אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

יציל את מצבו? גבאי וויתר על 2 שריונים במחנ"צ

הירידה הדרסטית בסקרים וכמות השריונים שייחס לעצמו, הביאו את חברי 'המחנה הציוני' לפעול כנגד יו"ר המפלגה אבי גבאי. בשל כך, הודיע לחכ"ים כי לא ינצל 2 מארבעת השריונים שעומדים לרשותו, וימזג אותם עם לבני

יציל את מצבו? גבאי וויתר על 2 שריונים במחנ"צ
  מנסה להציל את מצבו במפלגה. גבאי (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

במפלגת 'המחנה הציוני' התרעמו לאחרונה נגד יו"ר המפלגה, אבי גבאי ואף ניסו להדיחו. בשל כך, הודיע לחברי הכנסת כי הוא לא ינצל שניים מתוך ארבעת השריונים שעומדים לרשותו, וימזג אותם עם אלה של שותפתו מהתנועה, יו"ר האופוזיציה ח"כ ציפי לבני.

לפי הפרסום ב'חדשות', המהלך המפתיע של גבאי נובע מהירידה הדרסטית בסקרים בנוסף לכמות השיריונים שגבאי השיג לעצמו, בהם ארבע בוועידת המפלגה ועוד שש סה"כ ללבני, בנוסף, לצעד החריג והמסוכן בו הודיע שיפרסם רשימת מומלצים לפריימריז.

לאור זאת, מנגד חוששים במפלגה כי כל מי שלא יופיע ברשימת המומלצים שיפרסם גבאי, יתפלג ממנה ויפרק את המפלגה.

נזכיר, כי בחודשים האחרונים ח"כים במפלגתו של גבאי, לא היססו לתקוף אותו בפומבי. כאשר במהלך עימות פומבי חריף שהתנהל בשבוע שעבר בינו לבין חבר מפלגתו ח"כ יוסי יונה, במהלך יום ההולדת לחברת הכנסת לאה פדידה ביקנעם.

על פי הדיווח באתר 'וואלה', השניים שוחחו ובשלב כלשהו החל גבאי לנזוף ביונה בצעקות, כשבמוקד העימות מחלוקות בתוך מפלגת העבודה בנושא השריונים.

גבאי כעס על יונה והאשים אותו כי הוא "מדבר עם אנשים" בנושא השריונים ואמר לו כי הוא מעוניין לשמור לעצמו שני שריונים ברשימה. כשיונה השיב שהוא מצפה ממנו להביא הצעת החלטה ברוח זו לוועידת מפלגת העבודה, גבאי הטיח בו "בגלל שאתה דורש את זה אני אעשה הפוך! אני אעשה מה שאני רוצה, מה שאני רוצה!"

אין תוכו כברו

גם חבר הכנסת זוהיר בהלול שפרש מהמפלגה בחודש הקודם, תקף בחריפות את גבאי, זאת בעקבות "תגובתו הרפויה" כהגדרתו להודעת ההתפטרות שלו.

בהלול אמר "אבי גבאי שמח כנראה שהתפטרתי. אין תוכו כברו. יכול להיות שהתגובה המאופקת שלו משקפת שמחה לאיד. זה רגע כואב, מכיוון שאני יותר ממאמין בחיים משותפים. התשובה הרפויה ביותר הייתה של יו"ר המפלגה, שכנראה התפלל לרגע הזה, והנה נתתי לו אותו על מגש של זהב. שיהנה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
מה שיציל את גבאי זה לחזור למכור אבטיחים בחיפה
עמוס | 12-09-2018 23:30
הסטה מוכנה עבורו אצל חזקי אמסלם בירוחם
2
יורים בנגמש
דודי | 13-09-2018 5:34
חבל שגבאי לא משקיע יותר בשלום בית ובמשיכת הקולות הערבים השפויים
3
גבאי חפיף לא מתאים כלל
מינו | 13-09-2018 12:26
מי זה גבאי? איזה ניסיון ניהולי יש לו?רא ניהול כושל של מפלגתו. איזה ניסיון מדיני? מי בכלל סופר אותו בין מנהיגי העולם? אין לו ניסיון ביטחוני בכלל . מי שהעמיד אותו בראש המחנה הוא טיפש.
מה
מה | 13-09-2018 23:58
הוא ניהל את בזק, וישב בממשלה בעבר.