליח להזיז אותו למקום 36. חברי הכנסת לא מתביישים להגיד את דעותיהם הימניות כשהם יודעים שיש מי שיתמוך בהם בשעת הצורך.
2
סתם נזק הוא גורם
אלי | 29-01-2012 16:14
החיים רבינוביץ הזה. גם אם זו הצבעת מחאה נגד ביבי תעודד אותה, כך תמנע פינוי יישובים עכשיו, אפילו אם לשיטתך זה יפגע קצת בליכוד אח"כ.
3
בייבי מפחד ממשה
חיים מרילוס | 29-01-2012 16:14
לא חבר כנסת אחד ולא שנים נכנסו על הגב של משה לליכוד וכולם יודעים את זה הרשימות של הדילים בבחירות הקודמות ידועים . משה לא נכנס לכנסת כי יש הרבה שמפחדנים . מפחדים מהכח של האמת או-ו ומפחדים להדבק בתווית שהדביקו על פייגליין. כל מי שעוקב אחרי משה פייגלין יודע כי הוא אדם איכותי ונדיר (וקרוב לוודאי ישאר כך גם שיקבל שררה ) ההצבעה ביום ג היא לא רק על משה פייגלין אלא על הדרך של הליכוד עם הפנים למגרון או הפנים למדרון בנוסח ברק. ההכפשות שסופג משה ,השתיקה וההשתקה של התקשורת ההתארגנות להימנע מהצבעה רק מעידים על הכח האמיתי שיש למשה פייגלין . כחבר ליכוד אני מצהיר בזה שאם גם הפעם משה פייגלין לא יכנס לרשימה במקום שהוא ראוי לו אני (וכל מי שאני מכיר ) לא יצביעו לליכוד בבחירות . אנחנו לא פריירים של אף אחד מי שרוצה את הקול שלי בבחירות לכנסת שלא יעיף את המועמד שלי בשום תרגיל.
4
רבינוביץ ממומן על ידי מטה נתניהו. מה ציפיתם שיגיד??????
חבר מרכז ליכוד | 29-01-2012 16:32
5
אוייי השנאה והקנאה הורגים את הבחור הזה...
מני | 29-01-2012 16:35
6
תנו לפייגלין שעה אחת לדבר חופשי בטלוויזיה
צביקה | 29-01-2012 17:16
ורוב העם יבחר בו.וזאת אגב הסיבה שכלי תקשורת מתעלמים ממנו כי הם יודעים שברגע שהציבור בארץ יכיר אותו באמת הם לא יוכלו לעצור אותו.
7
שרבינוביץ
רפי | 29-01-2012 17:24
למה הוא לא ירוץ ברשימה נפרדת? למה אובאמה לא רץ במפלגה שלישית? למה ביבי לא רץ במפלגת ביבי? למה בכלל יש מפלגות שלטון? כי ככה מגיעים לשלטון. אם אתה לא רוצה לשלוט, אז צא מהליכוד, חיים. אתה איש חסר כל תועלת - דוגמה לכך שאתה קורא לאנשים לא להצביע ולהיות חסר תועלת כמוך. אתה חוטא ומחטיא את הרבים. משה פייגלין לראשות הליכוד!!!
8
השאלה אינה אם פייגלין נכס לליכוד (והוא בהחלט נכס)
| 29-01-2012 18:27
אלא אם הוא נכס לעם ישראל- דווקא כשהוא בליכוד. פייגלין הוכיח ביומיים שהוא היה ברשימת הליכוד -הסקרים נבאו לליכוד מעל 35 מנדטים. אחרי שנתניהו העביר אותו למקום 36 הליכוד ירד וירד עד 28 בבחירות. החשיבות של פייגלין לעם ישראל היא שהוא היחיד שמעז להציב אלטרנטיבה אמתית לדרך אוסלו האובדנית. לאף חבר אחר בליכוד- שיכול להיות נערץ ומכובד על מר רבינוביץ' אין את האומץ לעשות זאת. רק משה פייגלין נותן תקווה לכל מי שמבין שבלי זהות יהודית המדינה תהיה במצב קשה
9
אותי לא שכנעתם
מוטי | 29-01-2012 19:04
אני מצביע למשה פייגלין לראשות התנועה ביום שלישי. נמאס מאנשים חסרי חזון. משה פייגלין הוא האור בקצה המנהרה החשוכה של ימינו, קצה חוט של תקוה.
10
גם מרידור מבריח מצביעים ימינה
קרן בן יבנה | 29-01-2012 19:38
כמעט כל ח''כ שמכהן בליכוד ויש לו דעות, מבריח את המצביעים החולקים עליו. שטייניץ מבריח את הסוציאליסטים, מרידור מבריח את הימניים יותר, בגין עלול להבריח את השמאליים יותר. וכולי. באותה מידה, פייגלין (אם ייבחר לח''כ) מביא לליכוד קולות של ימניים. ונניח שלא 12 מנדטים אלא 'רק' 4. עדיין 4 זה הרבה, ואני בהחלט לא חושב שארבעה מנדטים תמימים נטשו את הליכוד רק בגלל שישנה חטיבה בליכוד שמנסה כבר עשור להכניס חבר כנסת, וכשהיא כמעט הצליחה להעמיד מישהו במקום 20 ברשימה אז מיד התגייס יו''ר התנועה ודרדר אותו למקום 36. השאלה החשובה היא האם הליכוד בלי פייגלין אכן יתקדם יותר בדרך למטרותיו? אם בליכוד בלי פייגלין יבחרו עוד המוני מצביעים מהמרכז, אז הליכוד ישנה את פניו חיש מהרה להיות תואם להם בכדי לזכות בקולותיהם שנית. פניה לציבורי מצביעים חדשים, היא בעצם שינוי דרך. ועוד, לדעתי עיקר התועלת שמשיגים אנשי חטיבת מנהיגות יהודית אינו בהעמדת פייגלין עצמו. אלא בהשפעתם על כל ח''כ וח''כ. הרי בתור מתפקדים הם המצביעים על מיקומו של ח''כ ברשימה. המיקום חשוב מאד, כיון שהוא מצביע על כח במפלגה ומזכה בתיקי שררה נחשבים יותר (גדעון סער למשל, שקיבל את תיק החינוך אחרי שהגיע למקום השלישי בפריימריס) וגם משפר את הסיכוי להיבחר בפועל לח''כ. לכן, גם אם פייגלין מבריח המוני מצביעים, עדיין הוא משפיע על התנהגות החכים המכהנים ומקרב אותם לעמדותיו. ומי הוא שימדוד היאך תושג תועלת גדולה יותר ל'מחנה הלאומי מאד' שפייגלין מייצגו. וגילוי נאות, בשולי התגובה, אני אינני מצביע כלל לליכוד.
11
חיים יואבי רבינוביץ, אינני מאמין שאפילו אתה מאמין
דוד איש שלום | 29-01-2012 19:47
צערי הרב חיים יואבי רבינוביץ נימוקיך אינם רציניים, אני חושב שאפילו אתה אינך מאמין בהם. יום לאחר הבחירות, יום רביעי 01/02 אמור להיות מוגש לכנסת חוק הסדרת המאחזים, נתניהו כבר הודיע שיאסור על שריו להצביע בעד. אם בבוקרו של יום רביעי נתניהו יקבל רק 60 אחוז פלוס מינוס, הוא יבין היטב את הרמז וחוק המאחזים יעבור, הוא לא יעז לאסור על שריו, לעומת זאת אם נתניהו ינצח בגדול, הדבר הראשון שיעשה יהיה לטרפד חוק המאחזים ולהמשיך במסע ההרס שממשיך במגרון אך אינו מסתיים אלא בחמסטאן ביהודה ושומרון ואלה המסייעים לביבי בכך, כגון הנותנים עיצות אחיתופל לא להצביע פייגלין, יהיו לא במעט אחראים לכך, ויתקשו מאוד לרחוץ בניקיון כפיהם.
12
חשוב להצביע לפייגלין אפילו כמחאה על ההרס!
איש טוב שנכשל כ"כ | 29-01-2012 21:23
ביבי את ברק, כצמד המבצע את מדיניות שלום-עכשיו, צריכים להנהיג את השמאל ולא לגנוב את קולות הימין! הצבענו ימין, קיבלנו שמאל כי רימו אותנו. ביבי אינו נאמן למצע הליכוד. פייגלין-- כן.
13
פייגלין לראשות הליכוד!!!!
דניאל | 29-01-2012 22:53
רבינוביץ' אתה דג רקק של מי אפסיים פוליטיים, אכול קנאה וטוח עיניים. תראה את התגובות כאן ותבין לאן נושבת הרוח ולמי העם מאמין.
14
פייגלין מנהיג ראוי
פנחס | 30-01-2012 1:47
משה פייגלין יהודי יקר. לא ברור מה הבעיות שלל מר רבינוביץ ללכלך עליו ככה.
15
אתה נשאר מפד"לניק בתוך הליכוד - מרגיש עדיין סוג ב'
מוטי | 30-01-2012 3:45
למה אתה חושב שמישהו עם כיפה על ראשו לא ראוי להנהיג? ואל תשחק אותה טיפש מר רבינוביץ, אתה יודע בדיוק למה פייגלין לא נבחר. לא מספיק לקבל 23% בשביל להבחר ברשימה הארצית. אתה משחק אותה טיפש או שאתה טיפש? הרי אתה נמצא בליכוד ומכיר את הדברים צריך דילים בשביל להכנס. ומי שראש הממשלה מאיים על לעשות דילים איתו לא יכול להכניס ח"כים. בפרט אם אחרי זה יש רמאות. אלא אם כן יש לו תמיכה גדולה יותר ואין אנשים הרסנים כמוך שהורסים את זה. יוני
16
דעה שלא ראויה לתגובה אפילו.......
חיים | 30-01-2012 10:27
אלא על כבודו של משה פייגלין שמוסר נפשו למעננו ודווקא מה שהיה ניתן לחשוב אנ"ש מסתבר שהם כמ"ר (כלואים מרצונם). שבויים בתוך מסגרת גלותית שאינה מאפשרת להם להביט אל האופק. בהצלחה!
17
חבל
יוסף | 30-01-2012 10:50
18
רבינוביץ,הביתה!!!
שחור כתום | 30-01-2012 14:15
מה אכפת לך שפייגלין ינצח בליכוד? טמבל!
19
חיים רבינוביץ טענותיך מגוחכות להלן תגובתי המפורטת
אהרון | 01-02-2012 20:01
פייגלין מייצג בדעות שלו את רוב העם הליכוד בורח מהמצביעים שלו לאחר כל בחירות ולכן הוא מזיז את המדינה שמאלה פייגלין בא לשנות זאת . אבקש להתייחס לנקודה אחת ממה שכתבת ולהראות כמה אתה רחוק מהמציאות. דיברת על כך שפייגלין לא הצליח להכניס אפילו את עצמו לכנסת וכאן אתה מנסה להוכיח את כישלונו של פייגלין אך זו היא הצלחתו הגדולה להלן ההסבר המנומק. 1. פייגלין הצליח להיכנס למקום ה 20 ברשחמה הארצית מול חברי כנסת וותקים ובדרך המלך. אך ביבי עשה שטיק משפטי שאגב ברור שהוא לא נכון ולא קביל ע"מ להדיח את פיייגלין הטריק הזה לא היה נעשה כנגד אף אחד כי אף אחד לא מפחיד את ביבי למעט....פייגלין (על הדרך נפגעו רצון ויתום שהם אמנם יקירי פייגלין אך אלמלא פייגלין ביבי דרך אקוניס לא היה עושה את השטיק והטריק) 2. בבחירות האחרונות לחברי הכנסת בליכוד היו שני רשימות אחת של ביבי שכללה למשל את אסף חפץ עוזי דיין דן מרידור ועוד אני שמאל שונים והרשימה של פייגלין .פייגלין ניצח בנוקאאוט מהדהד אמנם ביבי הצליח למתן זאת באופן בולשביקי ע"י הטריק והשטיק המשפטי ובכל זאת דני דנון, איוב קרא ,לאה נס, ציפי חוטובלי , אדלשטיין , ולמערי גם בגין וריבלין כמו סער וארדן נבחרו בזכותו של פייגלין.חלקם לא היו בכנסת ללא פייגלין וזה ברור למשל דנון (ביבי הריץ מולו את הכדורסלן הפופלרי טל ברודי) וחלקםאולי היו נכנסים בל מקרה לכנסת אך התמיכה של פייגלין הזניקה אותם למעלה ( ,סער ,ארדן) ויותר חשוב פייגלין הצליח למנוע מביבי כמה מאנשיו בכנסת כמו אסף חפץ . 3. הוכח בעליל שהקשיים של ראשי ממשלה בהחלטתם על פגיעות שונות בהתיישבות נהם רק בתוך הליכוד וזה בכות מנהיגות יהודית